KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Róże na fortepianie, ok. 1920 r.
węgiel, ołówek, tektura, 20 x 25,5 cm w świetle passe-partout; sygn. p. d.: monogram AK.
Praca jest szkicem kompozycyjnym do obrazu olejnego, namalowanego przez artystę w roku 1920.
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: A. Karpiński
pastel, tektura; 55 x 63 cm;
sygn. i dat. l. g.: a. karpiński / 1916
olej, tektura; 33 x 47 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. l. d.: a.karpiński. / 1921. / II.;
na odwrocie:
- naklejka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1949 roku z opisem pracy i podpisem autora: Autor a.karpiński 1949 / Tytuł dzieła Studium kwiatów / Rodzaj dzieła ol. Cena / Podpis autora a.karpiński;
- nalepka z napisem: AKarpiński / - Róże w zmroku - / wł. pr.;
- napis: Róże - żółte - "o zmroku" r. p. 1921 - Luty / mal - a.karpiński (ołówkiem);
- litera: F (w kółku);
- oznaczenia ze skrótem: TPSP (w kwadracie);
olej, płótno; 51 x 70,9 cm;
sygn. prawy bok: a.karpiński.;
oznaczenia na blejtramie: 2086
olej, technika mieszana, tektura, 54 x 40 cm
sygn. l.d.: a. karpiński
Olej, płótno; wym.: 44 x 62 cm;
sygn. p.d.: A. Karpiński.
Klasztor kamedułów na Bielanach, ok. 1906
Olej, tektura; wym.: 16 x 15,2 cm;
sygn. monogramem wiązanym AK (końcem pędzelka w farbie) i data (nieczytelna).
Spotkanie na wiejskiej drodze, ok. 1905
Olej, tektura; wym.: 26 x 28 cm;
sygn. l.d.: A. Karpiński oraz na odwrocie.
Na odwrocie stempel wiedeńskiego sklepu z przyborami malarskimi i cena w koronach austriackich.
olej, tektura; 33,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej: A. Karpiński.
olej/karton, 70 x 78 cm
sygnowany p.d.: `a. karpiński`
olej, sklejka; 32,5 x 41,7 cm;
sygn. l. d.: a.karpiński.
olej, tektura, 35,5 x 99 cm,
sygn. p.d.: A. Karpiński.
Na odwrocie fragment drukowanej naklejki Dyrekcji Kolei Państwowych ze stacją nadania: Poraj / dnia 29. I. 1930.
olej, tektura, 72,5 x 58,5 cm,
sygn. l.śr.: A. Karpiński / 32
Na odwrocie autorski napis ołówkiem: A. Karpiński Kraków / Florjańska 19 III / P. Passakasówna; drukowana naklejka Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka" w Krakowie wypełniona atramentem: Karpiński Alfons / Portret P. P. / ol 600, oraz naklejka z pieczęcią: Przedmiot nie może otrzymać zezwolenia na wywóz za granicę (dodatkowo w językach francuskim i angielskim).
Róże w wazonie z figurką konia
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński