WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
akwarela, papier, 37 x 25 cm,
sygn. p.d.: WWeiss,
na odwrocie pieczęć: Ze zbioru dzieł Wojciecha Weissa Dom Artysty
cena wywoławcza: Wykup abonament
sygn. l.d.
akwarela, papier
18.5x27.2 cm (w świetle passe-partout )
sygn. p.d.
akwarela, papier
21x31 cm (w świetle passe-partout )
Motywy weneckie (Plac św.Marka)
sygn. p.d.
ołówek, papier
16.5x20 cm (w świetle passe-partout )
Akt z wiklinowym fotelem, około 1930 r.
olej/płótno, 62 x 81 cm
sygnowany p.d.: 'WWeiss'
- kolekcja prywatna, Kraków
- kolekcja prywatna, Wilno (do 1939 roku)
ołówek, tusz, papier; 19,8 x 27,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
olej, tektura; 33,5 x 24.6 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (monogramem);
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, kat. poz. 246
olej, deska; 23,2 x 33,8 cm;
sygn. l. d.: WW (monogramem);
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół:
ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty po środku, poniżej nr ze spuścizny 0004194 (ostatnia cyfra dopisana ręcznie),
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss. Katalogu wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, kat. poz. 247
Olej, płótno naklejone na tekturę; 32,7 x 45,2 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: WWeiss
olej/płótno dublowane, 79 x 59 cm
sygnowany p.d.: 'WW'
Niebieskie krzesełko, ok. 1930 r.
olej, płótno, 71 × 59 cm
sygn. monogramem wiązanym l. d.: WW
olej, płótno, 65 × 50,5 cm
sygn. l.d.: Wweiss
Pejzaż z kopami o zachodzie słońca
olej, tektura, 31,5 × 48 cm
olej, płótno; 46,3 x 74,2 cm;
sygn. monogramem wiązanym p. d.: ww;
na blejtramie napisy: WŁASNOŚĆ / NOWY SĄCZ oraz 464;
akwarela, papier; 33,7 x 42 cm w świetle ramy;
sygn. monogramem wiązanym l. d.: ww
olej, płótno
71 x 49 cm
sygn. l. g.: WW
na odwrocie, na blejtramie: (WW 10), nalepki z dwóch wystaw w Muzeum Narodowym w Poznaniu oraz nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie
III Wystawa obrazów i rzeźb..., Sosnowiec, 1911
XV Wystawa "Sztuki", Kraków, 1911
Wojciech Weiss 1875 - 1950, Wystawa Monograficzna, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 1977
Kolor w malarstwie polskim XIX i XX w., Muzeum Narodowe w Poznaniu, 1978
Publikowany:
Wojciech Weiss 1875 - 1950, Wystawa monograficzna, kat. wyst., oprac. A Ławniczakowa, J. Nowakowski, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 1977, il. 113, kat. nr 127
sygn. p.d.dat. na odwrociu
akwarela, papier
25.5x35.5 cm
sygn. l.d.
ołówek, papier
20x25.2 cm
Pejzaż tatrzański z Poronina, 1910
akwarela, papier; 24 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: WW (ołowkiem);
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; poniżej nr 000945; u dołu z lewej wtórny napis: Poronin 1910 (ołówkiem)