GORSTKIN-WYWIÓRSKI Michał (1861 Warszawa - 1926 Berlin)
olej, płótno, 58 x 78 cm;
sygn. p.d.: M.G.Wywiórski
na odwrocie fragment nalepki Towarzystwa Muzeum Nauki i Sztuki z 1922 r.
cena wywoławcza: Wykup abonament
KRAJOBRAZ Z ZORZź WIECZORNź, ok. 1900
olej, płótno,
67 x 82 cm
sygnowany p.d.: M.G. Wywiórski
KOŚCIÓŁ NA WYSOKIM WZGÓRZU, ok. 1910
olej, płótno naklejone na tekturę,
48 x 40.5 cm
sygnowany p.d.: M. G. Wywiórski
olej/płótno, 63 x 120 cm
sygnowany p. d.: `W. G. Wywiórski | Podole`
Olej, płótno; 135 x 199 cm
Sygnowany p. d.: M. G. Wywiórski 1906
NAD JEZIOREM, lata 1900 - 1915
40.5 x 70 cm
na odwrocie nalepki z numerem 58.
39 x 60 cm
olej, płótno,
75 x 106 cm
Na odwrocie nalepka Domu Aukcyjnego w Kolonii.
olej, płótno, 50 x 70 cm
sygn. p.d.: M. G. Wywiórski / Wielki Gaj 1915
czarna kredka, papier, 73,5 x 111 cm;
sygn. p.d.: M.G. Wywiórski
olej/płótno, 76 x 101 cm
sygnowany i datowany p. d.: `M.G. Wywiórski | Wołyń 1917`;
na odwrocie fragmentarycznie zachowana naklejka- `(
) Stawek w lesie | (
) Michał Wywiórski` oraz naklejka z poznańskiego składu obrazów `M. Nowicki i R. Grünostel`
olej, płótno,
część środkowa: 110 x 172 cm,
skrzydła: 110 x 60,5 cm;
sygn. wszystkie części tryptyku
Zaprzęg na górskiej drodze, ok. 1890
olej, deska,
45.5 x 31 cm
sygnowany p.d.: M G Wywiórski | Monachjum
olej na płótnie, 60,5 x 80,5 cm,
sygnowany p.d. "M. G. Wywiórski / 1906"
W GÓRACH KAUKAZU, lata 1883-1890
olej, płótno,
57.5 x 113 cm
20.5 x 28 cm
sygnowany l.d.: M.G. Wywiórski
olej/tektura, 36 x 54 cm
sygnowany p. d.: `M.G. Wywiórski`;
na odwrocie papierowa naklejka z TPSP w Krakowie: `autor: Wywiórski Michał | Adres: Berlin | Dzieło: Stara brama /Motyw z W. Kś. Pozn./ rodzaj (
)`
olej, płótno, 60.3 x 80.2 cm
Olej na płótnie
Tryptyk - scena główna 110 x 172 cm; skrzydła 110 x 60,5 cm
Sygnowany - scena główna śr. d.; prawe skrzydło p.d; lewe skrzydło l.d.
Pejzaż zimowy z przydrożną kapliczką
olej, deska, wym.: 49 x 61 cm
sygn. p.d.: M. G. Wywiórski