MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, deska, 65 × 81 cm
sygn. l. d.: JMalczewski (częściowo zatarta)
Obraz posiada ekspertyzę Adama Konopackiego.
Estymacja: 130000 - 150000 zł
cena wywoławcza: Wykup abonament
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Tusz, akwarela, papier; wym. w świetle pp.: 22,5 x 27,5 cm; sygn. l.d.: J. Malczewski.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret kobiety w kapeluszu z piórami, 1921
olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. g.: J. Malczewski / 1921
Na odwrocie fragment nalepki TPSP w Krakowie.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura; 43 x 58 cm;
sygn. i dat. l. g.: Jacek Malczewski/ 1913 grudzień
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
W poświacie księżycowej (Grodzisko), 1913
olej, płótno dublowane; 101 x 150 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1913 / J Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Akwarela, papier; 39,5 x 17,5 cm
Sygnowany l.g.: Jacek Malczewski
Por.: Jacek Malczewski w zbiorach Lwowskiej Galerii Obrazów, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot, 2002, s. 103, il. 4a; St. Kozakowska, B. Małkiewicz, Malarstwo polskie od ok. 1890 do 1945 r., Muzeum Narodowe Kraków, 1997, poz 720, Podwórze, ok. 1902, nr. inw. MNKIIb1849
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej na tekturze, 25,5 x 18 cm,
sygnowany p.d. "J. Malczewski /1905"
na odwrocie częściowo uszkodzony stempel składu farb "REIM i SPÓŁKA..." z Krakowa.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej na tekturze, 36,5 x 27,5 cm,
sygnowany i datowany p.d. "J. Malczewski 1902";
na odwrocie naklejona kartka Muzeum Narodowego w Warszawie, datowana "24 maj 1952 r.". "Obraz J. Malczewski,GŁOWA STARCA Depozyt Tomasz Kluz Warszawa ul. Narbutta 5".
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej na tekturze naklejonej na płytę, 43,5 x 32 cm,
sygnowany i datowany l.d. "JMalczewski /1914"
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret kobiety jako Salome, 1909 r.
olej/tektura, 81 x 64 cm
sygnowany i datowany wzdłuż lewej krawędzi u góry: `J.Malczewski. 1909`
Odwrocie: pieczątka ze składu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie
Estymacja 280 000 - 400 000 zł
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej/płótno, 66 x 49,5 cm
Odwrocie: fragmentarycznie zachowana papierowa naklejka wystawowa prawdopodobnie z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z opisem obrazu
Stan zachowania: obraz wymaga konserwacji
Estymacja 18 000 - 25 000 zł
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Mieczysław Gąsecki z przyjacielem siedzący przy stole - Dysputa 1921
olej, płótno; 58 x 68 cm;
sygn. i dat. przy lewej krawędzi: 1921 J. Malczewski
na odwrocie naklejki wystawowe: z Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu oraz z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu;
opinia dr. K. Buczkowskiego, który rozpoznaje w ukazanych postaciach osoby Jacka Malczewskiego i Mieczysława Gąseckiego.
Praca wystawiana: Wystawa Jacek i Rafał Malczewscy, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, 25.03 - 4.09.2011; Wystawa Jacek i Rafał Malczewscy, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, 17.03 - 31.08.2012
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura; 43 x 58 cm
sygn. l.d. Jacek Malczewski/ 1913 grudzień
Na odwrocie orzeczenie dr Kazimierza Buczkowskiego z 1946 r.
Estymacja: 150000-180000 PLN
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
piórko/papier, 20 x 32,5 cm (w świetle passe - partout)
pieczątka `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`
na odwrociu: Portret dzieci artysty, piórko/papier oraz pieczątka `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`
Estymacja: 2 500 - 3 500 zł
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Studia form architektonicznych, ok. 1900
Tusz lawowany , papier ; wym.: 16 x 24 cm
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura; 40,5 x 32,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Malczewski 1924. (odwrócona);