GORSTKIN-WYWIÓRSKI Michał (1861 Warszawa - 1926 Berlin)
olej, płótno naciągnięte na tekturę
18.5 x 30 cm
sygnowany p.d.: M. G. Wywiórski
Na odwrocie dwie nalepki z numerem: 17177/54, jedna z numerem: 27.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno
54 x 78 cm
sygnowany p.d.: M.G. Wywiórski
olej/płótno na kartonie,
20 x 31 cm
sygnowany p. d.: `M.G.Wywiórski`
olej/płótno na kartonie,
20 x 31 cm
sygn. dat. l.d.
olej, płótno/tektura
20x31
Olej, płótno; 68 x 99,5 cm
Sygnowany p.d.: M. G. Wywiórski
Na górnej listwie krosna nalepka papierowa: Poznań, Plac Wolności 2 | ZAKŁAD ARTYSTYCZNY. | SKŁAD OBRAZÓW. | Szklarnia budowlana i artystyczna. | Telefon 1166 | Pozłotnictwo. Fabryka ram
ZATOKA MORSKA Z RÓŻOWYM DOMEM, 1903-1906
olej, płótno
41 x 70 cm
olej, płótno, 152 x 193 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski 1915
na odwrocie nalepka TPSP w Poznaniu z tytułem Listopad.
olej/tektura, 44 x 67 cm
sygnowany p. d.: `M. G. Wywiórski`
czarna kredka, papier, 73,5 x 111 cm;
sygn. p.d.: M.G. Wywiórski
węgiel/papier, 80 x 100 cm
sygnowany l. d.: `M. G. Wywiórski | Berlin`
Pejzaż z dzwonnicą i wiatrakiem
olej/płótno naklejone na tekturę, 20,5 x 31,5 cm
sygnowany l. d.: `MG Wywiórski`
olej/płótno, 114 x 180 cm
sygnowany i datowany p. d.: `M. G. Wywiórski | Żabie 1911`
na odwrocie fragmentarycznie zachowana naklejka wystawowa
Olej, płótno; 68 x 99,5 cm
Sygnowany p. d.: M. G. Wywiórski
olej, tektura,
39 x 60 cm
Na odwrocie drukowana nalepka zakładu ramiarskiego St. Winieckiego w Poznaniu.
Ponadto dwa napisy ołówkiem: Dz. 939 zł. Na ramie farbą: II-A-103.
olej, płótno, 58 x 78 cm;
sygn. p.d.: M.G.Wywiórski
na odwrocie fragment nalepki Towarzystwa Muzeum Nauki i Sztuki z 1922 r.
Olej, płótno; 135 x 199 cm
Sygnowany p. d.: M. G. Wywiórski 1906
Obraz reprodukowany [w: ] Zbigniew Fałtynowicz, Eliza Ptaszyńska, Malarze polscy w Monachium, Suwałki 2005.
PEJZAŻ Z WIATRAKIEM I DZWONNICĄ
olej na płótnie, 20,8 x 32 cm,
sygnowany l.d. "M.G.Wywiórski"