1 zł
2 600 000 zł

AUGUSTYNOWICZ Aleksander (1865-1944)

Krakowianka

akwarela (na podrysowana ołówkiem), karton;
48 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Augustynowicz
Napis na odwrocie arkusza: Królewska 17., na odwrocie tektury oprawy powtórzona sygnatura artysty: Augustynowicz (ołówkiem).

cena wywoławcza: Wykup abonament

Dziewczyna w barwnej chuście

akwarela, papier,
46,5 x 30 cm
sygn. l.d.: Augustynowicz

Astry w wazonie

akwarela, papier,
53 x 37 cm
sygn. l.d.: Augustynowicz

Kwitnąca jabłoń

Papier, akwarela; 76,5 x 56,5 cm
Sygn. l.d. Augustynowicz

Głowa kobiety, 1890 r.

olej/deska,
25,5 x 20,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Augustynowicz | 1890`

ESTYMACJA 6 000 - 8 000

Odpoczynek, 1890

olej, płótno;
69.5 x 92,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: Augustynowicz | Lwów 1890. na odwrocie, na krośnie nalepka (druk, atrament) o treści: Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Przeszłości | Koło w Piotrogrodzie | Depozyt Kategoria mal. Alex. Augustynowicz 2500 "Rekonwalescentka? | 1890 r. | Inwentarz 33/I Gatunek obr. ol. | Obiekt No 176

Motyw z południa Europy, ok. 1920

akwarela, papier,
22 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Augustynowicz

Portret kobiety, 1907

Pastel, karton;
wym.: 61 x 48 cm;
sygn. l.g. Augustynowicz, p.g. datowanie.

Dziewczynka w stroju ludowym

sygn. l.d.
pastel, tektura
30.6x24.2

Drewniana cerkiew, 1904

olej, płótno,
45,5 x 62 cm
sygn. l.d.: Augustynowicz 1904

ZAGRODA, 1941

akwarela,
29 x 40,5 cm,
sygnowana p.d. "Augustynowicz 41"

Stary ganek w kwiatach, ok.1900

olej, płótno naklejone na sklejkę;
31,5 x 24,5 cm
sygn. p.d. Augustynowicz

Portret ojca artysty

olej, tektura,
32,4 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.g.: A.A.
Na odwrocie nalepka z TPSP w Poznaniu z tytułem: Portret ojca artysty; oraz nalepka z 9 marca 1937 r. z nr 40141

Pejzaż górski

Akwarela, papier
29 x 41 cm,
sygn. p.d.: Augustynowicz

PORTRET DZIECKA, 1888

Olej, deska; 27 x 20 cm (w świetle oprawy)
Sygnowany l.d.: A. 88
Na odwrocie oprawy napis odręczny: Augustynowicz

Gawryła

olej, płótno,
60 x 46 cm;

CHAŁUPA W ŚNIEGU, przed 1914

Akwarela, papier; 44 x 62 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d.: Augustynowicz

ODPOCZYNEK, 1890

olej, płótno
69.5 x 92.5 cm
sygnowany l.d.: Augustynowicz | Lwów 1890.

DZIEWCZYNKA Z CZERWONYMI KORALAMI

akwarela, papier
37.5 x 23 cm
sygnowany p.d.: Augustynowicz

UKRAINKA KARMIźCA DZIECKO

Akwarela, papier;
65 x 51 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: Augustynowicz
Na odwrocie napis czarnym atramentem: Akwarelę - (kobieta | z dzieckiem) - nabytą przez | WP. Władysława Steczkowskiego | malował mój mąż, Aleksander | Augustynowicz | Lwów dn. 26/2 911 | Anna Augustynowicz

liczba obiektów: 92