1 zł
2 600 000 zł

PACANOWSKA Felicja (1907 lub 1915 - 2002)

Bez tytułu, 1961

olej, płótno; 55 x 38 cm;
sygn. p. d.: F. Pacanowska, dat. na odwrocie: 1961.

cena wywoławcza: Wykup abonament

olej, płótno; 81 x 100 cm.

Miasteczko

olej, płótno; 64,5 x 92 cm;
sygn. l. d.: F. Pacanowska;
na odwrocie powtórzona sygnatura: F. Pacanowska, na środku płótna inicjały artystki: F.P. ponadto na odwrocie 2 nalepki z informacjami o pracy oraz jedna nalepka z firmą wysyłkową France Export po lewej stronie, na płótnie.

Vue de St Flour

olej, płótno; 54 x 65 cm;
sygn. p. d.: F. Pacanowska;
opisany na odwrocie, na krośnie malarskim m.in.: Felicja Pacanowska / (...) / Vue de St Flour.

Człowiek w przestrzeni, 1960

olej, płótno; 100 x 73 cm;
sygn. p. d.: F. Pacanowska;
datowany i opisany na odwrocie, na krosnach malarskich: FELICJA PACANOWSKA PEINTURE (kredką), PAC I 1960 L’homme de Lespace (flamastrem) oraz na płótnie: P 1591 (1).

Bez tytułu, 1969

gwasz, papier; 50 x 64,5 cm;
sygn. p. d.: F. Pacanowska.

Szkice

tusz, kredka, ołówek, papier, 27 × 20 cm w świetle passe-partout
opisany l. g.: 13 - (nieczytelnie)

Kompozycja abstrakcyjna

olej/płótno, 73 x 50 cm
na odwrociu podwójny stempel autorski: 'Pacanowska atelier' oraz nieczytelna naklejka z opisem pracy
na odwrociu podwójny stempel autorski: 'Pacanowska atelier', nieczytelna naklejka z opisem pracy oraz naklejka Millon Associés z numerem inwentarzowym

Portret kubistyczny, 1952 r.

gwasz, pastel papier, 63 x 48 cm
sygn. i dat. l. d.: F. Pacanowska 52
na odwrocie pieczęć: Atelier Pacanowska

Kompozycja abstrakcyjna

olej/płótno, 61 x 38 cm
sygnowany l.d.: 'F. Pacanowska'
sygnowany na odwrociu blejtramie: 'Félicia Pacanowska | [paryski adres] | [numer telefonu]'
na odwrociu podwójny stempel autorski Atelier Pacanowska oraz stempel Millon & Associés

Siedząca, 1953 r.

akwatinta, papier, 31,5 × 20,5 cm (odcisk płyty), 49 × 31 cm w świetle passe-partout
sygn. na płycie: F.P.53 sygn. ołówkiem p. d.: F.Pacanowska oraz l. d.: 19/30
u dołu arkusza: "Femme assise" (techniques ... - (nieczytelnie)) 1953

Widok na miasteczko Avallon, 1950 r.

olej/płótno, 55 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'F. Pacanowska 50'

technika własna/papier, 10,4 x 5,2 cm
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: 15/20 / F. Pacanowska

Portret, 1954

akwatinta/papier, 8,8 x 7 cm (odcisk płyty)
sygn. p.d.: F. Pacanowska
opisany na odwrociu: 1954 aquatinte

Portret, 1954

akwatinta/papier, 8,8 x 6,8 cm (odcisk płyty)
sygn. p.d.: F. Pacanowska

Kompozycja, 1966

akwaforta, akwatinta, /papier, 8,9 x 6,8 cm (odcisk płyty)
sygn. p.d.: F. Pacanowska
opisany na odwrociu: akf., aquat. / 1966

Kongres Pokoju w Paryżu.- rysunki dokumentalne 5 szt. (1949)

sygn. dat. l.d.
tusz, papier
20.2x24.2 cm; 20.2x27 cm; 32x22.8 cm; 15x23.5 cm - 2 szt.;
Siedzący mężczyzna (1947)
sygn. dat. l.d.
tusz, papier
17.5x15.5 cm

Szkice architektoniczne z lat 1954-57 - 3 szt. (Capri-Marina Grande, Paestum, Ercolano)

sygn. dat. l.d.
tusz, papier
28.5x16 cm; 21.5x15 cm - 2 szt.

Kompozycja abstrakcyjna

akwatinta barwna/papier, 41 x 32 cm ( w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany ołówkiem u dołu: '21/50 F. Pacanowska'

Kompozycja abstrakcyjna, 1981

olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. p.d.

Pejzaż miejski

tempera/papier, 20,8 x 24,9 cm
sygnowany l.d.: 'F.P.'

Pejzaż kubistyczny

gwasz, 47 x 36,5 cm
sygn. p.d.
na odwrocie: etykieta Galerii La Boëtie w Paryzu, wyst. w 1952 r.

Wejście do muzeum

akwarela, tusz/papier, 26 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'F.P.'

Skrzypkowie, 1955 r.

olej/płótno, 100,5 x 81 cm
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa z Salon des Indépendants 1955 z opisem obrazu

- "Humanisme et Expressionnisme", Musée Tavet-Delacour, Pontoise, kwiecień - lipiec 2008
- Wystawa indywidualna, Centre d'art et de culture de l'Espace Rachi, Paryż, 8.03-22.04.2005
- Salon des Indépendants, Paryż, kwiecień - maj 1955

- Eliane Strosberg, The Human Figure and Jewish Culture, Nowy Jork - Londyn 2010, nr kat. 80, s. 130
- Expressionnisme et humanisme: la représentation de la figure humaine et l'expérience juive, katalog wystawy, Musée Tavet-Delacour w Pontoise, kwiecień - lipiec 2008, [red.] Eliane Strosberg i Christophe Duvivier, Paryż 2008, s. 119

Kompozycja abstrakcyjna

sygn. i datowany w prawym dolnym rogu;
100 x 81 cm

Nudystki, 1941

akwaforta, papier; 17,2 x 23 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d. ołówkiem: F. Pacanowska, l. d.: 13/40

Rybacy we Włoszech, 1958 r.

olej/płótno, 66 x 54 cm
sygnowany p.d.: 'F.Pacanowska', opisany na odwrociu na blejtramie: 'FELICIA PACANOWSKA | 7. Passage Rieaut. 75013 Paris | tel. 589-74-38 | "Pecheurs en Italie" 1958 ?'
na odwrociu naklejka z Museum Beit Uri i Rami Nechushtan z opisem pracy

Nudystki (1941)

sygn. p.d.dat. l.d.
akwaforta (13/40)
17.8x23.8 cm

Karuzela (1951)

sygn. p.d. (dedykacja)
dat. l.d.
akwaforta, akwatinta (19/35)
26.3x34.8 cm

Kompozycja abstrakcyjna

gofraż, szablon, papier kremowy;
28 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. Pacanowska (ołówkiem), u dołu nr odbitki: 1/20 (ołówkiem)

Kompozycja abstrakcyjna

olej na plotnie, sygn. w prawym dolnym rogu;
99,5 x 81,5 cm

Kompozycja abstrakcyjna

olej na plotnie, sygn. w prwym dolnym rogu;
81 x 116 cm

Kompozycja abstrakcyjna

pastel/papier, 64 x 38 cm
sygnowany p.d.: `F. Pacanowska`

Wiolonczeliści, 1955 r.

olej/płótno, 100,5 x 81 cm
sygnowany l.d.: `F. Pacanowska`

- Wystawa indywidualna, Centre d`art et de culture de l`Espace Rachi, Paryż, 8.03-22.04.2005

- Expressionnisme et humanisme: la représentation de la figure humaine et l`expérience juive, katalog wystawy, Musée Tavet-Delacour w Pontoise, kwiecień - lipiec 2008, [red.] Eliane Strosberg i Christophe Duvivier, Paryż 2008, s. 119

Kompozycja z kwiatami

olej, sklejka, 46 × 37,5 cm
sygn. l. d.: F. Pacanowska

litografia barwna/bibułka, 41 x 56 cm
sygnowana ołówkiem śr. d: `F. Pacanowska`

L`oiseau blesse / Ranny Ptak, 1955

akwatinta, papier;
31,5 x 23,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d.: F. Pacanowska, w obszarze kompozycji u góry: FP 55
oraz napis u dołu ołówkiem: 6/40.
Na odwrocie oprawy napisy: FELICJA PACANOWSKA/Passage Ricaud/ Paris 13/ 589 AE74AE38 nalepka z tytułem, techniką i datą pracy oraz stemple z francuskich galerii sztuk

Kompozycje (1966)

sygn. p.d.i niesygnowany
2 szt.
akwaforta, akwatinta 8.9x6.8 cm i 8.8x6.9 cm

sygn. p.d.
technika własna
3.5x14.5 cm

Kompozycje

sygn. p.d.
2 szt.
technika własna (15/20, 7/100)
10.4x5.2 cm i 9.9x4.2 cm

Portrety

sygn. p.d.
2 akwatinty
8.7x6.9 cm i 8.7x6.9 cm

Candélabres (1961)

sygn. p.d.
technika własna
12.1x7.6 cm

Kompozycja (1992)

sygn. p.d.
technika własna
5.2x11.6 cm

Medal

HORACE/ 8.12.65-27.11.8/ SATIRES/EPODES/ODES/EPITRES [HORACY/8.12.65-27.11.8/ SATYRY/ EPODY /ODY/LISTY]
sygn.
brąz, płaskorzeźba śr.7.5 cm, podkładka drewniana pasowana

Wnętrze, 1973 r.

tinta barwna, gaufrage (wycisk)/papier, 76 x 56 cm (arkusz)
sygnowana ołówkiem l. d.: `EA III/VIII F. Pacanowska`, datowana wewnątrz przedstawienia: ` 3. 9. 1973`

Kompozycja abstrakcyjna

olej na płótnie,
sygnowany w prawym dolnym rogu
81 x 116 cm

Kompozycja geometryczna

sygn. p.d.
druk wypukły barwny
10.9x10.9

Ilôt (1975)

sygn. p.śr.dat. na odwrociu
technika mieszana, relief (10/90)
14.3x9.5 cm

Postaci

kredka/papier, 36 x 24,5 cm

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Kompozycja abstrakcyjna

akwatinta barwna/papier, 41 x 32 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `F. Pacanowska`, śr.d.: `21/50`

Estymacja: 1 000 - 1 800 zł

Kompozycja geometryczna - brązowa

linoryt barwny;
29,5 x 23,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. u dołu ołówkiem p. d.: F. Pacanowska, napis l. d.: 3/50

L`oiseau blessé / Ranny Ptak, 1955

akwatinta, papier;
sygn. p. d.: F. Pacanowska, w obszarze kompozycji u góry: FP 55 oraz napis u dołu ołówkiem: 6/40.
Na odwrocie oprawy napisy: FELICJA PACANOWSKA/Passage Ricaud/ Paris 13/ 589 ·74·38 nalepka
z tytułem, techniką i datą pracy oraz stemple z francuskich galerii sztuk

Pies, 1954

litografia, papier; 42 x 32,7 cm;
sygn. i dat. l. d.: F. Pacanowska 54;
Na odwrocie pejzaż w technice akwareli (przekreślony) i napis ołowkiem: chien fait/a rome ?

Portret mężczyzny w okularach, 1972

litografia, papier; 65 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: F. Pacanowska / 1972

Akt kobiety, 1952

akwaforta, papier;
30,6 x 23 cm (wymiary kompozycji),
50 x 32,5 cm (wymiary arkusza);
sygn. ołókiem u dołu p. d.: F.Pacanowska, l.d.: 18/30
oraz w obrębie kompozycji p. d.: F.P. 52

Kompozycja abstrakcyjna, 1965

litografia, papier;
50 x 65 cm;
sygn. p. d.: F. Pacanowska 1965

Dialog

linoryt barwny, papier naklejony na karton; 24 x 30 cm (odcisk płyty), 48 x 38 cm; (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: F. Pacanowska (ołówkiem); l. d.: 4/50 (ołówkiem)

Kompozycja abstrakcyjna, 1964

litografia, papier; 65 x 50 cm;
sygn. p.d: F. Pacanowska / 1964

Karuzela

akwatinta, papier; 26 x 34,6 cm (odcisk płyty), 32,5 x 49,6 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d.: F. P. (na płycie); l. d.: 20/35 ( na arkuszu, ołówkiem), sygn. p. d.: F. Pacanowska ( na arkuszu ołówkiem); napis l. d.: "Managé" (Rome) / aquatinte / procédé en Sucre 1951 (ołówkiem)

Kompozycja abstrakcyjna, 8/30

akwatinta barwna/papier, 28,5 x 19 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: `F. Pacanowska` i śr. d.: `8/30`

Estymacja: 700 - 1 000

Kompozycja z drzewem

akwaforta? barwna, papier;
31,5 x 20,6 cm (odcisk płyty),
50 x 33 cm (wymiar arkusza);
nr l. d.: 3eme etat 1/3

Kompozycja abstrakcyjna, lata 60. XX w.

tinta barwna, papier;
53,7 x 34,4 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: F. Pacanowska (ołówkiem); nr odbitki l. d.: 27/50 (ołówkiem);

Composition abstraite

olej, płótno
sygn. p.d.
100 x 73 cm

Composition abstraite

olej, płótno
sygn. p.d.
80 x 100 cm

olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. p. d.: F. Pacanowska
Na odwrocie napis autorski?: F. PACANOWSKA

olej, płótno;
50 x 50 cm;
sygn. p. d.: F. Pacanowska

Bez tytułu, ok. 1961

olej, płótno;
72,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: F. Pacanowska
Na odwrocie na płótnie i na krośnie stemple autorskie

Bez tytułu, 1961

olej, płótno;
50 x 50 cm;
sygn. p. d.: F. Pacanowska
Na odwrocie na krośnie napis autorski: FELICJA PACANOWSKA / PONZA 1961

Martwa natura, 1954

olej, płótno; 92 x 65 cm;
sygn. l. d.: F. Pacanowska
Na odwrocie napisy: "Nature Morte", 1954/ 1 rue de l`Adjudant-Reau P.aris
20 MEN 36 - 28 / A F PACANOWSKA oraz na środku płótna inicjały
artystki: F.P

Les Pins de Rome, 1957

olej, płótno; 92 x 60 cm;
sygn. p. d.: F. Pacanowska
Na odwrocie na krośnie malarskim napisy: 1 rue de l`Adjudant-Reau
P.aris 20 MEN 36 -28/ PAC 12 1957/ F. PACANOWSKA, "LES PINS
DE ROME"

Miasteczko

olej, płótno; 64,5 x 92 cm;
sygn. l. d.: F. Pacanowska
Na odwrocie 2 nalepki z informacjami o pracy oraz jedna nalepka
z firmą wysyłkową France Export po lewej stronie na płótnie
powtórzona sygnatura: E. Pacanowska, na środku płótna inicjały
artystki: F.P

tinta barwna/papier, 33 x 25 cm (arkusz), 11,5 x 9 cm (odbitka)
sygnowana p.d.: `F. Pacanowska`, nr l.d.: `72/95`

Estymacja: 800 - 1 500

tinta barwna/papier, 37 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana ołówkiem p. d.: `F. Pacanowska`, śr. d.: `10/50`

Estymacja: 1 200 - 1 800

Kompozycja z postaciami

kredka/papier, 12 x 9 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `F. Pacanowska`

Estymacja: 1 200 - 1 800

pastel/papier, 64 x 38 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p. d.: `F. Pacanowska`

Estymacja: 2 500 - 2 900

Martwa natura kubistyczna, 1952 r.

akwaforta/papier, 31 x 23 cm (odcisk płyty)
sygnowany i datowany na płycie l. d.: `F. P. 52`, sygnowany ołówkiem p. d.: `F. Pacanowska`, l. d.: `20/30`

Estymacja: 1 000 - 1 500

Rybacy we Włoszech, 1958 r.

olej/płótno,
65 x 54,5 cm
sygnowany p.d.: `F.Pacanowska`
na odwrociu naklejka z Museum Beit Uri i Rami Nechushtan z opisem pracy opisany na odwrociu na blejtramie: `(...) | "Pecheurs en Italie" 1958?`

Estymacja: 5 500 - 6 500

Bez tytułu, 1976 r.

olej/płótno,
117 x 80 cm
sygnowany i datowany p.d.: `F. Pacanowska 76`
opisany na odwrociu: `FELICJA PACANO WSKA 76`

Estymacja: 5 500 - 6 500

Kompozycja, 1964 r.

węgiel/papier, 50 x 65 cm
sygnowany i datowany l. d.: ` F. Pacanowska 1964`

Estymacja: 1 400 - 1 800 zł

tinta barwna/papier, 18 x 17,8 cm
sygnowany śr. d. na płycie: `FP` oraz p. d. ołówkiem: F. Pacanowska`, opisany l. d.: `E.A. 6/10`

Estymacja: 1 000 - 1 400 zł

tinta barwna/papier, 29 x 20 cm
sygnowany p. d.: `F. Pacanowska`, opisany śr. d.: `1/20`

Estymacja: 900 - 1 200 zł

tinta barwna/papier,
11,8 x 9 cm (odcisk płyty), 28 x 19 cm (arkusz)
sygnowany p. d.: `F. Pacanowska`, nr l. d.: `10/99`

Estymacja: 800 - 1 200 zł

tinta barwna/papier,
54 x 35 cm
sygnowany p. d.: `F. Pacanowska`, l. d.: `29/50`

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Wazon kwiatów

węgiel/papier,
56,5 x 38 cm
ODWROCIE: opisany ołówkiem w języku francuskim: `Vase de fleur | fusain`

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Nature morte ŕ la mandoline

olej, płyta
30 x 48 cm
sygn. i dat. p.d.

Pęcheurs en Italie (1958)

olej, płótno
73 x 55 cm
sygn. p.d.

Deux pots de fleurs (1949)

olej, płótno
56 x 38 cm
sygn. p.d.

Akt

olej/płótno naklejone na tekturę, 35,2 x 27 cm
sygnowany na odwrocie tuszem: `F.P.`

Wnętrze, 1973 r.

tinta, wycisk/papier,
76 x 56 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem l. d.: `EA III/VIII F. Pacanowska`, datowany wewnątrz przedstawienia: ` 3. 9. 1973`

Rybak z Procidy, ok. 1958 r.

pastel/papier,
56 x 38 cm
ODWROCIE: opisany na odwrociu ołówkiem w języku francuskim: `Etude pour "Pecheur de Procida" | peinture 50 x 100 se trouvant chez mon frére | exposée galerie Gérard Mourgue 1958 | reproduite dans Nr 2 de "Nos artistes" | et sur l`affiche (G. Mourgue`

Głowa mężczyzny, 1950 r.

akwaforta/papier, 11/30,
50,5 x 32,5 cm (arkusz)
opisany i sygnowany poniżej: `Téte d`Homme eau-forte 1950, 11/30, F. Pacanowska`

Composition (1950)

olej, płótno,
sygn. i dat. p.d.
46 x 38 cm

POSTAĆ SIEDZĄCA

gwasz/papier,
46 x 38 cm
niesygnowany

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA

gwasz/papier,
19,8 x 24,5 cm (w świetle oprawy)
niesygnowany

olej/płótno,
46 x 65 cm

Kompozycja abstrakcyjna

gwasz/papier,

liczba obiektów: 97