ANERI (WEISSOWA Irena) (1888-1981)
Martwa natura z kwiatami i jabłkami
olej, tektura, 69,5 x 49,5 cm;
sygn. p.d.: Aneri
cena wywoławcza: Wykup abonament
Festyn - szkic z obrazu Wojciecha Weissa
olej/tektura, 39,5 x 49 cm
na odwrocie napis ołówkiem: `Szkic Aneri | z obrazu Wojciecha Weissa "Festyn" | (zakupionego przez (...) | w 1950 r. w Katowicach)`
olej/tektura, 95 x 72 cm
sygnowany l. d.: `Aneri`
na odwrocie tytuł autorski
akwarela, 24 x 34 cm,
sygnowany p.d. "aneri 1952",
na odwrocie nalepka CBWA - Oddział w Krakowie z danymi
olej, płótno, 51 x 66 cm
sygn. p.d.: Aneri
Na odwrocie nalepka z TPSP w Krakowie z 1937 r., nr 65, z tytułem obrazu.
sygn. p.d.: Aneri
olej, tektura, 63 x 47,5 cm;
sygn. l.g.: Aneri / 1920
olej, tektura; 35,5 x 57,5 cm;
na odwrocie napis ołówkiem: 012 | Przymglony pejzaż z Lanckorony | 35,8 x 57,5, tuszem: Aneri (Irena Weiss | Zakupiono | z wyst. monograficznej | w. W-wie | Kr. Przedmieście ?; oraz nalepka z odręcznym napisem tuszem: ..Weiss | "Pejzaż z Lanckorony" | 1927 | ol. sklejka 35,5 x 57,5
Martwa natura z bukietem kwiatów, 1925
olej, tektura
62,3 x 46,6 cm
Olej, tektura; 62,4 x 45 cm
Sygnowany p. d.: aneri | 1934
Na odwrocie ręką artystki l. g.: na 1 litr wody 8 [... ] kleju |
po wyschnięciu do kleju dać | biel cynkową |
po środku Uwaga!
I praca na podmalowaniu temperą woskową [... ] |
p. d.: Czcigodnemu Panu [... ] z wyrazami prawdziwej |
wdzięczności | Irena Weissowa | Kraków d. 8 czerwca 1934 |
p. g.: owalna pieczęć MAGAZYN PRZYBORÓW RAMIARSKICH |
ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW UL. BASZTOWA 12
Pejzaż śródziemnomorski z mnichem
Sygnowany l. d.: "aneri."
Akwarela, gwasz/karton, 12,5 x 29 cm (w świetle passe - partout)
olej na tekturze, 46,6 x 62,5 cm
sygnowany p.d.: "Aneri"
na odwrocie słabo czytelna nalepka wystawowa z informacjami o obrazie oraz pieczęć składu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz
Polne kwiaty na wiklinowym stołku, 1970
olej na tekturze, 68 x 48,5 cm
na odwrocie pieczęć: "Ze zbiorów Ireny Weissowej/ (1889-1981)" oraz nalepka z tytułem i datą powstania pracy