KANTOR Tadeusz (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)
Profesor z manekinem - Z cyklu Ci poważni panowie 1983
gwasz, papier, 43 x 38 (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: T. Kantor
Do pracy dołączona jest ekspertyza z Cricoteki z informacją, ze cykle tych gwaszy posiadają wartość muzealną. Kantor specjalnie wykonał je na zlecenie "Galerie de France".
cena wywoławcza: Wykup abonament
tusz, papier
23 x 27,8 cm
olej, płótno
38 x 61,2 cm
rysunek, flamaster, kredka, gwasz, papier, 16 x 17 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d. - t. Kantor
litografia, papier,
29,5x39 cm w świetle oprawy;
sygn. l.d.: Turcoiret II /T.Kantor
akwarela, karton,
32.5 x 21.5 cm
Napis ręką autora p.g.: Asystent, niżej przy p. kraw.: płaszcz na odwr. oprawy napis oł. l.g.: Tadeusz Kantor / Stary Teatr / projekt kostiumu / "Do (... nieczyt.) / 1960 r
Człowiek z krzesłem (Projekt kostiumu C2-2), 1984
Akryl, płyta (isorel), 180 x 110
sygn. na odwrociu; nr inw. TK d263
collage na papierze, 16,5 x 23,5 cm w świetle p-p.
z cyklu Dziennik Podróżny - Opuszczamy Grecję 1985
rys. tusz, długopis, kredka, papier, 28 x 19 cm ( w św. p-p)
sygn. p.d.: t.Kantor
technika mieszana,
20.8 x 29.6 cm
P.d. okrągła pieczęć autorska z napisem t. Kantor sygnowany oł. p.d.49 / kantor na odwr. l.g. nalepka francuskiej firmy transportowej, śr.g. nalepka Galerie de France z Paryża, pod nią nalepka z danymi o pracy w języku niemieckim
gwasz, papier, 31x19 cm w św.p-p,
sygn.p.d.: - T. Kantor
Panny kąpiące się, projekt do Powrotu Odysa, 1944 - 45
technika własna na sklejce,
40 x 50 cm
sygnowany p.g.: "Kantor"
potwierdzenie autorstwa przez Józefa Chrobaka
technika własna na sklejce,
40 x 50 cm
sygnowany p.g.: "Kantor"
Chłopiec. Z cyklu Chłopiec z gazetami
flamaster, papier
29 x 19,5 cm