OPAŁKA Roman (1931 Abbeville - 2011 Rzym)
rysunek, piórko, tusz, papier, 34 x 25 cm;
sygn. i opisany na odwrocie ołówkiem:
OPALKA 1965 / 1 - /
DETAIL 2850826-2853920
cena wywoławcza: Wykup abonament
Technika mieszana, papier; 29,6 x 23,8 cm
Sygnowany l. d.: R. OPAŁKA
BEZ TYTUŁU - SZKIC ILUSTRACJI, ok. 1957
Technika mieszana, papier; 27 x 24 cm
Technika mieszana; 45,3 x 26 cm w świetle oprawy
Nie sygnowany
PRACA DWUSTRONNA - PORTRETY KOBIECE, 1956-1957
Tusz, papier; 40,6 x 28,8 cm
Niesygnowany
z cyklu "Umieranie Świata" 1968 - 1970;
akryl, płótno, 62 x 73 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: R. Opałka / .... ; RO 1969;
obraz wystawiany w Warszawie i na KUL w Lublinie w 1971-72
z serii ilustracji do książki "Gilgamesz"
Gwasz papier; 29 x 20,5 cm w świetle
Sygnowany z jednej strony śr. d.: Opałka
tusz, odcisk, papier kremowy,
107.5 x 37.5 cm
na odwr. p.g. okrągła pieczęć Fundacji Opalka z potwierdzeniem autorstwa
linoryt/papier, 78 x 60 cm
sygnowany u dołu ołówkiem: `Metamorphosis linoryt 14/50
linoryt/papier, 75 x 56,5 cm
sygnowany u dołu ołówkiem: `Żagiel` linoryt/6 Opałka`
1956 r.
Olej na kartonie 48 x 37 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d. - "R.O. 56"
kwasoryt/papier
75,6 x 62 cm
sygnowany i datowany ołówkiem u dołu
kwasoryt/papier
76 x 61 cm
kwasoryt/papier
75 x 61 cm
Skamieniały statek-szkic ilustracji (1967)
niesygnowany
tempera, papier
26x21.5