SICHULSKI Kazimierz (1879 - 1942)
litografia, wym. pl.: 635 x 450 mm. Grafika z teki: Lamus. Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994.
cena wywoławcza: Wykup abonament
przyjmuje kozackiego posłańca
akwarela, gwasz, tektura, 58,5 x 79 cm;
dedykacja z lewej u góry: Kochanemu / Bronkowi
/ z serdeczna przyjaźnią / Sichulski / Lwów / 5/XI 1924
pastel, karton, 97 x 61 cm;
sygn. p.d. z dedykacją: Pani Zofii / Kazimierz Sichulski / [19] 07 Kraków
Para karykatur. Konstanty Laszczka i Leon Wyczółkowski, 1904
litografie z albumu "XXX karykatur rysował...", wym.: 19 x 15,5 cm
akwarela, papier,
wym.: 65 x 97,5 cm, sygn. l.d.: Sichulski 1932
tempera na papierze naklejonym na tekturę,
62 x 88 cm w świetle ramy,
sygnowany l.d. "Sich 914", na odwrocie (plecach) odręcznie m.in. "Sichulski / Zakopane 1914 Ťpejzażą / tempera pastel"
Akwarela, gwasz, kredka, papier naklejony na tekturę;
58,5 x 46,5 cm
Sygnowany p. d.: Sichul | 1940
Na odwrocie nalepka papierowa: TOW. PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE | Autor Kazimierz Sichulski 1950 | Tytuł dzieła W śniegu | Rodzaj dzieła akw. kred. Cena
| Podpis autora
| nr. k. 39
Napis ołówkiem na odwrocie: odebrane | 21|VI. 1944 | Czarniecka (?)
chromolitografia barwna/papier
28,5 x 41 cm
sygnowany p. d.:`Az Sich 911`
akwarela, gwasz, papier, 61 x 87 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.g.: Sichul 14
Para karykatur. Stanisław Wyspiański i Lucjan Rydel, 1904
litografie z albumu "XXX karykatur rysował", wym.: 19 x 15,5 cm
Wydany nakładem Władysława Teodorczuka album "XXX karykatur" jest przykładem młodopolskiego upodobania do ciętej satyry i błyskotliwego humoru. Swobodnie krelone rysunki głów składają się na galerię wybitnych postaci krakowskiego rodowiska artystycznego. Sichulski był znakomitym rysownikiem, jego żywiołowy temperament i celny komentarz satyryczny stawiają go w rzędzie najlepszych karykaturzystów polskich.
STARZEWSKI, REDAKTOR CZASU (karykatura), 1917
akwarela, tusz, pastel na tekturze,
90 x 62,8 cm,
sygnowana p.d. "Sich917" Reprodukowana w: Kazimierz Sichulski, Karykatury współczesne, Kraków [1918], s. 29.
ołówek, akwarela, pastel na tekturze,
89,2 x 62 cm, sygnowana l.g. "Sich917"
PORTRET STANISŁAWA CZAJKOWSKIEGO?
Olej, płótno;
75,5 x 57 cm
Sygnowany p. g.: Sichulski
pastel, papier, 90,6 x 60,7
sygn. l. g.: Sich / 09.; na rewersie naklejka Salonu Kazimierza Wojciechowskiego, Kraków, 1932 r.
akwarela, papier,
wym.: 65 x 97,5 cm
sygn. l.d.: Sichul 1932
chromolitografia/papier, 28,5 x 41 cm
sygnowany p. d.: "Kaz Sich 911"
akwarela, gwasz, na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 59 x 24 cm;
sygn. p.d.: Sich 1928; oraz l.g.: Sichul / 928
akwarela, gwasz, papier,
60 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.g: ... / Czerwińskiemu / ofiaruję / Sich 928