AXENTOWICZ Teodor (1859 - 1938)
sygnowany p.śr.:
akwarela, pastel, papier
wymiary: 70x50
cena wywoławcza: Wykup abonament
PORTRET KOBIETY W BIAŁEJ SUKNI
Pastel na kartonie 72 x 58,5 cm
Sygnowany p.g. - "T. Axentowicz"
pastel, papier, 50 x 72 cm; sygn. u dołu: T. Axentowicz
pastel, tektura, wym.: 51 x 70 cm
sygn. l.d.: T. Axentowicz
pastel, 100 x 70 cm, sygnowany po lewej "TAxentowicz"
pastel na tekturze, 50 x 35 cm, sygnowany po prawej "TAxentowicz", na tekturze pieczęć Magazynu Przyborów Malarskich R[óży] Aleksandrowicz w Krakowie
pastel, papier, 63 x 48 cm; sygn. z lewej: T. Axentowicz; na odwrocie: nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie: wystawa pośmiertna T. Axentowicza z 1939 r. (lit.: Teodor Axentowicz. 1859-1938. Katalog wystawy pośmiertnej) oraz nalepka z kolekcji Lewalskiego 6913.
olej, tektura 54 × 46
sygnowany u dołu po lewej: "T. Axentowicz"
Starość i młodość - dwa pokolenia
technika mieszana 63 × 46,5 w świetle passe-partout
olej, tektura; 50 x 40 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: TAxentowicz
pastel, węgiel, 62 x 46 (w świetle ramy), sygnowany po lewej "T. Axentowicz"
pastel, papier
sygn. p.d.: T. Axentowicz
wym.: 31,2 x 21,2 cm
Studium głowy ziemianina, ok. 1890
olej, płótno, 67 x 44 cm; sygn. na odwrocie na płótnie: Axentowicz
Tektura, pastel; 69 x 50 cm
Sygn. p.d.: TAxentowicz
Na odwrocie napisy: T.Axentowicz | Kraków 1938 i u góry pośrodku - Karol Karłowicz
pastel, 61 x 46 cm, sygnowany
po prawej: "T. Ax".
pastel, 63,2 x 46,5 cm, sygn. po prawej: "T. Axentowicz"