BARANOWSKI Henryk (1932 Starogard Gdański - 2005 Gdynia)
akwarela, ołówek, papier 47,5 × 73,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: H. Baranowski/Kamień 1974
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/tektura, 36 x 46,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'H. Baranowski'
Łodzie pod żaglami, ok. 1969 r.
olej/tektura, 28,3 x 33,5 cm (w świetle passe-partout)
olej/tektura, 41,4 x 48,2 cm
olej/tektura, 28,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany l.d.: 'H. Baranowski | Rewa'
olej/tektura, 27 x 34 cm (w świetle passe-partout)
olej, płyta, 30 × 22 cm
na odwrocie nalepka autorska z tytułem pracy
olej, płyta, 48 × 61,5 cm
sygn. l. d.: Arabska (nieczytelnie) piramid/H.Baranowski
olej/płyta pilśniowa, 48,5 x 69 cm
Widok na Mnich z Morskiego Oka, ok. 1980 r.
olej, tektura, 69 x 48 cm,
sygn. l.d.: H. Baranowski / Morskie oko MNICH
Przystań rybacka w Mechelinkach k. Gdyni, ok. 1980 r.
olej, tektura, 49 x 69 cm,
sygn. p.d.: H. Baranowski / MECHELINKI
olej, tektura, 50 x 70 cm,
sygn. p.d.: H. Baranowski / Karwia
olej, płótno, 25 × 35 cm
sygn. l..d: H. Baranowski
na odwrocie autorska nalepka z opisem obrazu
SŁONECZNIKI W NIEBIESKIM WAZONIE, 1973
Olej, tektura; 70 x 50 cm
Sygnowany l.d.: H. Baranowski; na odwrocie nalepka autorska z opisem pracy.
Olej, płótno, 50 x 60 cm,
sygn. l.d.: H.Baranowski
olej, płótno, 51 × 70 cm,
sygn. l. d.: H.Baranowski
na odwrocie autorska nalepka
linoryt, papier, 17 × 32 cm w świetle passe-partout
opisany i sygn. na płycie
olej, płótno, 48 x 38 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski
Olej, płótno, 50 × 60 cm,
sygn. l.d.: H. Baranowski.
akwarela, gwasz, papier, 30 x 45 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: H. Baranowski/Hel 1961
akwarela, gwasz, papier, 59 x 41 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: H. Baranowski
olej, płyta, 25,5 × 44,5 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: Hbaranowski
tempera, papier, 64 × 90,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Hbaranowski
na odwrocie: H.Baranowski/1956/Gdynia
olej, płyta, 55 x 35 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: H. Baranowski
olej, płyta, 29 x 39 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: H.Baranowski
Dziesięciotysięcznik m/s Pekin wchodzi do portu chińskiego, ok. 1965
olej, płótno; 69,5 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: H. Baranowski.
olej, płyta, 35,5 × 49,5 cm
sygn. l. d.: H.Baranowski
na odwrocie autorska nalepka z opisem pracy
olej, płyta, 50 × 70 cm
sygn. p. d.: H. Baranowski
na odwrocie nalepka autorska z opisem pracy
akwarela, gwasz, papier, 29 x 39 cm w św. passe-partout
sygn. l. d.: H. Baranowski
olej, płyta, 47 x 68 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski
na odwrocie nalepka autorska
akwarela, gwasz, papier, 42 x 42 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: H. Baranowski
na odwrocie nalepka autorska
olej, sklejka, 36 x 46 cm
sygn. l. d.: Baranowski
Wystawiany i reprodukowany:
Henryk Baranowski. Malarstwo, Muzeum Narodowe Gdańsk, 2003 r., reprod. Str. 91
olej, płyta, 79,5 x 27 cm
sygn. p. d.: H. Baranowski
na odwrocie nalepka autorska z tytułem pracy i datą powstania
olej, płyta 50 x 45 cm,
sygn. l.d.: H. Baranowski/Gdańsk,
na odwrocie naklejka z datą 1973.
akwarela, papier, 47 × 34,5 cm w świetle passe-partout
sygn. dat i opisany: l. d.: Baranowski/ WENECJA/1991
* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite
linoryt, papier, 20,5 × 40,5 cm
l. d. opisany ołówkiem: ORP. Gryf w Port Said
sygn. ołówkiem p. d.: H. Baranowski
olej/płyta pilśniowa, 50 x 69,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'H. Baranowski | ISMAILIA 1977'
akwarela, papier, 24,2 x 71,5 cm
sygn. p. d.: H. Baranowski
Port gdyński - Oksywie, 1976 r.
akwarela, gwasz, papier, 35 x 46 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: H. Baranowski/OKSYWIE
na odwrocie opisany: Henryk Baranowski/1976/Port Gdynia
olej, płótno, 48 x 38 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski
olej, płyta, 49,5 x 59,5 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski
olej, płótno, 63,5 x 78,5 cm w św. ramy
sygn. l.d.: H. Baranowski
sygn. l. d.: H. Baranowski
olej, płótno, 60 × 70 cm, sygn. p.d.: H. Baranowski/Redłowo
olej, płyta, 49 x 59 cm w świetle oprawy, sygn. l.d.: H. Baranowski
olej, płyta 50 x 45 cm, sygn. l.d.: H. Baranowski / Gdańsk, na odwrocie naklejka z datą 1973.
olej, płyta, 38,5 x 49 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski
na odwrocie nalepka autorska z datą
olej, płótno, 49 x 68 cm w św. ramy
sygn. l. d.: H. Baranowski
na odwrocie nalepka autorska
olej, płyta, 50 x 70 cm
sygn. p. d.: H. Baranowski
olej, płyta malarska, 69 × 49 cm w świetle oprawy
sygn. wzdłuż lewej krawędzi: H. Baranowski
olej, płótno naklejone na płytę, 39,5 × 51 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: H.Baranowski
olej, płótno, 40 × 50,5 cm
sygn. p. d.: HBaranowski RIO/1987
na odwrocie zapiski oraz dedykacja: Jasiowi/w dniu imienin/z najlepszymi życzeniami/A.H. Baranowscy/1987
olej, płótno, 14 × 25 cm
sygn. l. d. H. Baranowski PARYŻ
na odwrocie autorska pieczątka z opisem pracy oraz dedykacja: Jasiowi w dniu/ imienin/ A.H. Baranowscy/ -1989 r.
Teka linorytów z Pracowni Plastycznej Marynarki Wojennej
15 linorytów, papier, 28,5 × 40,5 cm (wymiar arkusza)
każda praca sygnowana na kamieniu
1. Gdańsk
2. Wiatr od morza
3. Gdynia port
4. Bitwa pod Oliwą
5. Port zimą
6. Na pokładzie
7. Powrót z zadania
8. Morze
9. ORP Gryf w Port-Said
10. ORP Iskra
11. ORP Błyskawica
12. ORP Grom
13. W zatoce
14. Przystań
15. ORP Burza
olej, płyta, 61,5 × 52 cm
sygn. p.d.: H. Baranowski/Gdańsk
linoryt, papier; 36 x 35 cm (wym. widoku)
sygn. p. d.: monogram wiązany HB oraz pod widokiem ołówkiem p. d.: H. Baranowski. i l. d.: tytuł pracy
akwarela, gwasz, papier, 34 × 44 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: H. Baranowski / TRNOVA
akwarela, gwasz, papier, 34,5 × 46 cm
sygn. ołówkiem l. d.: H Baranowski/OKSYWIE
na odwrocie napis flamastrem: Henryk Baranowski/1976/Port Gdynia
Olej, pilśnia; 70 x 100 cm
Sygnowany l.d.: H. Baranowski | 1966
Na odwrocie nalepka wystawowa Pracowni Artystycznej Marynarki Wojennej w Gdyni z opisem pracy i podanym właścicielem: generał Józef Urbanowicz
Olej, pilśnia; 95 x 140 cm
Sygnowany p.d.: H. Baranowski
olej, tektura, 40 × 50 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski
na odwrocie nalepka z gdyńskiej pracowni artystycznej Marynarki Wojennej z opisem pracy
olej, płótno, 50 × 70 cm
sygn. l. d.: H.Baranowski
na odwrocie autorska nalepka
linoryt, papier; 21 x 40,5 cm;
sygn. na płycie p. d.: HB i ołówkiem poniżej p. d.: H. Baranowski
olej, płyta, 67,5 x 47 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: H. Baranowski/GDAŃSK
Okręt wojenny i łódź podwodna, z teki grafik Marynarki Wojennej
linoryt, papier, 35 × 43 cm (wymiar arkusza)
sygn. ołówkiem p. d.: H.Baranowski
Łódź podwodna, z teki grafik Marynarki Wojennej
linoryt, papier, 24,5 × 42 cm
sygn. monogramem na płycie l. d.: HB
oraz ołówkiem p. d.: H.Baranowski
olej, płótno, 49,5 × 68,5 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: H. Baranowski
olej, płyta, 37 × 57 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski / GDYNIA
na odwrocie autorska pieczątka oraz napis: H.BARANOWSKI/GDYNIA 1988 r.
olej, tektura, 24,5 x 30 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski
na odwrocie pieczęć autorska artysty
olej, płyta, 79,5 × 27 cm
sygn. p. d.: H. Baranowski
akwarela, papier, 70 × 50 cm
sygn. l. d.: H.Baranowski
akwarela, papier, 31,5 x 42,5 cm w św. passe-partout ;
sygn. l. d.: H. Baranowski/ORŁOWO
olej, płyta, 40,5 × 50 cm
sygn. p. d.: H. Baranowski
na odwrocie autorska nalepka z tytułem pracy i rokiem powstania
olej, płótno,
50 × 60 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: H.Baranowski
akwarela, papier,
49 × 34 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: H. Baranowski
akwarela, ołówek, papier,
47,5 × 73,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: H. Baranowski/ Kamień 1974
olej, płótno, 100 × 81 cm sygn. l. d.: H. Baranowski
na odwrocie napis: SPACERKIEM/ NAD MORZEM/81 × 100/ Nr.3 / olej H.BARANOWSKI
Estymacja: 16000 - 20000 zł
olej, płyta, 55 × 46 cm,
sygn. l. d.: H.Baranowski
na odwrocie naklejka z Pracowni Plastycznej Marynarki Wojennej w Gdyni
Estymacja: 5000 - 6000 zł
linoryt, papier,
38 × 35,5 cm w świetle passe-partout
p. d.: monogram HB (na płycie)
sygn. p. d.: HBaranowski
opisany ołówkiem l. d.: Gniew nad Wisłą
700 - 900 zł
akwarela, papier, 39 × 50 cm w świetle
passe-partout
sygn. l. d.: H. Baranowski
3 500 - 4 500 zł
Widok na plażę z latarnią morską
olej, płyta; 50 x 25 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: H. Baranowski
olej, płyta, 51 × 61,5 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski
Estymacja:5 000 - 6 000 zł
Linoryt;
29,2 x 35,7 cm w świetle passepartout
Sygnowany p.d. monogramem na klocku: HB, oraz pod klockiem, flamastrem: l.d.: Droga na Kociewiu, p.d.: H. Baranowski
Linoryt;
35,6 x 33 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d. monogramem na klocku: HB, oraz pod klockiem, flamastrem: l.d.: Starogard Gdański, p.d.: H. Baranowski
Checze [kaszubskie chaty] rybackie w Rewie (1988)
sygn. p.d., dat. na odwrociu
olej, pilśnia
50x70
Linoryt, 38 x 36 cm. Sygnowany monogramem na klocku p.d. "HB" oraz pod klockiem, ołówkiem "Gniew nad Wisłą" i "H. Baranowski". Oprawa.
Malarz i grafik związany z artystycznym środowiskiem Wybrzeża. Studiował w Sopockiej PWSSP w pracowni Juliusza Studnickiego i Juliusza Strzałeckiego. Służył w marynarce, prowadził Pracownię plastyczną Marynarki Wojennej.
Olej, tektura;
17,5 x 25 cm
Sygnowany l.d.: H. Baranowski
olej, płótno
50 x 70 cm
sygn. p.d.: A. Baranowski
Panorama portu Gdyni, Gniew nad Wisłą, Stargard Gdański, Pejzaż, ORP Burza, ORP Błyskawica, Szkuner Iskra
linoryt, papier, różne formaty, sygn. na płycie HB (monogram wiązany),
opisane i sygn. u dołu z prawej: H. Baranowski (ołówkiem)
Panorama portu Gdyni, Gniew nad Wisłą,
Stargard Gdański, Pejzaż, ORP Burza, ORP Błyskawica, Szkuner Iskra
linoryt, papier
różne formaty, sygn. na płycie HB (monogram wiązany),
Widok Gdańska znad Motławy, 1965
linoryt,
29 x 32 cm,
sygn. monogramem na płycie l. d.: HB / Gdańsk; flamastrem p.d.: H. Baranowski / 1965. Nad ryciną napis typograficzny: Pracownia Plastyczna / Marynarki Wojennej.
linoryt,
29,5 x 48,5 cm,
sygn. monogramem na płycie l.d.: HB; ołówkiem p.d.: H. Baranowski; ołówkiem l.d.: Panorama Portu Gdyni.
linoryt, papier,
różne formaty,
sygn. na płycie HB (monogram wiązany), opisane i sygn. u dołu z prawej: H. Baranowski (ołówkiem)
Olej, płótno;
27 x 40 cm
Sygnowany p. d.: H. Baranowski | Przylądek św. Wita
Na odwrocie: 1) pieczątka z adresem artysty; 2) naklejka wypełniona piórem z adresem malarza: Tytuł: Przylądek Św. Wita | technika: olej | cena | rozmiar: 40 x 27 | rok: zatarty
linoryt, papier, różne formaty, sygn. na płycie HB (monogram wiązany)
Olej, płótno; 73 x 105 cm
Sygnowany l. d.: H. Baranowski | AVIGNON
Na odwrocie: pieczątka i naklejka autora.
KLASZTOR NA WYSPIE (HISZPANIA)
Olej, płyta; 20 x 53 cm
Sygnowany l. d.: H. Baranowski
na odwrocie pieczątka i naklejka malarza
Olej, płyta; 20 x 52 cm
na odwrocie pieczątka i naklejka malarza.
olej, plótno, 52 x 37 cm;
sygn. l. d.: H. Baranowski / Kair
olej, płyta pilśniowa, 70 x 140 cm;
sygn. l. d.: H. Baranowski / MENTON;
na odwrocie nalepka autorska z tytułem, techniką i datą powstania 1963 oraz autorski stempel
olej, plótno, 52 x 37 cm;