1 zł
2 600 000 zł

SKARŻYŃSKI Jerzy (1924 - 2004)

Bez tytułu, l. 60. XX w.

gwasz, tusz, papier;
31,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem l. d.: J. Skarżyński (słabo czytelne)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Martwa natura, 1942

Ołówek, papier; wym.: 18 x 16,1 cm; sygn. oł. p.d.: J. Skarżyński I 42.

Martwa natura, 1943

Akwarela, papier; wym.: 14 x 33 cm; sygn. oł. p.d.: J. Skarżyński I 43.

Akt

ołówek/papier, 44,5 x 29 cm
sygnowany p.d.: `J. Skarżyński`

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Bez tytułu (l.60.XX w.)

sygn. l.d.
gwasz, papier
32.5x50 cm

Kobiety swawolne, 1983

Technika mieszana; wym.: 59 x 94,5 cm;
sygn. i dat. p.d.: J. Skarżyński 83 oraz
sygn. i tyt. na odwrocie; praca wystawiana.

Kompozycja, 1992 r.

technika mieszana, tusz/papier, 37 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `J. Skarżyński | 92`

Estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Kompozycja, 1987

technika własna (gwasz, akwarela, cienkopis), papier;
46 x 32,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Skarżyński /87

Sklep płatnerza - projekt scenografii do spektaklu Apelacja Villona, 1968

tusz, piórko, tektura; 34 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: J. Skarżyński 1968;
na odwrocie napis autorski: Lidia i Jerzy Skarżyńscy / KAZIMIERZ BARNAŚ "APELACJA SKLEP PŁATNERZA VILLONA" TV KATOWICE / REŻ. LIDIA ZAMKOW (NIEGDYSIEJSZE ŚNIEGI).
Adaptacja telewizyjna sztuki K. Barnasia "Apelacja Villona" w reżyserii Lidii Zamkow z Teatru Starego w Krakowie (premiera 1960).

Kompozycja, 1 poł. l. 40. XX w.

ołówek/papier, 45 x 28 cm (w świetle passe-partout)

"Mapy wyobraźni, Surrealne światy Jerzego Skarżyńskiego", pod red. Sylwii Ryś, Muzeum Śląskie w Katowicach, Katowice 2012 (ilustracja na stronie nienumerowanej)

Estymacja: 2 500 - 4 500

Kobieta w kapeluszu, lata 40.

Pastel, karton; wym.: 50 x 35 cm; nie sygn. Praca ze zbiorów rodziny artysty.

Kompozycja, 1987

sygn. p. d.: Skarżyński /87

Pirat, 1969

Akwarela, tusz, piórko,;
wym. w świetle pp: 49 x 30,5 cm;
sygn. p.d. z boku: Lidia i Jerzy Skarżyński;
projekt kostiumu do premierowego wystawienia opery K. Pendereckiego Diabły z Loudun (w Hamburgische Staatsoper, 1969).
Lit.: "Mapy wyobraźni. Surrealny świat Jerzego Skarżyńskiego", Muzeum Śląskie, Katowice 2012;
praca reprodukowana w: K. Filimoniuk, "Jerzy Skarżyński. Chwile z życia malarza i scenografa", Warszawa 2004, s. 82.

Kompozycja pop-artowska (Ameryka), 1973

Akwarela, tusz, papier, collage, karton;
wym.: 30 x 45 cm;
nie sygn. Praca ze zbiorów rodziny artysty.
Lit.: "Mapy wyobraźni. Światy Jerzy Skarżyńskiego", Katowice 2012, s. 120, il.

Projekt kostiumu

niesygnowany
akwarela, tusz, papier
50x35

Martwa natura, 1943

Ołówek, papier;
wym.: 29,5 x 33,3 cm;
sygn. oł. l.g.: J. Skarżyński / 1943 (omyłkowa sygnatura "do góry nogami") i p.d.: J.Skarżyński. Na odwrocie rzut willi, rysunek techniczny J. Skarżyńskiego (1941) z okresu nauki w krakowskiej Kunstgewerbeschule. Praca za zbiorów rodziny artysty.

Akt, 1950-1960

Ołówek, papier;
wym.: 46 x 29,7 cm;
sygn. oł. p.d.: J. Skarżyński.

Atleta, 1943

Technika mieszana (gwasz, pastel, kredka), karton;
wym.: 50 x 35 cm;
sygn. p.d.: J.Skarżyński 1943. Kubizująca praca z okresu krakowskiej Kunstgewerbeschule. Ze zbiorów rodziny artysty.

Ptaki, 1976

piórko, tusz, karton, 33,5 x 24,7 cm;
sygn. p. d.: J. Skarżyński/ 76.

liczba obiektów: 198