KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
olej/tektura, 34,5 x 50 cm
sygnowany l. d.: `a.Karpiński`; na odwrocie dwie pieczątki- `A. KARPIŃSKI | Kraków ul. Floriańska 19`
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/sklejka, 35 x 26,5 cm
sygnowany p. d.: `a. karpiński`
gwasz/tektura, 23 x 38 cm
sygnowany i datowany l. d.: `aKarpiński 1916 | 1.V | Gromnik`
Zbiór 7. arkuszy z rysunkami artysty
(+ 1 arkusz - autorstwo Karpińskiego wątpliwe): studia postaci wiejskich dziewczyn, konwi, aktu, pejzażu - tu napis i datowanie "Gromniki
2 V [19] 16" część rysunków sygnowana monogramem AK
ołówek, podmalowanie akwarelą (jeden rysunek), papier, formaty różne
olej, tektura,
67 x 53 cm
sygnowany p.g.: A Karpiński | 1919 - V.
litografia/papier, 14,5 x 18,5 cm
sygnowany u dołu: `a.karpiński Paryż 1919`
litografia/papier, 21,2 x 14 cm (w świetle passe - partout),
sygnowany p. d.: `a. karpiński - Paryż | 1919`
oraz na kamieniu inicjał wiązany `AK`
olej, tektura, 35 x 100 cm;
sygn. p.d.: aKarpiński
akwarela, papier, wym.: 22 x 32,5 cm
sygn. ołówkiem l.d.: A. Karpiński
Olej, tektura; 35 X 50 cm
Sygnowany p. d.: Karpiński
Na odwrociu podpis: Groszki malowane z natury | Karpiński
kredka, pastel, papier, 48,5 x 96,5 cm
sygn. p.g.: a. Karpiński/ 10
na odwrocie: autorski napis - a. Karpiński
Kraków Szlak 9
olej, tektura,
69.5 x 48 cm
sygnowany po prawej: A. Karpiński
olej, płótno,
76 x 94 cm
sygnowany l.d.: A. Karpiński | 1911.
Na odwr., na krosnach 2 nalepki wystawowe: - 1. nalepka wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie w 2002; - 2. nalepka wystawy monograficznej w Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu - IX 2002 - III 2003.
olej na płótnie, 50,5 x 70 cm,
sygnowany l.d. "A. Karpiński"
Portret aktora Leona Wyrwicza, 1941 r.
olej/tektura, 48 x 68 cm
sygnowany l. d.: `A.Karpiński | 1941 XI`
na odwrocie liczne informacje o portretowanym
olej/tektura,
37,5 x 47,5 cm
sygnowany p. d.: `a.karpiński 1922`
Portret kobiety w czarnej sukni, 1928 r.
olej/sklejka, 89 x 74 cm
sygnowany p. śr.: `a.Karpiński | 1928`
Olej, tektura;
34,5 x 49,7 cm
Sygnowany u dołu na lewo od osi pionowej obrazu: Akarpiński
olej, tektura, 35 x 50 cm;
sygn. z lewej: a. Karpiński.