WANIEK Eugeniusz (1906 - 2009)
mezzotinta
wym 195 x 165 mm
sygn. oł. p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: Mezzotinta 1933.
Lit.: Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska, Kraków 2002, poz. 13.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, płótno
wym.: 55 x 46 cm
sygn. p.d.: Waniek; na odwrocie sygnatura i tytuł.
Olej, płótno
wym.: 93 x 62 cm
sygn. l.d.: Waniek; na odwrocie sygnatura, tytuł i datowanie.
WNĘTRZE KATEDRY (KOŚCIÓŁ MARIACKI), 1929
Olej, tektura;
40,5 x 29,5 cm
Sygnowany p.d.: E. Waniek | 1929
Na odwrocie szkic olejny (akt kobiecy). Na nim napis: N° 810. Powyżej nalepka kolekcjonerska, pisana na maszynie, wypełniona niebieskim atramentem.
Obraz pochodzi z kolekcji Lucjana Bastgena.
Olej, tektura;
53 x 61 cm
Sygnowany p.d.: E. Waniek | 1930
Na odwrocie nalepka kolekcjonerska, pisana na maszynie, wypełniona niebieskim atramentem. Powyżej nalepka Salonu sztuki "Achilleion", Biała obok Bielska, ul. 11 Listopada 8.
tusz, kredka/papier,
39 x 23,5 cm,
sygn.
Kościół św. Katarzyny, 1971 r.
tusz, kredka/papier,
30 x 20 cm,
sygn.
Olej, płótno,
40,5 x 31 cm,
Sygn. p.d.: E. Waniek 1988. Naklejka z galerii Sztuki Polskiej przy ul. Floriańskiej 34 w Krakowie
suchoryt/papier, 19,5 x 14 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Eugen. Waniek 1933`
Prasowaczka z Ustrzyk, 1932 r.
kredka/papier, 23 x 18,5 cm
sygnowany na odwrocie: `e. w.`
ołówek/papier, 18 x 16 cm
sygnowany i datowany p. d.: `e. w. 35.`
ołówek/papier,
19,5 x 13,6 cm
sygnowany i datowany u dołu: `Grażyna | 34 e. w.`
akwarela, ołówek/papier,
23,5 x 15,8 cm
sygnowany i datowany p. d.: `e. waniek 35`
ołówek/papier, 20 x 25 cm
sygnowany i datowany p. d.: `e.w. 34`
akwarela, gwasz/papier, 16,5 x 16,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l. d.: `e. waniek 1930`
akwarela, gwasz/papier, 21 x 24 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l. d.: `e. w. | 1930`
olej/deska, 65 x 47 cm, sygn.
olej na płótnie, 75 x 62 cm, sygnowany p.d. "E. Waniek 37",
na odwrocie napis "Waniek / Kobieta z dziećmi".
Wystawiany i reprodukowany: "Eugeniusz Waniek 100-lecie urodzin", Kraków 2006, Pałac Sztuki TPSP, w katalogu nr 34, il. s. 30.
Olej, płótno; 50 x 61 cm
Sygnowany l. d.: E. Waniek | 94