KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
cena wywoławcza: Wykup abonament
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
pastel, papier jasnobrązowy; 52,5 x 38 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kidoń 1943
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej, tektura; 48,5 x 34 cm w świetle ramy;
sygn. i dedykacja p. d.: Najmilszej Juliet / w dniu Imienin / Kraków, 22 maja 1954 Kidoń;
na odwrocie oznaczenie kredką: 1064
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
pastel, papier; 48,5 x 38,5 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. u dołu: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
pastel, papier; 68,5 x 48,8 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. l. g.: Kidoń / Warszawa / 1955 / II / 6;
na odwrocie napis: WARSZAWA 1, / SZPITALNA / 4 / 11
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej, płyta; 96 x 67 cm
sygn.l.d.: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
pastel/papier, 68 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `Kidoń`
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
olej, tektura; 63 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kidoń - Zakopane 1927
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Portret mężczyzny w kapeluszu, 1926 r.
olej/tektura, 39,5 x 31,5 cm
sygnowany p.d.: `Kidoń` oraz dedykacja: `Na pamiątkę pobytu w Warszawie | 6 XI 926`
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
węgiel, kredka, tektura brązowa; 59,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kidoń
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Dama z błękitnym szalem, 1947 r.
pastel, papier, 69 x 48,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. i dat. p. d.: Kidoń/47.;
papier uszkodzony w lewym górnym rogu; Praca prezentowana na wystawie "Józef Kidoń. Portret artysty" w Muzeum Historii Katowic oraz reprodukowana w katalogu tejże wystawy, autorstwa Eweliny Krzeszkowskiej, na str. 93.
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Portret rzeźbiarza Bogusława Langmana
węgiel, szary papier; 68 x 49 cm;
sygn. z lewej: Kidoń
napis. p. g.: B. LANGMAN / .... RZEŹBIARZ
Bogusław Langman - czynny w Krakowie artysta-rzeźbiarz, twórca m. in. ołtarzy w Nowym Kościele w Tłuczaniu.
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Luba (Portret Lubomiry Kopanickiej - Bendik), 1939 r.
pastel/papier, 62 x 47 cm
sygnowany p.d.: `Kidoń` l.d.: `KAMIEŃ DOBOSZA 1939` p.g.: `LUBA`
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Portret Stefanii Seredyńskiej - Kopanickiej, szwagierki malarza
pastel/papier, 37,5 x 28 cm
dedykacja l.d.: `STENI | Kidoń`
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Para portretów - Stefania (de domo Seredyńska) i Józef Kopaniccy, 1926 r.
olej/tektura, 69 x 48 cm
Portret Stefanii sygnowany p.śr.: Kidoń`, Portret Józefa sygnowany i datowany p.d.: `Kidoń 1926`
obrazy pochodzą ze zbiorów rodziny artysty