NAŁĘCZ Włodzimierz (1865, Kijów - 1946, Jeruzal k. Skierniewic)
olej, tektura, 23,5 x 31 cm
sygn. i dat. l. d.: W. Nałęcz 1936 r.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 44 × 55 cm
sygn. l. d.: Nałęcz oraz dat. p. d.: 1915
Olej, tektura; 19,5 x 27,5 cm
Sygnowany p.d.: WNałęcz 1912
Na odwrocie trzy nalepki z Salonu Wiosennego warszawskiej Zachęty:
drukowana, wypełniona piórem: No. 23103, Autor Nałęcz Włodzimierz, Tytuł: Nastrój wieczorny, Rodzaj dzieła olejny, Cena 50, Własność, Data nadesłania 23/IV 1913
piórem: Włodz. Nałęcz "Nastrój wieczorny" motyw z Wielgiego-Betlejewa w ziemi Dobrzyńskiej (wł. Jwm. p.wa Wilskich)) c.50r
drukiem: SALON WIOSENNY 1913 r.
Obraz wystawiany na Salonie Wiosennym 1913 r. TZSP w Warszawie
Olej, tektura; 18 x 24 cm
Na odwrocie nalepka TZSP w Warszawie z 1902 r. z opisem pracy; kartka z dedykacją: W dniu Imienin składamy Szanownej Pani serdeczne życzenia zdrowia, powodzenia w życiu i prosimy o przyjęcie skromnego upominku z czasów guzowskich. Guzów, dn. 27 VI. 1944.; na ramie pieczęć Pracowni Ram, Wiśniewski, Warszawa, ul. Nowomiejska 8.
Obraz był prezentowany w 1902 r. na wystawie prac artysty w warszawskiej "Zachęcie".
Wymieniony w: Janina Wiercińska, Katalog prac wystawionych w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1860 - 1914, PAN 1969, s. 245
olej, płótno, 34 x 46 cm;
DWIE ŁODZIE RYBACKIE NA PLAŻY, 1921
Olej, płótno; 137 x 161 cm
Sygnowany p.d.: Włodzimierz Nałęcz 1921
WIDOK Z PRACOWNI NADMORSKIEJ, 1932
olej na płótnie, 36,5 x 60,5 cm,
sygnowany p.d. "Wł. Nałęcz /932"
PIERWSZY PRZYMROZEK, przed 1905
Olej, tektura; 25 x 30,5 cm
Sygnowany p.d.: W. Nałęcz
Na odwrocie kredką: Włodz. Nałęcz | Pierwszy przymrozek | 20- oraz dwie nalepki z opisem pracy, pierwsza niekompletna Zachęty z 1905 r., druga z datą 1914
Obraz dwukrotnie wystawiany: w Zachęcie w 1905 r i w Krakowie lub Lwowie w 1914 r.
Od 1932 r. w kolekcji rodziny warszawskiej.
olej, płótno, 34,5 × 54,5 cm
sygn. l. d.: Wł. Nałęcz 1935 r.
Estymacja: 11 000 - 12 000 zł
ZACHÓD SŁOŃCA NAD PRZYLźDKIEM, 1936
Olej, płótno naklejone na tekturę; 19,5 x 50 cm
Sygnowany l.d.: Wł. Nałęcz 1936 r.
Na odwrocie nalepka wystawowa z 1936 r. z opisem pracy
olej na tekturze, 31 x 44,5 cm,
sygnowany p. d. "Wł. Nałęcz",
na odwrocie autorskie, atramentem - tytuł obrazu i "Wł. Nałęcz"
olej, płótno, 21 × 52 cm
sygn. p. d.: Wł. Nałęcz
Estymacja: 5000 - 7000 zł
Olej, płótno; 137 x 161 cm
ŻAGLOWCE NA MORZU O WSCHODZIE SŁOŃCA
olej na płótnie naklejonym na fazowaną deskę mahoniową,
20 x 30 cm,
sygnowany l.g. "Wł. Nałęcz"
Kościół św. Jakuba pod Sandomierzem, 1914 r.
olej/płótno, 28,8 x 54,8 cm
sygnowany i datowany p. d.: `W. Nałęcz 1914
Odwrocie: papierowa naklejka wystawowa z 1915 r.
olej/tektura,
37 x 54,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `W. Nałęcz 1923`
Olej, tektura;
22,5 x 32,6 cm
Sygnowany l.d.: WNałęcz
Na odwrocie napis odręczny długopisem: "W.T.B"
Olej, tektura; 22,5 x 32,6 cm
Sygnowany l.d.: WNałęcz
WIECZÓR NAD MORZEM, OK. 1927 R. (rewers: Szkic - W SADZIE)
olej/tektura, 6,2 x 35,8 cm
sygnowany p. d.: `Wł. Nałęcz`
naklejka wystawowa z warszawskiej Zachęty z 1927 r.