KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
ołówek, węgiel, na tekturze,
16,5 x 21,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: a Karp / 1928;na odwrocie ołówkowe szkice kilku postaci.
Lit.: Kat. wyst.: Alfons Karpiński. Z salonu i buduaru. Opr. Moniki Bartoszek, NAUTILUS, Kraków 2003 r., p. 89, il. 94
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura,
38.5 x 51.5 cm
sygnowany p.d.: A. Karpiński. 1922, IX
olej na tekturze,
35 x 49 cm,
sygnowany l.d. "A. Karpiński", na odwrocie (na tekturze) dwie pieczątki "OBRAZY ORYGINALNE MALARZY POLSKICH MAKSYMILJAN RöBNER KRAKÓW, RYNEK GL 11." i odręczny nr "2715"
Akt młodego mężczyzny w czerwonej opasce, około 1903
olej, płótno dublowane;
150 x 88 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: Karpiński
olej, tektura;
30 x 60 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: a. Karpiński;
na odwrocie napis ołówkiem: mal a Karpiński | Kraków
Róże w kulistym wazonie i filiżanka
olej/sklejka, 35 x 50 cm
sygnowany l. śr.: `a. karpiński`
Portret kobiety w dekoltowanej sukni
olej, tektura,
69 x 49,5 cm
Na odwrocie cztery razy odbita pieczęć: A. KARPIŃSKI / Kraków ul. Floriańska 19
Portret kobiety we wnętrzu - tryptyk
olej, płótno,
99,5 x 145 cm
sygn. na dole po środku: A. Karpiński/ 1942
olej, tektura,
79,5 x 59,5 cm;
sygn. z prawej: A. Karpiński
Portret prezydenta Ignacego Mościckiego
olej, płótno naklejone na tekturę
78 x 58 cm;
sygn. p.d.: akarpiński / 1937. / m maj
olej, tektura,
34.8 x 49.8 cm
sygnowany l.d.: A. Karpiński
Na odwrocie napis niebieską kredką: "2191" oraz długopisem: PT. 187.
olej, tektura,
51 x 60.8 cm
sygnowany l.d.: 1929. | A. Karpiński
Martwa natura z bukietem kwiatów, 1946
olej, tektura,
48.2 x 58.2 cm
sygnowany po prawej w połowie wysokości: A.Karpiński | 1946 / c (?)
olej, tektura,
43 x 66.8 cm
sygnowany p.d.: A.Karpiński
Na tekturze od strony odwrocia ponaklejane pasy papieru z czeskiej gazety, napis niebieską kredką: 3611
Olej, tektura;
49,8 x 69,2 cm
Sygnowany p. g.: AKarpiński
Na odwrociu napis ołówkiem po śr.: Gwoździki | mal | a.Karpiński | Kraków