1 zł
2 600 000 zł

ANUSZKIEWICZ Richard (1930 Erie, Pensylwania - 2020 Englewood, New Jersey)

Midnight Suite (Green with Red), 1979 r.

serigrafia barwna/papier, 54 x 54 cm (zadruk), 76,5 x 76,5 cm (arkusz)
sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: `ANUSZKIEWICZ 1979`, l.d.: `23/95`

cena wywoławcza: Wykup abonament

FLAGA, 1963

tkanina, 140 x 140 cm
sygn. na odwrocie u dołu: R. ANUSZKIEWICZ 2/20 1963

Kompozycja abstrakcyjna

sitodruk, papier;
60 x 60,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. w obrębie kompozycji p. d.: Anuszkiewicz (ołówkiem)

Kompozycja, 1983

technika własna (akryl, płyta); 16 x 13,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: ANUSZKIEWICZ 1983

Soft Red Cadmium II, 1975 r.

akryl/płótno, 122 x 116,9 cm
na odwrociu sygnowany i opisany: `478 | © RICHARD ANUSZKIEWICZ`
oraz nalepka galeryjna Harman-Meek Gallery
- kolekcja artysty
- Harmon-Meek Gallery, Naples, Floryda
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
- Dom Aukcyjny Phillips, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Warszawa
- David Madden, Nicholas Spike, Anuszkiewicz, Paintings & Sculptures
1945 - 2001, Catalogue Raisonné, Florencja 2010, poz. kat. 1975.9, s. 180

Summer Suite (Yellow with Yellow), 1979 r.

serigrafia barwna/papier, 54 x 54 cm (odbitka) 76,5 x 76,5 cm (arkusz)
sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: `ANUSZKIEWICZ 1979`, l.d.: `91/95`

Summer Suite (Red with Gold I), 1979 r.

serigrafia barwna/papier,
sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: `ANUSZKIEWICZ 1979`, l.d.: `11/95`

Bez tytułu (Widmowy), 1985 r.

akryl/płótno, 91,5 x 117 cm
na odwrociu sygnowany, opisany oraz datowany: `763 | © RICHARD ANUSZKIEWICZ | 1985`

- zakup bezpośrednio od artysty, 1985
- Dom Aukcyjny Sothebys, Nowy Jork, 9.03.2011

- David Madden/Nicholas Spike, Anuszkiewicz: Paintings and Sculpture 1945-2001, Catalogue Raisonné, wyd. Centro di della Edifimi, Florencja 2010

Winter Suite (Light Blue with Light Blue), 55/95, 1979 r.

serigrafia barwna/papier, 80 x 77,2 cm
sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: `ANUSZKIEWICZ 1979` oraz numer edycji ołówkiem l.d.: `55/95`

Gilt Order, 1969 r.

akryl/płótno, 121 x 121 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `© 1969 | 235 | RICHARD ANUSZKIEWICZ | 1969`

- David Madden/Nicholas Spike, Anuszkiewicz: Paintings and Sculpture 1945-2001, Catalogue Raisonné, wyd. Centro di della Edifimi, Florencja 2010, poz. kat. 1968.12

Bez tytułu, 1972 r.

akryl/płyta, 65 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `© 1972 | 390-B | RICHARD ANUSZKIEWICZ | 1972`

- Irv Fischer Gallery, Bloomfield Hills, Michigan
- Suttons Bay Galleries, Suttons Bay, Michigan
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone (zakup od wym. powyżej)
- Dom Aukcyjny Christie`s, Nowy Jork, 16.07.2012
- kolekcja prywatna

RECTILINEAR, 1967 r.

akryl/płótno, 163 x 163 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `© 1967 | 166 | RICHARD ANUSZKIEWICZ | 1967`
w lewym dolnym rogu papierowa nalepka z opisem pracy: `"RECTILINEAR" | Anuszkiewicz `68` oraz papierowa nalepka wystawowa z Sidney Janis Gallery z Nowego Jorku
Anuszkiewicz, Sidney Janis Gallery, Nowy Jork, 2 - 25.X.1967

Kompozycja 33/125, 1968 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 70 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: `Anuszkiewicz 1968`

Bez tytułu, 1964 r.

akryl/płyta, 91,5 x 91,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `RICHARD ANUSZKIEWICZ 1964`
na odwrociu, na blejtramie naklejka galeryjna: `THE CONTEMPORARIES | 992 MADISON AVENUE, NEW YORK 21`

Estymacja: 100 000 - 150 000 zł

liczba obiektów: 54