AXENTOWICZ Teodor (1859 - 1938)
pastel, akwarela/papier, 75 x 54 cm
sygnowany l.śr.: `T.axentowicz`
cena wywoławcza: Wykup abonament
Dziewczynka i rzeźba, około 1910 r.
pastel/papier, 98 x 67 cm
sygnowany l.d.: `Axentowicz | Zakopane`
LIETRATURA:
porównaj - Teodor Axentowicz 1859 - 1938, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Krakowie, 1998, s. 144, poz. kat. III. 59
pastel, papier, 46,5 × 66 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: T.Axentowicz
Święto Jordanu, lata 1890-1900
olej, płótno, 20 × 35 cm
sygn. l. d.: T.Axentowicz
Kolekcja Pakoska.
Opisywany i reprodukowany:
Kolekcja Pakoska. Wokół krakowskiej "Sztuki", katalog wystawy MOT, oprac. A. Kroplewska-Gajewska, Toruń 2000, s. 24-25.
Kolekcja Pakoska. Sztuka Polska, katalog wystawy MOT, oprac. A. Kroplewska--Gajewska, Toruń 2013, s. 22.
Portret młodej kobiety, ok. 1900
pastel, papier, 49 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Axent
pastel, papier, 66,5 x 48 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. z lewej strony: T. Axentowicz (ołówkiem).
Na odwrocie odręczny napis: Potwierdzam autentyczność obrazu Studium głowy / kobiecej. Obraz ten, został ofiarowany / ojcu memu Wincentemu Wodzinowskiemu / przez Teodora Axentowicza i stwierdzam że jest jego pracą. / Wincentyna Wodzinowska
Kobieta z wazonem, 1900 - 1918 r.
miedzioryt, 24 x 15,5 cm, sygn.
Dar Wnuka Artysty.
olej, płótno; 47,5 x 64 cm
sygn. p.d.: T axentowicz
pastel, papier, 45 x 30 cm w świetle passe-partout
sygn.l.d.: T. Axentowicz
akwarela, ołówek, pastel/tektura, 48,5 x 33 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: `T. Axentowicz`
Plakat II Wystawy Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych Sztuka
Litografia barwna; 88,5 x 62,5cm
W dzień Matki Boskiej Gromnicznej, 1937 r.
olej, tektura, 38 × 30 cm
sygn. l. g.: T. Axentowicz
na odwrocie odręczny napis:
T. Axentowicz/ Kraków 19/III 937
litografia barwna, papier; 88,5 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
napis wzdłuż prawej krawędzi: LIT. A. PRUSZYŃSKI. KRAKÓW (drukiem)
pastel, akwarela, papier;
48,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: T. Axentowicz
pastel, papier; 46,5 x 66,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: T. Axentowicz
Grafika, papier; 59 x 46cm
Sygn.l.g.: Axent
pastel, papier, 100 x 70 cm
sygn. p. śr.: T. Axentowicz
Na odwrocie nalepka z wystawy pośmiertnej artysty w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w 1939 r. (numer katalogowy 175)
Opisywany:
Teodor Axentowicz [Katalog wystawy pośmiertnej w TPSP], Kraków, poz. nr 175
Estymacja: 50000 - 60000 zł