CZAPSKI Józef (1896 Praga - 1993 Maisons-Laffitte)
NA WYSTAWIE W PETIT PALAIS, 1972
olej, płótno
59.5 x 72 cm
sygnowany p.d.: J. Czapski. 72.
Na odwrocie napis na płótnie: 20F
cena wywoławcza: Wykup abonament
rysunek dwustronny, ołówek, akwarela, papier, 14,5 x 9,5 cm
niesygnowany
olej/płótno
sygn. p.d.: J. Czapski 37, wym.: 44,5 x 36,5 cm
olej na płótnie, 55 x 46 cm, sygnowany u dołu pośrodku "1983 / J. CZAPSKI". Na odwrocie na krośnie tytuł i pieczęć: "Galeria Plexus / R. Aeschlimann / 1605 Chexbres"
olej, płótno,
61 x 45.5 cm
sygnowany p.d.: 79 | J.CZAPSKI.
olej, płótno,
54 x 73 cm
sygnowany p.d.: 86 JC.
Na odwrocie na płótnie napis: 1986 Witold - K. kupił ten obraz od J. Czapskiego w obecności J. Giedroycia | przywieziony do Polski z USA 22.V.1998
olej, płótno,
27 x 46 cm
sygnowany p.d.: J. CZAPSKI.57
Na odwrocie na płótnie napis: J.Cz. oraz stempel: BLANCHET/58/ BPT BONAPARTE/PARIS
olej/płótno, 55 x 44 cm
sygn. śr. d.: 1983 / JCzapski oraz p. d.: JCzapski
Portret Władysława Małeczyńskiego, 1953 r.
olej/płótno, 50 x 65 cm
sygnowany i datowany p. d.: `J. Czapski I 53`
Portret Witolda Małcużyńskiego
olej, płótno, 50 x 65 cm
sygn. p.d.: J. Czapski (19)53
PEJZAŻ PARYSKI - MONTMARTRE, 1973
olej, płótno,
46 x 61.5 cm
sygnowany p.d.: J. Cz. | 73; na odwr., na płótnie napis czarną farbą: PM 135
olej, płótno,
49.5 x 64 cm
sygnowany p.d.: JCZAPSKI Ą
tusz/papier, 29,5 x 15 cm,
sygnowany i datowany p. d.: `JCZ. 61`; na odwrocie dedykacja
olej, płótno,
81 x 60 cm
sygnowany p.d.: J. CZAPSKI. 63
Na odwrocie płótna stempel o kształcie palety malarskiej z napisem: BLANCHET | 35 | RUE BONAPARTE | PARIS.
olej, płótno, 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: J CZAPSKI 57
Obraz pochodzi z galerii Grabowskiego z Londynu, gdzie malarz wystawiał swe prace.
olej, płótno, 81 x 60 cm;
sygn. p.d.: J. CZAPSKI. 63
Na odwrocie napis autorski (?) CZAPSKI now Geneve oraz stempel paryskiego składu materiałów malarskich
Blancheta.
olej, płótno,
80,5 x 115 cm;
sygn. i dat. p.d.: J. Czapski 72
Olej na płótnie 47,5 x 48 cm
Sygnowany p.d. - "J. CZAPSKI. 74"