BRZESKI Janusz Maria (1907 - 1957)
drzeworyt/papier, 13 x 16,8 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'J.Brzeski'
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno, 64,3 x 81 cm
tusz, tusz lawowany/papier, 23 x 19 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'jmb 35'
Projekt okładki na jubileusz KS Cracovia, 1934 r.
akwarela, gwasz/papier, 23 x 17 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'JMB | 34.'
Start balonów - projekt plakatu, 1933 r.
gwasz, tusz/papier, 49 x 33,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany śr.d.: 'JANVSZ MARJA | BRZESKI 1933'
na odwrociu nalepka z opisem obrazu
akwarela/papier, 23,4 x 18 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'JM Brzeski | 1946'
Kuter, z serii helskiej, 1949 r.
olej, tektura, 29 × 34 cm
sygn. i dat. p. d.: J. M. Brzeski/ 49
na odwrocie autorska nalepka z tytułem pracy
gwasz/papier, 32 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'jmbrzeski'
sygnowany l.d.: 'jmbrzeski'
cyanotypia, papier; 17,3 x 13 cm;
sygn. p. d.: Janusz Marja Brzeski (ołówkiem)
olej, tektura, 29 × 34 cm
Metropolis II (Paryż), 1929 r.
tusz/papier, 25 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Janusz Maria Brzeski | Paris 1929`
Pejzaż z roślinnością, 1953 r.
olej/tektura, 30,5 x 30 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: `jmbrzeski | 53` oraz dedykacja l.d.: `Za buziak - rysunek | w dniu imienin (...)`
Tusz, karton; wym.: 25 x 20 cm;
sygn. p.d.: Janusz Maria Brzeski, Paris 1929. Na odwrocie nieaktualne naklejki kolekcjonerski i galeryjne z opisem. Grafika naklejona (górny brzegiem) na karton z pieczątką świadczącą o pochodzeniu ze spuścizny autora. Praca oprawiona.
gwasz, papier; 30,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat.: JMBrzeski / 44
olej, płótno; 40,5 x 49,5 cm
sygn.p.d. JANUSZ . MARJA/ BRZESKI 1931
Estymacja: 12000 - 15000 PLN
1. Ponad miastem, 1929
drzeworyt, papier; 12,2 x 12,2 (wymiar odbitki), 15 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: janusz Marja Brzeski; napis l. d.: Paris 1929
2. La bourdelle, 1929
3. Apolinaire - wspomnienie,1929
sygn.i dat. p. d.: janusz Marja Brzeski/ Paris 1929; napis l. d.: No 3
gwasz, papier;
19,5 x 24,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: J.M. Brzeski 46
tusz, ołówek/papier, 26 x 20 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany w środku przedstawienia ołówkiem: `IM 1926`
Estymacja: 1 600 - 2 600 zł
tusz, ołówek/papier, 24,5 x 18,5 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `JM Brzeski 33`
Estymacja: 1 600 - 3 000 zł