FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)
akwarela, papier, 72 x 132
sygn. p. d. (sygn. wiązana): JFałat / Bystra 1919
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela na kartonie, 68 x 99,5 cm
sygnowana p.d.: "JFałat/ 1912"
TOKUJĄCE GŁUSZCE (NA ODWROCIE DRUKOWANEGO MENU), 1909
Ołówek, kredka, karton (odwrocie karnetu), 8,3 x 17,7 cm (narożniki sfazowane)
Sygnowany w lewym dolnym narożniku ołówkiem: Jul Fałat; tekst menu (druk): Menu / le 28 Fevrier 1909 / Eau de vie / Tartelettes au caviar / Canapés aux Huitres / Consommé de choux aigre / Diablotins / Turbot s[au]ce Mousseline / Cotelettes de pré-sale grillées / S[au]ce Soubise / Pommes de terre soufflées / Poularae [sic!] du Mans en Daube / Salade des Légumes / Soufflé en Mandarines / Tarte Mascotté / Café ; ponad dolną krawędzią pośrodku piórem i atramentem ręką artysty: dla St. ; pod górną krawędzią ołówkiem współczesne wskazówki dla introligatora względnie ramiarza.
olej na płótnie, 82,5 x 179 cm
sygnowany l.d.: "Fałat/Ułaszkowce"
akwarela, papier, 44 x 80,5 cm;
sygn. p.d. - jFałat / Bystra 1919.
Na odwrocie nalepka salonu sprzedaży przy TPSP w Krakowie (nr 0489).
akwarela, papier, 68 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d. - Jul Fałat/ 902
mieszana,
43 x 69 cm
owana p.d.: JFałat | Toruń 1921 (inicjały wiązane)
akwarela 32 x 65,4
sygnowany u dołu po lewej: "JFałat Bystra"
LEŚNICZÓWKA W NIEŚWIEŻU, 1899 r.
Olej, płótno; 85,5 x 134,5 cm
Sygn. l.d.: jFałat | Nieśwież 1899
Na odwrocie fragment nalepki: "SALON DZIEŁ SZTUKI | ....A.WOJCIECHOWSKIEGO | ...TELEFON Nr 2"
akwarela, karton,
44 x 55.5 cm
Sygnowany p.d.: Jul Fałat 1899 | Hubertusstock
akwarela, karton,
36 x 70 cm
Sygnowany p.d.: Jul Fałat 904 Na odwrocie kartka z atestem dra Kazimierza Buczkowskiego z 1951 r.
olej, dykta,
Sygnowany p.d.: jFałat | Nieśwież
60.5 x 158 cm
Akwarela, papier; 70 x 99 cm
Sygn. l.d: jFałat | Bystra
akwarela, papier naklejony całą powierzchnią na tekturę, wym: 37x27,8cm
Sygn. p.l. u d. akwarelą: Fałat / Bystra
Rabata przed domem, około 1905
olej, płótno; 46 x 95 cm;
akwarela i gwasz na tekturze, 71,5 x 98,5 cm
sygnowany l.d. "Jul. Fałat Bystra 1910"
Wystawiony: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych
w Krakowie, 1910 (na odwrocie nalepka wystawowa).
akwarela, karton,
93 x 56 cm
sygnowany p.d.: Jul Fałat
akwarela, papier,
41 x 25 cm
Sygnowany p.d.: Jul. Fałat | 94