MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret narzeczonej z parasolką
olej, płótno, 140 x 70 cm; sygn. p.d.: J. Malczewski
Portret dziewczyny przywodzi skojarzenia z innym "Portretem narzeczonej" namalowanym w 1887 r. przedstawiającym Marię Gralewską w balowej sukni, znajdującym się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.
cena wywoławcza: Wykup abonament
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Szkic do obrazu "Rusałki", 1893
olej, płótno, 23 x 34,5 cm; sygn. p.d.: J.Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek, kredki, papier, 22,5 x 34,5 cm;
sygn. p.g. - 1875 / IV / JMalczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
KONIE PRZED CHATĄ (SCENA Z POWSTANIA STYCZNIOWEGO ?), ok.1922 r.
Olej, tektura 70 x 100 cm, w świetle ramy
Sygn. po prawej u dołu brązowym olejem: J.Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Jedwab, szylkret, promień: 32 cm
Sygnowany piórem na jedwabiu: Jmalczewski 1880 | (...)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
nsygnowany dat.p.d. (na odwrociu stempel M.Malczewskiej)
kredka ołówek papier
18.5x22 (w świetle passe-partout)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Matka artysty - szkice do portretu
piórko, tusz, papier, 25,5 x 20 cm; ( w świetle oprawy)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret kobiety we wnętrzu,po 1920
olej, tektura,
69.3 x 95.5 cm
sygnowany p.d.:J Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej na płótnie, 47 x 78 cm
sygnowany l. d. "J. Malczewski"
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
PORTRET LUDWIKA STASIAKA, 1908
olej na tekturze, 57 x 48 cm
sygnowany p. g. "J. Malczewski 1908"
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
DZIEWCZYNKA W CZERWONEJ SUKIENCE
olej na płycie (ze stemplem niemieckiej lub austriackiej firmy), 16 x 12 cm
sygnowany po prawej, pionowo "J. Malczewski"
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
PEJZAŻ Z DZIEWCZYNKĄ W SŁOMKOWYM KAPELUSZU
1894 r.
Olej na kartonie naklejonym na tekturę 43 x 44 cm
Sygnowany l.g. - "J. Malczewski 94"
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Olej na sklejce 35 x 30 cm
Sygnowany l.d. - "J. Malczewski"
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura, 70 x 100 cm;
u dołu z prawej sygnatura: J. Malczewski / ... 1919
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Studia postaci i jeźdźca - rysunek dwustronny
Piórko, tusz, papier, 28,5 x 20,5 cm;
napis u dołu wtórny: J.Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
rysunek sepią i atramentem niebieskim, 20 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: "J. Malczewski", na odwrocie stempel Krakowskiego Antykwariatu Naukowego i ekspertyza L. Ludwikowskiego z 1970 roku.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej na tekturze, 40 x 32,5 cm
sygnowany p.g.: "J. Malczewski 1908", na odwrocie ekspertyza K. Buczkowskiego z 1959 r., stwierdzającego, iż obraz "jest oryginalną pracą Jacka Malczewskiego" oraz kartka Agra-Art z aukcji 24.IV.1999r
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, sklejka,
80.5 x 97 cm
sygnowany l.g.: J Malczewski | a 1914
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, płótno, 70,3 x 140,8
sygn. l. g.: J Malczewski; na rewersie nalepki z wystaw: "Muzeum Narodowe w Poznaniu, Monografia Jacka Malczewskiego, XI.1968 - II.1969, kat. 21"; "J. Malczewski, Sen malarza, data nadesłania 3.VI.1925 / wł. St. Holenderskiego"; "TPSP. Kraków 1939, wystawa J. Malczewskiego / Sen malarza / olej płótno / nr 540"
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
SZKIC STUDYJNY Z TRZEMA POSTACIAMI
Ołówek, akwarela, papier 22 x 28,6 cm
Sygn. po prawej u dołu ołókiem: J Malczewski; na odwrocie okrągła pieczęć czarna: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ | 62