1 zł
2 600 000 zł

VASARELY Victor (1906 Pécs - 1997 Paryż)

Sûrk, 1980 r.

akryl, olej/płótno, 96 x 50 cm
sygnowany śr.d.: 'Vasarely.'
opisany na odwrociu: '1.311 VASARELY - |"SÛRK" | 96 x 50 | (1980) | Vasarely'

cena wywoławcza: Wykup abonament

SALGO, 1967

drewno, olej, 38 x 36 cm
ed. 46/50
sygn. na odwrocie

GESTALT, 1970

8 barwnych serigrafii, papier, 80 x 80 cm
ed. l.d.: 97/200 (każda)
sygn. p.d.: Vasarely (każda)

Zig-Zag, 1986 r.

akryl/płótno, 212 x 212 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'P. 1204 VASARELY | "ZIG-ZAG" | 210 x 210 | 1986 | Vasarely'
na odwrociu nalepka wystawowa z Galerii Pablo Goebel Fine Arts w Polanco, nalepka transportowa oraz informacja o wypożyczeniu dzieła

OPINIE:
- do pracy dołączony jest certyfikat autentyczności wydany przez Pierre'a Vasarely'ego. Praca włączona zostanie do przygotowywanego przez Fundację Vasarely'ego catalogue raisonne artysty.
- Circle Gallery, USA
- kolekcja prywatna, USA
- Sotheby's, Nowy Jork, 2006
- kolekcja prywatna, Europa
- Sotheby's, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, USA
- Victor Vasarely,Tirennale Bovisa, Mediolan, 2.10.2007 - 26.01.2008
- Victor Vasarely: Op Star, S|2 Sotheby's Contemporary Art Gallery, Nowy Jork, 3.05 - 13.09.2014
- Momentum: Cinétiko-Óptiko-Geométriko, Galeria Pablo Goebel Fine Arts, Polanco, 23.04 - 14.05.2015
- Victor Vasarely, katalog wystawy indywidualnej, Triennale Bovisa, red. Andrea Busto, Cristiano Isnardis, Milano, s.254 (il. barwna)
- Victor Vasarely: Op Star, katalog wystawy indywidualnej, Sotheby's S|2, kat. nr 25, New York, s. 66 (il. barwna)
- Momentum: Cinétiko-Óptiko-Geométriko, katalog wystawowy, Pablo Goebel Fine Arts, s. 4, 78 (il. barwne)

Reth, 1990 r.

akryl/deska, 34 x 34 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'VASARELY - | 1313. "RETH" - 27 x 27 | (1972-83) | Vasarely'
na odwrociu, na blejtramie nalepka z domu aukcyjnego Wright

- Circle Gallery, USA
- kolekcja prywatna, USA
- Dom Aukcyjny WRIGT
- kolekcja prywatna, USA

DOMBOKTA, 1978

serigrafia barwna, papier, 96 x 96 cm
sygn. ołówkiem p.d.: Vasarely
ed. l.d.: 141/250

serigrafia barwna, papier, 73 x 36 cm
ed. l.d.: 128/175
sygn. p.d.: Vasarely

Énigmes (album nr 26), 1974

sitodruk, papier, 74,5 x 74,5 cm
sygn. p.d. ołówkiem (każda): Vasarely
ed. l.d. (każda): 26/250

serigrafia barwna/papier 64 x 60 cm (arkusz)
sygnowany u dołu ołówkiem: 'Vasarely 11/25'

serigrafia barwna/papier, 40 x 40 cm (zadruk)
sygnowany p.d.: 'Vasarely' oraz numerowany l.d.: '13/300'

Vega-sir

akryl/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `VASARELY | (1327 B) "VEGA-SIR" 1979 | Vasarely`

OPINIE:

Do pracy dołączony jest certyfikat autentyczności wydany przez Pierre`a Vasarely`ego. Praca włączona zostanie do przygotowywanego przez Fundację Vasarely`ego catalogue raisonne artysty.

ERIDAN-C (dyptyk: violet i vert), 1962 r.

olej/płótno naklejone na deskę, 69,8 x 63,5 cm (każda część)
obie części sygnowane, datowane i opisane na odwrociu: `1317 | "ERIDAN-C" (violet) | 1962 | Vasarely` oraz `1318 | "ERIDAN-C" (vert) | 1962 | Vasarel``
na odwrociu papierowe nalepki galeryjne z opisem pracy z Galerie Denise René w Paryżu, Sidney Janis Gallery w Nowym Jorku oraz nalepki inwentaryzacyjne

- Galerie Denise René, Paryż
- Sidney Janis Gallery, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Szwajcaria
- dom aukcyjny Christie`s, Nowy Jork, 13.09.2006, lot 217
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
- dom aukcyjny Christie`s, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Warszawa

SELLEM POSITIF, 1967

drewno, olej, 38 x 36, edycja , 2/50
na odwrocie nalepka z Galerie Denise Rene z tytułem z opisem pracy

serigrafia barwna/papier, 81 x 76,2 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Vasarely`, l.d.: `EA 24/50`

serigrafia barwna/papier, 82,5 x 81,5 cm
sygnowana p.d.: `Vasarely`, opisany p.d.: `222/250`

Gestalt, 1970

Litografia barwna na czarnym podkładzie (Schoeller Parole Carboard); wym.: 820 x 770 mm; sygn. oł. p.d.: Vasarely; l.d. numer odbitki: 144/300; grafikę odbił Denis Rene w litografierni International Art Print. Doskonałe, innowacyjne prace o geometrycznych formach, skomplikowanych układach wzo- rów i barw, przyniosła artyście m.in. Order Legii Honorowej oraz Guggenheim Foundation Award.

Kezek. Composition Cinetique, 1986

Litografia barwna; wym. planszy: 820 x 730 mm; sygn. oł. śr.d.: Vasarely; obok informacja: EA XV/XXV. Odbitka z niskiego nakładu będącego w dyspozycji artysty.

Reech, 1973 r.

serigrafia barwna, papier, 68 × 68 cm w świetle oprawy;
sygn. p. d.: Vasarely [sygnatura słabo widoczna]

Dyss EA, 3/30, 1980 r.

serigrafia barwna/papier, 80 x 76 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Vasarely` oraz numer edycji ołówkiem l.d. `3/30`

Bez tytułu, 1/25

serigrafia barwna/papier, 50 x 50 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Vasarely` oraz numer edycji ołówkiem l.d.: `E.A. I/XXV`

liczba obiektów: 119