MARKOWSKI Eugeniusz (1912 Warszawa - 2007 Warszawa)
tusz, 33 x 23 cm, sygn.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 76 x 126,5 cm;
sygn. p. d.: Markowski
tusz/papier,
31 x 21,5 cm,
sygn.
serigrafia, papier,
41,5 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: E Markowski 1976
olej na płótnie
73x63 cm
technika mieszana, papier, wym.: 64,5 x 48 cm
sygn. l.d.: E. Markowski 1.12 1978
olej, płótno,
110.5 x 130.5 cm
sygnowany pionowo wzdłuż p. kraw. u g.: WARSZAWA E Markowski
Na l. żerdzi krosna napis czerwoną farbą: 130 x 110 "K + M - 2" 1988. OL. i nalepka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych - Zachęta
tusz, piórko na folii, 47 x 38 cm w świetle p- p
sygnowany p. d. "Markowski
Olej na płótnie 125 x 95 cm
Sygnowany l.d. - "E. Markowski"
Literatura - Eugeniusz Markowski, Galeria r, Poznań 1999.
olej, płótno
100,7 x 80 cm
olej, tempera, papier,
36 x 27.3 cm
gwasz, papier,
35.8 x 26.9 cm
sygnowany oł. l.g.: E. Markowski
ok. 1985 r.
Tusz na folii 48 x 38 cm
Sygnowany p.d. - "E. Markowski / Warszawa"
Literatura - "Eugeniusz Markowski", Galeria r, Poznań 1999, str. 17 (reprodukcja).
akwarela, 23x32 cm