HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)
Przy kapliczce przydrożnej, 1918 r.
olej/płótno, 70 x 56 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Wlastimil Hofman | 1918`
cena wywoławcza: Wykup abonament
Chłopiec z żołnierzykami, 1946 r.
olej/tektura, 42 x 53 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Wlastimil Hofman 1946`
olej/tektura, 22 x 28 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Wlastimil | Hofman 1929`
ODWROCIE: papierowa naklejka z Oddziału Aukcyjnego Antykwarjatu Artystycznego Fr. Studzińskiego w Krakowie (przedwojenna)
olej/tektura, 40 x 50 cm
sygnowany i datowany wewnątrz przedstawiania: `Wlastimil | Hofmann | 1920`
olej, tektura, 17,5 × 34,5 cm
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
olej, tektura, 34 × 44 cm
sygn. i dat. p. d.: Vlastimil 1911
Ekspertyza konserwatorska prof. Dariusza Markowskiego z UMK w Toruniu z 2009 roku.
olej, płótno naklejone na tekturę, 38,5 x 29 cm;
sygn. p. g.: 1928 / Wlastimil Hofman
olej, płótno; 41 x 41 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman / 1931
olej, płótno; 36 x 26,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / 1931 Hofman
olej, płótno; 178 x 126 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1922
Beztroskie chwile - szkic do Słowiańskiego viribus unitis, 1939
olej, sklejka, 35 x 25 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie dedykacja autorska: Heli na imieniny / ten szkic do Słowiańskiego / viribus unitis / na pamiątkę ciężkich / chwil dla Słowiańszczyzny / z nami przeżytych / Wlastimil i Ada / Hofmanowie / Kraków 22/V 1939
olej, tektura, 13,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman
Lit.: Wlastimil Hofman [katalog wystawy monograficznej opr. A. Konopacki], z cyklu: Spotkania ze sztuką, Łaziska Dolne 2010, poz. kat. 54;
Wlastimil Hofman (1881-1970), Katalog Wystawy w Regionalnym Centrum Kultury, Dział Wystawienniczy, Galeria Sztuki Współczesnej, Kołobrzeg 2010, poz. kat. 48.
Pośmiertny portret Jacka Malczewskiego w tercjarskim habicie, 1929
olej, tektura, 38 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 9/X 1929 / Wlastimil Hofman
Harfiarka - skrzydło tryptyku: Żem był jak pielgrzym..., 1954
olej, płyta; 59,5 x 49 cm w świetle oprawy;
sygn. i dat. p. d. na harfie: Wlastimil Hofman / 1954;
olej, płyta; 59 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1967 / Wlastimil / Hofman;
na odwrocie opis autorski: Wspólny los niżej: Wspólna dola
oraz dodany wtórnie opis: Autoportret/ "Wlastimilówka" 1967 r.,
nalepka z odręcznym opisem pracy oraz numer 36
olej, tektura; 24 x 33,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1924
Stary człowiek z kilofem, 1921
olej, tektura; 33,5 x 36,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman 1921
Dwie główki dziewczęce z kapliczką w tle
olej, tektura; 34 x48,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman
(praca przed konserwacją)
Olej, płótno; 35 x 50 cm
Sygnowany l.g.: 1930 | Wlasimil Hofman
Na krosnach pieczęcie: ISKRA & KARMAŃSKI KRAKÓW; dwukrotnie: Skład Papieru | R[óży] Aleksandrowicz | Kraków, Basztowa 11