WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
olej, płótno,
53 x 69 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, papier,
21 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
akwarela, papier,
24 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
olej, tektura
47,5 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: WWeiss
olej/tektura, 46 x 30 cm
sygnowany l. d.: `WW`
olej/płótno, 66 x 81 cm
sygnowany l. d.: `WWeiss`
na odwrocie dwukrotnie numer `19`
olej, płótno,
51 x 66 cm; sygn. l.d.: WW
Na odwrocie na płótnie oznakowanie: 0844 / WW4
rysunek ołówkiem, 29 x 45 cm
w świetle passe-partout, sygnowany
l.d. "WWeiss". Na odwrocie pieczęć owalna "Ze zbioru dzieł Wojciecha Weissa. Dom artysty" i nr "5649".
Pejzaż z czerwonym drzewem, 1905
olej, płótno;
45,8 x 60,8 cm
sygn. l.d. WW/ 1905 [monogram wiązany]
akwarela, papier,
20,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany, ołówkiem)
akwarela, papier,
24,7 x 35,4 cm w świetle oprawy;
akwarela, papier,
24,5 x 35 cm w świetle oprawy;
Olej, płótno naklejone na tekturę;
32,7 x 45,2 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: WWeiss
olej, płótno,
120 x 80,5 cm,
sygn. p.d.: W.Weiss. Jest to portret żony Romana Bandurskiego, architekta działającego
Z okna pracowni - widok na Bramę Floriańską, 1941
drzeworyt;
wym.: 277 x 213 mm;
sygn. oł. p.d.: WWeiss.
olej/płótno naklejone na tekturę,
45 x 74 cm
sygnowany l. d.: `WWeiss`