EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
Pejzaż z mostem (Francja), 1919 r.
olej/tektura, 47 x 63 cm
sygnowany i datowany l.d.: '1919 | EEibisch'
opisany na odwrociu: 'Eugeniusz Eibisch | Pejzaż z mostem (Francja) [przekreślone] | olej. tekt. sygn. | 48x64' oraz papierowa nalepka
cena wywoławcza: Wykup abonament
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej, sklejka, 47 × 37 cm
niesygnowany
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej, sklejka, 41,5 × 50 cm
sygn. p.d.: Ebiche
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej, płótno, 45 × 53,5 cm
sygn. p. d.: Eibisch
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej/płótno, 92 x 65 cm
sygnowany l.d.: 'Ebiche'
na odwrociu nalepka z Villa La Fleur
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
Martwa natura z figami, po 1930 r.
olej/płótno, 60 x 73 cm
sygnowany p.d.: 'Ebiche'
na odwrociu: napis kredą: 'EBICHE', owalny stempel paryskiej firmy wytwarzającej materiały malarskie - Lucien Lefebvre-Foinet oraz nieczytelna okrągła pieczątka; na poprzeczce krosien malarskich napis kredką: '(...) S 403'
- kolekcja Jack Rozmaryn, Forest Hill, NY
- kolekcja Wojciecha i Ewy Fibaków
- dom aukcyjny Polswiss Art, grudzień 2000
- kolekcja prywatna, Wrocław
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej, deska, 40 x 48 cm
sygn. p.d.: Ebiche
PROWENIENCJA:
Poznań, kolekcja prywatna
USA, kolekcja prywatna
1987 - kolekcja Wojciecha Fibaka
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
DZIEWCZYNA W ZIELONEJ SUKNI, 1927
olej, płótno, 92 x 64 cm
sygn. p.d.: Ebiche
PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna
USA, kolekcja prywatna
Paryż, 1988 - kolekcja Marka Mielniczuka
Paryż, kolekcja rodziny Nieszawer
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej, płótno, 100 × 70 cm sygn. l.d.: Ebiche na odwrocie napis: Ebiche / una ragazza di Calabria
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej, płótno; 70 x 100 cm; sygn. p. d.: Ebiche, na odwrocie napis: Ebiche / ... (nieczytelny)
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
Martwa natura - kwiat w doniczce i owoce
olej, płótno, 57 x 48,5 cm, sygn. p.d.: Eibisch
*
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej, płótno
38 x 61 cm
sygn. p.d.: Ejbich
Na odwrocie na ramie nalepka: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie | R. 1938 Nr 1739 342. | Autor Eibisz Eugeniusz Adres Paryż | Dzieło Martwa natura
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
PORTERET MŁODEJ KOBIETY W CZERWONEJ SUKNI, połowa lat 30. XX w.
olej, płótno
81 x 60,5 cm
sygn. l.g.: E. Ejbisz
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej, płótno, 80 x 60 cm
sygn. p. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Eugeniusz/la nonna /Ebich
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
tusz lawowany na papierze,
41,5 x 29,5 cm,
sygnowany p.g. "Eugeniusz Eibisch".
U góry dedykacja autora: "Drogiemu Bodziowi Serdecznemu / przyjacielowi E.E."
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej, tektura, 67 x 47 cm
sygn. l.d.: EEibisch
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej, płótno, 66 x 84 cm
sygn. p.d.: E. Eibisch
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej, płótno; 100 x 70 cm
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche/contadino di calabria/Ebiche
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej, płótno; 100 x 70 cm
sygn. l. d.: Ebiche
na odwrocie napis: Ebiche/una ragazza di Calabria