1 zł
2 600 000 zł

SICHULSKI Kazimierz (1879 - 1942)

Martwa natura z kwiatami na toaletce, 1938 r.

akwarela, gwasz/tektura, 78 x 51,5 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'Sichul | 1938'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Martwa natura z różami w wazonie na tle lustra, 1932 r.

akwarela/papier, 70 x 100 cm
sygnowany i datowany l.d. 'Sichulski 1932'

Karykatura Jacka Malczewskiego

litografia, papier; 18 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
tytułowana u dołu: "JACEK MALCZEWSKI".

Ogrójec, 1935

olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski

Scena symboliczna - Bogini Isztar z Gilgameszem

akwarela, kredka/papier, 68 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'Sichulski'

Jan III Sobieski na przeglądzie pułków kozackich, 1924

akwarela, karton; 58,5 x 79 cm;
sygn. (wraz z dedykacją) w l. g. narożniku: Kochanemu Bronkowi z serdeczną przyjaźnią Sichulski / Lwów 5 XI 1924;
Na odwrocie fragment sceny symbolicznej.

Kwiaty, 1921 r.

tempera, papier, 26 × 34,5 cm,
sygn. i dat. w p. g.: Sichul/921
na odwrocie napis: Sichulski 921/temepra/"Kwiaty"/cena 30. 000 mp/trzydzieści tysięcy

Martwa natura na stole, 1913 r.

olej/tektura, 49 x 68,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'K Sichulski 13'
na odwrociu opisany ołówkiem kopiowym oraz pieczątka

- kolekcja Alfreda Lenicy

Kobieta karmiąca kury, 1933

olej, płótno; 100 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1933 Sichulski.

Tryptyk huculski, 1907 (?)

gwasz, papier, 3 x 23,5 x 18,5 cm w świetle oprawy, sygn. i dat. prawa część p.d.: Sichulski / 1907 (?)

Odpoczynek podczas orki

pastel, płyta, 70 x 104 cm, sygn. p.d. (sygnatura słabo widoczna),
na odwrocie fragment nalepki z wystawy w TPSP we Lwowie (?)

DON KICHOT

Olej, tektura, 67 x 96,5 cm,
sygn. p.d.: Sich (1)92(?)

Portret pani profesorowej Z., 1933 r.

olej/płótno, 109 x 98 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Sichulski | 1933'
na odwrociu dwie nalepki wystawowe z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie

Portret młodej kobiety, 1909

olej, płótno; 100 x 100 cm
sygn. i dat. p. g.: Sich 09.

Drzewa nad jeziorem, 1921

olej/płótno dublowane, 67,8 x 54,5 cm
sygn. p.d.: "Sich 921"
pochodzenie: kolekcja prywatna

Po polowaniu, 1937

akwarela, papier; 82 x 57,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Sichulski / 1937.

Studium z Podola IV, 1913

olej, tektura; 34 x 49,5 cm;
sygn. monogramem i dat. l. g.: SK 13;
sygn. i dat. na odwrocie: "K. Sichulski / Koszyłowa / 1913;
na odwrocie:
- nalepka wystawowa: TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE / 1913 XVIII WYST. SZTUKI / NR 26 62 / Autor Sichulski Kazimierz / Dzieło p. t. Studjum z Podola IV / Rodzaj ol. Cena 250 K.;
- nalepka wystawowa: WYSTAWA OBRAZÓW "CZWÓRKA" / KRAKÓW, UL. SIENNA 2. / Wystawca: Sichulski Kazimierz / Dzieło: Pejzaż z Podola IV / Cena: 1000 K h / Rodzaj dzieła: ol. / Nadesłane dnia maj 1917;
- nalepka wystawowa: IX Esposizione Internazionale d’Arte / della Citta di Venezia - 1914 / 642;
- nalepka: ph / MERCI / DOGANA ITALIANA;
- napis: cena kor 500 / 300 k. [przekreślone] 250 [przekreślone] / ... pł [nieczytelne, przekreślone] / pięćset. ...;
- napis: KS 16;

Obraz wystawiany:
- XVIII Wystawa Sztuki, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków 1913.
- IX Esposizione Internazionale d’Arte della Citta di Venezia, 1914.
- Wystawa obrazów "Czwórka", Kraków 1917.

Odpoczynek podczas orki

pastel, płyta, 70 x 104 cm
sygn. p. d. (sygnatura słabo widoczna)

Sad, 1907

pastel, papier (w dwóch arkuszach) naklejony na tekturę, 81 x 62,5 cm,
sygn. p.d.: Sichulski / 07
Wzdłuż dolnej krawędzi papieru znak wodny znanego francuskiego producenta papieru: Canson Montgolfier Vidalon- les- Annonay.
Na odwrocie naklejka z pieczątką: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych / w Krakowie / Pałac Sztuki Plac Szczepański / (czerwoną kredką) Dep. 32.

Młyn, 1912 r.

litografia/papier, 56,5 x 41 cm
sygnowany na kamieniu p.d.: 'Sich'
Grafika z teki "Lamus" wydana we Lwowie w 1912 roku, w nakładzie 150 egzemplarzy.

- Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, s. 242-243
- Irena Kossowska, Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1897-1917, Kraków 2000, il. 91

liczba obiektów: 367