SICHULSKI Kazimierz (1879 - 1942)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płyta; 71 x 50,5 cm
sygn. l.d.: Sichulski/ 1938
gwasz, akwarela, papier jasnobrązowy;
44 x 67 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 923/ SICH
Na odwrocie stempel zakładu ramiarskiego z Wrocławia.
pastel/papier, 78,3 x 55 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Sich | 1932`
olej/tektura, 33,5 x 48 cm
sygnowany i datowany p.d.: `KS 05`
ODWROCIE:
papierowa naklejka wystawowa z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie
wystawa w TPSP w Krakowie, 1905 r.
Młyn - motyw z Ukrainy, ok. 1910
olej, tektura;
46,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis: Młyn / Motyw z Ukrainy (ołówkiem)
akwarela, papier naklejony na tekturę, 61 x 88 cm
sygn. p.d.: 1929 Sichulski
na odwrocie autorski napis tuszem: Sichulski 1929/"cerkiewka" / (akwarella) / cena 2000 zł /(dwa tysiące zł).
Na XIX Międzynarodowej Wystawie Sztuki w Wenecji w 1932, w jednej z trzech sal Pawilonu Polskiego, wystawiono obraz K. Sichulskiego, który jest różniąca się drobnymi szczegółami wersją prezentowanej "Cerkiewki". (Źródło: NAC)
akwarela, papier, płyta, 88 x 60 cm
sygnowany l. d.: Sichulski
Estymacja: 20000 - 22000 zł
pastel, płyta, 70 × 104 cm
sygn. p. d. (sygnatura częściowo zatarta)
na odwrocie fragment nalepki z wystawy w TPSP we Lwowie (?)
Estymacja: 35000 - 40000 zł
olej, płótno naklejone na tekturę; 70 x 100 cm;
sygn. p.g.: Sichul
Gwasz, tempera, akwarela, karton; 82 x 58 cm
Sygnowany l.d.: Sichulski | 1927
tempera, papier; 91 x 65 cm w świetle ramy
sygn. p.d. Sichulski/ 922
na odwrocie opis autorski: 1922 Sichulski/ 1922 "w ogrodzie"/ (tempera)/ cena wys. 1500000/ milion pięćset/ tys.
Na odwrocie l.d. ukośnie: Nabyła od Pani Sichulskiej we Lwowie w 1934 roku Stefania Gała Lwów ul. Romanowicza 10
Na odwrocie p.d.: dla Mariusza Gały od Babci Gałowej Kraków 14.1.1994 obr. ze zbiorów Gałów
Estymacja: 90000 - 100000 PLN
olej, płótno; 100 x 151 cm
sygn. p.d. Sichulski 1935
Estymacja: 80000-90000 PLN
Życie
olej, płótno dublowane, 99,5 x 70 cm;
Śmierć
olej, płótno dublowane, 96 x 68 cm;
sygn. i dat. l. d.: Sichulski/ 1940
gwasz, tektura, 47,5 × 78,5 cm
sygn. i dat. l. g.: Sich928
Estymacja: 19 000 - 22 000 zł
litografia, okładka "Teki myśliwskiej", wykonanej w Zakładzie Graficznym Piller-Neumanna, Lwów, 1928,
26 x 18 cm,
sygn. na kamieniu p.d.: Sichulski
JÓZEF PIŁSUDSKI Z WERNYHORĄ I STAŃCZYKIEM, po 1935
Olej, tektura 62,3 x 95,4 cm
Sygn. l.d. Sichul
Na odwrocie tektury granatową kredką: Sichulski olej | "Piłsudski"
pastel/papier, 36 x 53 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l.d.: `Sich 26`
Estymacja: 4 000 - 6 000 zł
akwarela/papier, 46,5 x 39 cm
sygnowany i datowany p.g.: `Sich 26`
opisany na odwrociu: `1926 | Sichulski | szkic "hucułka" | cena … zł`
Estymacja: 4 500 - 6 000 zł
sygn. p. d.: 923/ SICH