OSTOJA-CHROSTOWSKI Stanisław (1897 Warszawa - 1947 Warszawa)
Charty polujące na jelenia, 1930 r.
drzeworyt, papier, 10 x 12 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
Krakowskie zaloty, ok. 1930 r.
drzeworyt, papier, 7,5 x 6 cm w świetle passe-partout, sygn. na płycie p.d.: CHROSTOWSKI
Exlibris Tomasza Stefana Stożkowskiego, 1939 r.
drzeworyt/papier, 10,9 x 8,9 cm
- Agata Pietrzak, Stanisław Ostoya-Chrostowski 1900-1947, Warszawa 2007, poz. 411, s. 70
Legenda o św. Kazimierzu, 1929 r.
drzeworyt/papier, 25 x 16 cm (zadruk)
LIETRATURA:
- Renata Weiss, Wojciech Weiss. Twórczość graficzna, Kraków 2006, nr. kat. 30, s. 43 (il.)
drzeworyt/papier,22,6 x 16,2 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'St. O. Chrostowski'
sygnowany na klocku l.d.: 'CHROSTOWSKI'
- bezpośrednio ze spuścizny artysty
LIETRATURA:
- Agata Pietrzak, Stanisław Ostoya-Chrostowski 1900-1947, Warszawa 2007, poz. 308, s. 63
Maryna porywana przez korsarzy, 1937 r.
LIETRATURA:
- Agata Pietrzak, Stanisław Ostoya-Chrostowski 1900-1947, Warszawa 2007, poz. 310, s. 63
drzeworyt/papier,21 x 18 cm (zadruk)
LIETRATURA:
- Agata Pietrzak, Stanisław Ostoya-Chrostowski 1900-1947, Warszawa 2007, poz. 273, s. 61
Perykles, Książe Tyru, 1940 r.
drzeworyt/papier, 33 x 22,5 cm
Książka zawiera 6 drzeworytów: Poeta Grover, Głowy na włóczniach, Zbroja Peryklesa, Buza nad morzem, Maryna porywana przez korsarzy, Perykles i Maryna.
Wydanie pochodzi z 37 tomowej bibliofilskiej serii "The comedies, Histories & Tragedies of William Shakespeare", dystrybuowanej przez Limited Editions Club. Opracowanie Herberta Farjeona. Wydano 1950 egzemplarzy
LIETRATURA:
- Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, s. 216, poz. 145
- Agata Pietrzak, Stanisław Ostoja-Chrostowski, Warszawa 2007, poz. 649, s. 78
- Stanisław Woźnicki, Chrostowskiego drzeworyty szekspirowskie, Arkady, nr 4, 1939, s. 172-175
drzeworyt, papier; 18,5 x 17 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. ołówkiem u dołu: S. O. Chrostowski, 1931
Ku Czci Poległych Lotników. Księga Pamiątkowa
Wydawnictwo Komitetu Budowy Pomnika Ku Czci Poległych Lotników, Warszawa 1933.34 x 25 cm, oprawa wydawnicza, płótno, wykonana przez Bolesława Zjawińskiego (1886-1947); układ graficzny i projekt oprawy - Stanisław Ostoja Chrostowski (1897-1947).
Stan zachowania: nieznaczne przetarcia, poza tym stan idealny.
Drzeworyt na grubym papierze (rzadszy wariant); wym.: 185 x 177 mm; sygn. oł. l.d.: St. O. Chrostowski 1930. Egzemplarz ze zbioru rodziny artysty. Lit.: A. Pietrzak,"Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 28.
drzeworyt/papier, 22,6 x 16,2 cm (zadruk)
sygnowany i datowany u dołu ołówkiem: 'St. O. Chrostowski 1937'
- bezpośrednio ze spózcizny artysty
- Agata Pietrzak, Stanisław Ostoya-Chrostowski 1900-1947, Warszawa 2007, poz. kat. 311, s. 226 (il.)
drzeworyt/papier, 22,6 x 18 cm (zadruk)
sygnowany na klocku p.d.: 'CHROSTOWSKI'
- Agata Pietrzak, Stanisław Ostoya-Chrostowski 1900-1947, Warszawa 2007, poz. kat. 309, s. 224 (il.)
drzeworyt/papier, 10,5 x 20 cm (zadruk)
sygnowany i datowany u dołu ołówkiem: 'St. O. Chrostowski 1931'
- Agata Pietrzak, Stanisław Ostoya-Chrostowski 1900-1947, Warszawa 2007, poz. kat. 42, s. 122 (il.)
drzeworyt/papier,14,2 x 10 cm (zadruk)
- Agata Pietrzak, Stanisław Ostoya-Chrostowski 1900-1947, Warszawa 2007, poz. kat. 37, s. 117 (il.)
Pałac Saski w Warszawie, 1934 r.
miedzioryt, papier, wym. 15,5 x 28 cm w świetle passe - partout
drzeworyt, 9,8 x 5,3 cm, na arkuszu 12 x 12,5 cm, sygnowany ołówkiem l. d. "St. O.-Chrostowski”
W katalogu wystawy monograficznej autora (Warszawa 2007 Biblioteka Narodowa), poz. 139.
drzeworyt, 8 x 7,2 cm na arkuszu 12 x 12,5 cm, sygnowany ołówkiem l. d. "St. O.-Chrostowski”.
W katalogu wystawy monograficznej autora (Warszawa 2007 Biblioteka Narodowa), poz. 140.
Reprodukowany m.in. tamże, s. 167.
Na odwrocie oprawy przedwojenna autorska naklejka wystawowa, z informacjami ręcznie wpisanymi.
Drzeworyty wielokrotnie wystawiane, wykonane jako ilustracje do Święta Kawalerii w Krakowie 6. X. 1933 r., Warszawa 1934. Oprawione w ramki sprzed 1939 roku. Naklejka firmowa ramiarza: "Egz. od 1895 r. /J. ADAMCZYK /Warszawa, Bracka 20 T. 5.97-67”.
drzeworyt/papier
1) Ekslibris Generalnego Inspektoratu Sił Zbrojnych, 1932 r. drzeworyt/papier, 8,8 x 6,5 cm (zadruk), 11,2 x 8,5 cm (arkusz);
2) Ekslibris Jana Dąbrowskiego, drzeworyt barwny/papier, 5,8 x 4 cm (zadruk), 8 x 6 cm (arkusz);
3) Ekslibris Bolesława Cybisa, drzeworyt/papier, 8,5 x 3,3 cm (arkusz);
4) Ekslibris Ireny Knothe, drzeworyt/papier, 10,7 x 3,8 (odbitka) 14,5 x 6,5 cm (arkusz).
Plakat I Międzynarodowej Wystawy Drzeworytów Warszawa 1933
Drzeworyt; wym.: 464 x 320 mm;
sygn. na pł.: St. O. Chrostowski.
Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski", Warszawa 2007, poz. 134, il. s. 164.