drzeworyt/papier, 33 x 22,5 cm Książka zawiera 6 drzeworytów: Poeta Grover, Głowy na włóczniach, Zbroja Peryklesa, Buza nad morzem, Maryna porywana przez korsarzy, Perykles i Maryna. Wydanie pochodzi z 37 tomowej bibliofilskiej serii "The comedies, Histories & Tragedies of William Shakespeare", dystrybuowanej przez Limited Editions Club. Opracowanie Herberta Farjeona. Wydano 1950 egzemplarzy
LIETRATURA: - Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, s. 216, poz. 145 - Agata Pietrzak, Stanisław Ostoja-Chrostowski, Warszawa 2007, poz. 649, s. 78 - Stanisław Woźnicki, Chrostowskiego drzeworyty szekspirowskie, Arkady, nr 4, 1939, s. 172-175
Grafik, profesor i rektor warszawskiej ASP. Studia malarskie rozpoczął w Moskwie (1923-29), naukę kontynuował w SSP w Warszawie. Po śmierci Władysława Skoczylasa, po objął kierownictwo Katedry Grafiki Artystycznej w 1937. Uprawiał wyłącznie drzeworyt. Jeden z najwybitniejszych drzeworytników okresu międzywojennego. Profesor i rektor ASP w Warszawie. Jego prace cechuje wyrafinowana faktura i kompozycja, idylliczny nastrój, skłonność do stylizacji. Łącznie wykonał około 400 kompozycji.
PODATKI I OPŁATY - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) - w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych - w wysokości 15%.
Grafik, profesor i rektor warszawskiej ASP. Studia malarskie rozpoczął w Moskwie (1923-1929), naukę kontynuował w SSP w Warszawie pod kierunkiem - malarstwo - T. Pruszkowskiego, - grafika - E. Bartłomiejczyka i W. Skoczylasa, po którego śmierci objął kierownictwo Katedry Grafiki Artystycznej (1937). Uprawiał wyłącznie drzeworyt. Jeden z najwybitniejszych drzeworytników okresu międzywojennego. Profesor i rektor ASP w Warszawie. Jego prace cechuje wyrafinowana faktura i kompozycja, idylliczny nastrój, skłonność do stylizacji. Łącznie wykonał około 400 kompozycji
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl