1 zł
2 600 000 zł

KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)

Astry

olej, tektura, 28,5 x 54 cm,
sygn. l.śr.: A Karpiński

cena wywoławcza: Wykup abonament

Fuksje

olej, tektura, 58,5 x 71,5 cm,
sygn. p.śr.: A Karpiński 1924 VIII.

Kaczeńce

olej, tektura, 30,5 x 50,5 cm,
sygn. p.d.: A Karpiński

Rozmowa, ok. 1907

Rysunek kredką; wym. w świetle pp.: 14,7 x 18,9 cm;
sygn. p.d. oł.: A. Karpiński.

Portret kobiecy, ok. 1922

Ołówek, papier żeberkowy; wym.: 46 x 30,7 cm;
sygn. oł. p.d.: A. Karpiński Paryż.

Zestaw sześciu grafik

Techniki metalowe; różne formaty; odbitki z oryginalnych płyt wykonane w latach 90. XX wieku. Płyty znajdują się dziś w zbiorach muzealnych.

Martwa natura z porcelaną i owocami, około 1929 - 30 r.

olej/tektura, 68 x 49 cm
sygnowany l.d.: `a.karpiński`

Portret damy

olej, tektura, 70 × 50 cm
Niesygnowany

MARTWA NATURA Z BUKIETEM RÓŻ

olej na tekturze, 38 x 78 cm
sygnowany po prawej, na środku "A. Karpiński".

Sen, 1902 r.

ołówek, papier, wym. 29 × 28 cm

Kaczeńce

olej, tektura; 35,5 x 49,5 cm;
sygn. z lewej: A Karpiński
Na odwrocie napisy autorskie (ołówkiem): Kaczeńce / mal / AKarpiński / Kraków oraz mal. A. Kar

Portret kobiety

akwaforta, akwatinta, papier; 23,8 x 17,7 cm (odcisk płyty),
30 x 21,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Alfons Karpiński. (ołówkiem);
napis l. g.: Luty 13. 6. Mai / .J.Z; nr z prawej pośrodku: 6.

Zestaw dwóch rysunków ze scenami rodzajowymi

ołówek, papier; 14,2 x 19 cm (w świetle oprawy),
10,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
na jednej z pracy sygnatura u dołu: AK (ołówkiem)

Róże, 1935

olej, tektura, 35 x 50 cm
sygn. l.śr.: a.karpiński

Żółte róże z filiżanką

olej, tektura; 46 x 75,5 cm
sygn. lewa strona: Akarpiński

Róże ze złotym pucharkiem

olej, tektura; 50 x 69 cm
sygn. l.d.: a. karpiński

Mimozy, 1952

olej, tektura; 30 x 70;
sygn. i dat. p. d.: a. karpiński / .1952.;
na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z nazwiskiem autora i tytułem pracy, napis: Polska Mimoza / w a. karpiński / Kraków oraz pieczątki: A.Karpiński / Kraków ul. Floriańska 19

Żółte róże z filiżanką

olej, tektura; 34,7 x 99,5 cm;
sygn. u dołu: a.karpiński

Portret Bronisławy Kumanieckiej

gwasz, akwarela, papier; 48 x 64 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: a.karpiński

Astry, ok. 1930

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. z lewej: A. Karpiński
na odwrocie napis autorski: "astry" / mal. A. Karpiński/ [krakowski adres artysty nieczytelny]

liczba obiektów: 875