FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)
Olej, płótno; 82 x 179 cm
Sygnowany l.d.: JFałat | Ułaszkowce
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, gwasz
sygn. p.d.: J. Fałat Polesie
wym.: 34,5 x 96 cm
Na odwrocie naklejka: Salon Sztuki "Achilleion"/ wł. J. Birner/ Biała obecnie Bielska
akwarela, papier naklejony na płótno; 68,5 x 98 cm
sygnowany w prawym dolnym rogu: jFałat Bystra
akwarela, papier jasnobrązowy, 54 x 96 cm;
sygn. l.d.: jFałat/ Bystra 1918
tempera, olej, sklejka, 50 x 140 cm; sygn. p.d.: jFałat/ Osiek
Na odwrocie napisy odnoszące się do właścicieli obrazu:
Władysława Niemczyckiego i Michała Guzeckiego ze Lwowa.
Akwarela, papier; 38 x 27 cm (w świetle passe-partout)
Sygn. p.d.: JFałat 1924 | Bystra
Wzdłuż dolnej krawędzi napis: Panu Robertowi Jahodzie na pamiątkę miłego wspomnienia o Bystry | Jul Fałat
akwarela, papier, 78 x 43 cm; sygnowany u dołu z prawej: jFałat / Bystra 1919.
Na odwrocie potwierdzenie autentyczności obrazu wystawione przez dr. K. Buczkowskiego w 1946 r.
Ok. 1920 r.
Akwarela na papierze 56,5 x 110 cm
Sygnowany l.d. - "J. Fałat / Bystra"
POLOWANIE W NIEŚWIEŻU, po roku 1881
akwarela, gwasz 124 x 264 cm, sygn. l.d. "J. Fałat Nieśwież"
autorska replika akwareli z gwaszem z 1881 r., dawniej
w posiadaniu Tow. Zachęty Sztuk Pięknych. Rep. "Sztuki Piękne" T. II 1925-1926, il. str. 305.
akwarela na tekturze, 29,5 x 47,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. "J.Fałat Bystra 1922"
tusz, rys.patykiem na papierze, 17,5 x 22,3 cm w świetle passe-partout, sygn. u góry "Fałat"
Pastisz obrazów "Portret własny" (1896) oraz "Oszczepnicy" (1890)
akwarela, papier, 42 x 79,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l.d.: JFałat Toruń 1920
Z prawej u dołu potwierdzenie autentyczności przez prof. Jana Hoplińskiego z 1944 r.
olej, płótno
45 x 63 cm
Akwarela, papier; 45,5 x 126,5 cm (w świetle ramy)
Sygn. p.d.: jFałat | 977 (w sześciokątnej ramce) | Bystra 1914
Na odwrocie obrazu nalepka wystawowa
Olej, płótno 106,8 x 135,5 cm
Sygn. po prawej czarnym olejem: jFałat | Polesie