1 zł
2 600 000 zł

BARANOWSKI Henryk (1932 Starogard Gdański - 2005 Gdynia)

Kamień, 1974 r.

akwarela, ołówek, papier 47,5 × 73,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: H. Baranowski/Kamień 1974

cena wywoławcza: Wykup abonament

Chata, ok. 1970 r.

olej/tektura, 36 x 46,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'H. Baranowski'

Łodzie pod żaglami, ok. 1969 r.

olej/tektura, 28,3 x 33,5 cm (w świetle passe-partout)

Powrót z plaży, ok. 1970 r.

olej/tektura, 41,4 x 48,2 cm

Rewa, ok. 1969 r.

olej/tektura, 28,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany l.d.: 'H. Baranowski | Rewa'

Świnoujście, ok. 1970 r.

olej/tektura, 27 x 34 cm (w świetle passe-partout)

Arab z Port Said

olej, płyta, 30 × 22 cm
na odwrocie nalepka autorska z tytułem pracy

Piramidy

olej, płyta, 48 × 61,5 cm
sygn. l. d.: Arabska (nieczytelnie) piramid/H.Baranowski

Konwój morski

olej/płyta pilśniowa, 48,5 x 69 cm

Widok na Mnich z Morskiego Oka, ok. 1980 r.

olej, tektura, 69 x 48 cm,
sygn. l.d.: H. Baranowski / Morskie oko MNICH

Przystań rybacka w Mechelinkach k. Gdyni, ok. 1980 r.

olej, tektura, 49 x 69 cm,
sygn. p.d.: H. Baranowski / MECHELINKI

Plaża w Karwi, ok. 1980 r.

olej, tektura, 50 x 70 cm,
sygn. p.d.: H. Baranowski / Karwia

Piramidy, 1959 r.

olej, płótno, 25 × 35 cm
sygn. l..d: H. Baranowski
na odwrocie autorska nalepka z opisem obrazu

SŁONECZNIKI W NIEBIESKIM WAZONIE, 1973

Olej, tektura; 70 x 50 cm
Sygnowany l.d.: H. Baranowski; na odwrocie nalepka autorska z opisem pracy.

Pejzaż śródziemnomorski

Olej, płótno, 50 x 60 cm,
sygn. l.d.: H.Baranowski

Nad morzem

olej, płótno, 51 × 70 cm,
sygn. l. d.: H.Baranowski
na odwrocie autorska nalepka

ORP Gryf w Port-Said

linoryt, papier, 17 × 32 cm w świetle passe-partout
opisany i sygn. na płycie

Żuraw Gdański

olej, płótno, 48 x 38 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski

Pejzaż śródziemnomorski

Olej, płótno, 50 × 60 cm,
sygn. l.d.: H. Baranowski.

Kamień, 1974 r.

Hel, 1961 r.

akwarela, gwasz, papier, 30 x 45 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: H. Baranowski/Hel 1961

Kwiaty w wazonie

akwarela, gwasz, papier, 59 x 41 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: H. Baranowski

Fala

olej, płyta, 25,5 × 44,5 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: Hbaranowski

Mewa, 1956 r.

tempera, papier, 64 × 90,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Hbaranowski
na odwrocie: H.Baranowski/1956/Gdynia

Kwiaty

olej, płyta, 55 x 35 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: H. Baranowski

Nad brzegiem

olej, płyta, 29 x 39 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: H.Baranowski

Pejzaż śródziemnomorski

olej, płótno, 50 x 60 cm
sygn. l.d.: H.Baranowski

Dziesięciotysięcznik m/s Pekin wchodzi do portu chińskiego, ok. 1965

olej, płótno; 69,5 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: H. Baranowski.

Na fali, 1982 r.

olej, płyta, 35,5 × 49,5 cm
sygn. l. d.: H.Baranowski
na odwrocie autorska nalepka z opisem pracy

Jesienne kwiaty, 1984 r.

olej, płyta, 50 × 70 cm
sygn. p. d.: H. Baranowski
na odwrocie nalepka autorska z opisem pracy

Pejzaż z klifem

akwarela, gwasz, papier, 29 x 39 cm w św. passe-partout
sygn. l. d.: H. Baranowski

Pejzaż kaszubski

olej, płyta, 47 x 68 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski
na odwrocie nalepka autorska

Wiatrak, 1976 r.

akwarela, gwasz, papier, 42 x 42 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: H. Baranowski
na odwrocie nalepka autorska

Lisi Jar, 1960r.

olej, sklejka, 36 x 46 cm
sygn. l. d.: Baranowski
Wystawiany i reprodukowany:
Henryk Baranowski. Malarstwo, Muzeum Narodowe Gdańsk, 2003 r., reprod. Str. 91

Kwiaty, 1971 r.

olej, płyta, 79,5 x 27 cm
sygn. p. d.: H. Baranowski
na odwrocie nalepka autorska z tytułem pracy i datą powstania

Żuraw gdański, 1973 r.

olej, płyta 50 x 45 cm,
sygn. l.d.: H. Baranowski/Gdańsk,
na odwrocie naklejka z datą 1973.

Wenecja, 1991 r.

akwarela, papier, 47 × 34,5 cm w świetle passe-partout
sygn. dat i opisany: l. d.: Baranowski/ WENECJA/1991

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

ORP Gryf w Port Said

linoryt, papier, 20,5 × 40,5 cm
l. d. opisany ołówkiem: ORP. Gryf w Port Said
sygn. ołówkiem p. d.: H. Baranowski

Ismailia, 1977 r.

olej/płyta pilśniowa, 50 x 69,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'H. Baranowski | ISMAILIA 1977'

Zimowy pejzaż

akwarela, papier, 24,2 x 71,5 cm
sygn. p. d.: H. Baranowski

Port gdyński - Oksywie, 1976 r.

akwarela, gwasz, papier, 35 x 46 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: H. Baranowski/OKSYWIE
na odwrocie opisany: Henryk Baranowski/1976/Port Gdynia

Żuraw Gdański

olej, płótno, 48 x 38 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski

Kuter w stoczni

olej, płyta, 49,5 x 59,5 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski

Klif orłowski

olej, płótno, 63,5 x 78,5 cm w św. ramy
sygn. l.d.: H. Baranowski

Kwiaty w wazonie

sygn. l. d.: H. Baranowski

Redłowo

olej, płótno, 60 × 70 cm, sygn. p.d.: H. Baranowski/Redłowo

olej, płyta, 49 x 59 cm w świetle oprawy, sygn. l.d.: H. Baranowski

Żuraw gdański, 1973 r.

olej, płyta 50 x 45 cm, sygn. l.d.: H. Baranowski / Gdańsk, na odwrocie naklejka z datą 1973.

Rozewie, 1982 r.

olej, płyta, 38,5 x 49 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski
na odwrocie nalepka autorska z datą

Powrót z połowu

olej, płótno, 49 x 68 cm w św. ramy
sygn. l. d.: H. Baranowski
na odwrocie nalepka autorska

Pejzaż z drogą

olej, płyta, 50 x 70 cm
sygn. p. d.: H. Baranowski

Portret mężczyzny

olej, płyta malarska, 69 × 49 cm w świetle oprawy
sygn. wzdłuż lewej krawędzi: H. Baranowski

Żaglowiec

olej, płótno naklejone na płytę, 39,5 × 51 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: H.Baranowski

Rio, 1987 r.

olej, płótno, 40 × 50,5 cm
sygn. p. d.: HBaranowski RIO/1987
na odwrocie zapiski oraz dedykacja: Jasiowi/w dniu imienin/z najlepszymi życzeniami/A.H. Baranowscy/1987

Paryż, 1989 r.

olej, płótno, 14 × 25 cm
sygn. l. d. H. Baranowski PARYŻ
na odwrocie autorska pieczątka z opisem pracy oraz dedykacja: Jasiowi w dniu/ imienin/ A.H. Baranowscy/ -1989 r.

Teka linorytów z Pracowni Plastycznej Marynarki Wojennej

15 linorytów, papier, 28,5 × 40,5 cm (wymiar arkusza)
każda praca sygnowana na kamieniu

1. Gdańsk
2. Wiatr od morza
3. Gdynia port
4. Bitwa pod Oliwą
5. Port zimą
6. Na pokładzie
7. Powrót z zadania
8. Morze
9. ORP Gryf w Port-Said
10. ORP Iskra
11. ORP Błyskawica
12. ORP Grom
13. W zatoce
14. Przystań
15. ORP Burza

Gdańsk, 1972 r.

olej, płyta, 61,5 × 52 cm
sygn. p.d.: H. Baranowski/Gdańsk

Gniew nad Wisłą

linoryt, papier; 36 x 35 cm (wym. widoku)
sygn. p. d.: monogram wiązany HB oraz pod widokiem ołówkiem p. d.: H. Baranowski. i l. d.: tytuł pracy

Trnova

akwarela, gwasz, papier, 34 × 44 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: H. Baranowski / TRNOVA

Oksywie, 1976 r.

akwarela, gwasz, papier, 34,5 × 46 cm
sygn. ołówkiem l. d.: H Baranowski/OKSYWIE
na odwrocie napis flamastrem: Henryk Baranowski/1976/Port Gdynia

PORTY W GDYNI, 1966

Olej, pilśnia; 70 x 100 cm
Sygnowany l.d.: H. Baranowski | 1966
Na odwrocie nalepka wystawowa Pracowni Artystycznej Marynarki Wojennej w Gdyni z opisem pracy i podanym właścicielem: generał Józef Urbanowicz

ŻAGLOWCE NA PEŁNYM MORZU

Olej, pilśnia; 95 x 140 cm
Sygnowany p.d.: H. Baranowski

Rewa, 1975 r.

olej, tektura, 40 × 50 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski
na odwrocie nalepka z gdyńskiej pracowni artystycznej Marynarki Wojennej z opisem pracy

Sosna Helska, 1993 r.

olej, płótno, 50 × 70 cm
sygn. l. d.: H.Baranowski
na odwrocie autorska nalepka

Słoneczniki

olej, płyta, 55 × 35 cm
sygn. p. d.: H. Baranowski

W porcie, ok. 1960

linoryt, papier; 21 x 40,5 cm;
sygn. na płycie p. d.: HB i ołówkiem poniżej p. d.: H. Baranowski

Redłowo

olej, płótno, 60 × 70 cm
sygn. p. d.: H. Baranowski/Redłowo

olej, płyta, 49 x 59 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: H. Baranowski

Gdańsk

olej, płyta, 67,5 x 47 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: H. Baranowski/GDAŃSK

Okręt wojenny i łódź podwodna, z teki grafik Marynarki Wojennej

linoryt, papier, 35 × 43 cm (wymiar arkusza)
sygn. ołówkiem p. d.: H.Baranowski

Łódź podwodna, z teki grafik Marynarki Wojennej

linoryt, papier, 24,5 × 42 cm
sygn. monogramem na płycie l. d.: HB
oraz ołówkiem p. d.: H.Baranowski

Żaglowce

olej, płótno, 49,5 × 68,5 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: H. Baranowski

Na morzu

olej, płótno, 50 × 60 cm
sygn. p. d.: H. Baranowski

Gdynia, 1988 r.

olej, płyta, 37 × 57 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski / GDYNIA
na odwrocie autorska pieczątka oraz napis: H.BARANOWSKI/GDYNIA 1988 r.

Reda, 1966 r.

olej, tektura, 24,5 x 30 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski
na odwrocie pieczęć autorska artysty

Gdańsk

sygn. p.d.
linoryt
38x50.5 cm

Kwiaty

olej, płyta, 79,5 × 27 cm
sygn. p. d.: H. Baranowski

Rybak za kołem sterowym

akwarela, papier, 70 × 50 cm
sygn. l. d.: H.Baranowski

Gdynia Orłowo

olej, płótno, 60 × 81 cm
sygn. p. d.: H.Baranowski

Orłowo

akwarela, papier, 31,5 x 42,5 cm w św. passe-partout ;
sygn. l. d.: H. Baranowski/ORŁOWO

Rybacy I, 1974 r.

olej, płyta, 40,5 × 50 cm
sygn. p. d.: H. Baranowski
na odwrocie autorska nalepka z tytułem pracy i rokiem powstania

Gdynia - Orłowo

olej, płótno, 38 × 55 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski

Pejzaż śródziemnomorski

olej, płótno,
50 × 60 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: H.Baranowski

Kwiaty - astry

akwarela, papier,
49 × 34 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: H. Baranowski

Kamień, 1974 r.

akwarela, ołówek, papier,
47,5 × 73,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: H. Baranowski/ Kamień 1974

Spacerkiem nad morzem

olej, płótno, 100 × 81 cm sygn. l. d.: H. Baranowski
na odwrocie napis: SPACERKIEM/ NAD MORZEM/81 × 100/ Nr.3 / olej H.BARANOWSKI

Estymacja: 16000 - 20000 zł

Kwiaty

olej, płyta, 55 × 46 cm,
sygn. l. d.: H.Baranowski
na odwrocie naklejka z Pracowni Plastycznej Marynarki Wojennej w Gdyni

Estymacja: 5000 - 6000 zł

Gniew nad Wisłą

linoryt, papier,
38 × 35,5 cm w świetle passe-partout
p. d.: monogram HB (na płycie)
sygn. p. d.: HBaranowski
opisany ołówkiem l. d.: Gniew nad Wisłą

700 - 900 zł

Drzewa

akwarela, papier, 39 × 50 cm w świetle
passe-partout
sygn. l. d.: H. Baranowski

3 500 - 4 500 zł

Widok na plażę z latarnią morską

olej, płyta; 50 x 25 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: H. Baranowski

Bukowina, około 1976 r.

olej, płyta, 51 × 61,5 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski

Estymacja:5 000 - 6 000 zł

DROGA NA KOCIEWIU

Linoryt;
29,2 x 35,7 cm w świetle passepartout
Sygnowany p.d. monogramem na klocku: HB, oraz pod klockiem, flamastrem: l.d.: Droga na Kociewiu, p.d.: H. Baranowski

STAROGARD GDAŃSKI

Linoryt;
35,6 x 33 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d. monogramem na klocku: HB, oraz pod klockiem, flamastrem: l.d.: Starogard Gdański, p.d.: H. Baranowski

Checze [kaszubskie chaty] rybackie w Rewie (1988)

sygn. p.d., dat. na odwrociu
olej, pilśnia
50x70

Gniew nad Wisłą

Linoryt, 38 x 36 cm. Sygnowany monogramem na klocku p.d. "HB" oraz pod klockiem, ołówkiem "Gniew nad Wisłą" i "H. Baranowski". Oprawa.
Malarz i grafik związany z artystycznym środowiskiem Wybrzeża. Studiował w Sopockiej PWSSP w pracowni Juliusza Studnickiego i Juliusza Strzałeckiego. Służył w marynarce, prowadził Pracownię plastyczną Marynarki Wojennej.

ŁODZIE PRZY BRZEGU

Olej, tektura;
17,5 x 25 cm
Sygnowany l.d.: H. Baranowski

ŁÓDŹ NA MORZU

Olej, tektura;
18,5 x 25 cm
Sygnowany p.d.: H. Baranowski

Łodzie rybackie

olej, płótno
50 x 70 cm
sygn. p.d.: A. Baranowski

Kuter torpedowy

olej, tektura,
49 x 69 cm;
sygn. l. d.: H. Baranowski

Teka siedmiu rycin

Panorama portu Gdyni, Gniew nad Wisłą, Stargard Gdański, Pejzaż, ORP Burza, ORP Błyskawica, Szkuner Iskra
linoryt, papier, różne formaty, sygn. na płycie HB (monogram wiązany),
opisane i sygn. u dołu z prawej: H. Baranowski (ołówkiem)

Teka siedmiu rycin:

Panorama portu Gdyni, Gniew nad Wisłą,
Stargard Gdański, Pejzaż, ORP Burza, ORP Błyskawica, Szkuner Iskra
linoryt, papier
różne formaty, sygn. na płycie HB (monogram wiązany),

Widok Gdańska znad Motławy, 1965

linoryt,
29 x 32 cm,
sygn. monogramem na płycie l. d.: HB / Gdańsk; flamastrem p.d.: H. Baranowski / 1965. Nad ryciną napis typograficzny: Pracownia Plastyczna / Marynarki Wojennej.

Panorama portu Gdyni

linoryt,
29,5 x 48,5 cm,
sygn. monogramem na płycie l.d.: HB; ołówkiem p.d.: H. Baranowski; ołówkiem l.d.: Panorama Portu Gdyni.

Teka siedmiu rycin:

linoryt, papier,
różne formaty,
sygn. na płycie HB (monogram wiązany), opisane i sygn. u dołu z prawej: H. Baranowski (ołówkiem)

PRZYLĄDEK ŚW. WITA

Olej, płótno;
27 x 40 cm
Sygnowany p. d.: H. Baranowski | Przylądek św. Wita
Na odwrocie: 1) pieczątka z adresem artysty; 2) naklejka wypełniona piórem z adresem malarza: Tytuł: Przylądek Św. Wita | technika: olej | cena | rozmiar: 40 x 27 | rok: zatarty

Teka siedmiu rycin

linoryt, papier, różne formaty, sygn. na płycie HB (monogram wiązany)

AVIGNON, 1963

Olej, płótno; 73 x 105 cm
Sygnowany l. d.: H. Baranowski | AVIGNON
Na odwrocie: pieczątka i naklejka autora.

KLASZTOR NA WYSPIE (HISZPANIA)

Olej, płyta; 20 x 53 cm
Sygnowany l. d.: H. Baranowski
na odwrocie pieczątka i naklejka malarza

WYBRZEŻE PORTUGALII

Olej, płyta; 20 x 52 cm
na odwrocie pieczątka i naklejka malarza.

Kair - Motyw miejski

olej, plótno, 52 x 37 cm;
sygn. l. d.: H. Baranowski / Kair

Riwiera francuska (Menton)

olej, płyta pilśniowa, 70 x 140 cm;
sygn. l. d.: H. Baranowski / MENTON;
na odwrocie nalepka autorska z tytułem, techniką i datą powstania 1963 oraz autorski stempel

Kair - Motyw miejski

olej, plótno, 52 x 37 cm;

Urwisko Redłowo

olej, tektura, 48 x 68 cm;
sygn. l.d.: H. Baranowski

liczba obiektów: 114