KACZMARKIEWICZ Jan (1904-1989)
Projekt scenografii do sztuki Don Kichot
gwasz/papier, 39 x 27 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
Projekt scenografii do sztuki Romeo i Julia
gwasz/papier, 38,8 x 26,8 cm
sygnowany p.d.: 'Jan Kaczmarkiewicz'
tusz/bibułka, 25,4 x 8,7 cm
sygnowany piórkiem p.d.: 'Jan Kaczmarkiewicz'
Akt męski na tle fantastycznej architektury, 1948 r.
akwarela, gwasz/papier, 20,5 x 14 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Jan Kaczmarkiewicz' i opisany l.d.: 'W. 48' i gmerk autorski
Maska komiczna z fasady wileńskiego Teatru na Pohulance
akwarela, tempera, papier naklejony na karton, 64 x 53,5 cm,
sygn. monogramem wiązanym i tytuł p.d.: Rosyjski / Teatr Dramatyczny / Wilno / lata 50.te - JK.
*opłata droit de suite
akwarela/papier, 31,5 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Jan Kaczmarkiewicz | Wilno 1936' i opisany p.d.: 'HETERA' (trudno czytelnie)
gwasz/papier, 16 x 8 cm
Akt mężczyzny na tle kolumnady
akwarela, gwasz, ołówek/papier, 28,5 x 15,5 cm (w świetle passe-partout)
olej, tektura; 33,5 x 27,5 cm,
sygn. p. d.: jan kaczmarkiewicz.
tempera, karton, 17 x 15,1 cm,
sygn. monogramem wiązanym śr.d.: JK
tempera, karton, 16,8 x 15,1 cm,
ołówek, karton, 39 x 27,5 cm,
sygn. p.d.: Jan Kaczmarkiewicz.
*opłata droit de suite
kredka/papier, 148,5 x 49 cm (w świetle oprawy)
w lewym górnym rogu znak wodny papieru
gwasz/papier, 19,5 x 4,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany l.d.: 'Kaczmarkiewicz'
Akt męski na tle kolumny, 1945 r.
tusz/papier, 23,5 x 8,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Jan Kaczmarkiewicz Wilno VIII 1945'
gwasz/papier, 20,5 x 6 cm (w świetle ramy)
ołówek/papier, 28,3 x 19 cm (w świetle passe-partout)
ołówek/papier, 22,5 x 21,5 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: 'Jan Kaczmarkiewicz W.'
ołówek/papier, 37 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'Jan Kaczmarkiewicz'
ołówek/papier, 20,5 x 14,6 cm (w świetle passe-partout)
ołówek, papier, 29,5 x 20,7 cm,
sygn. p.d.: Jan Kaczmarkiewicz
Projekt scenografii teatralnej do sztuki Romeo i Julia
gwasz/papier, 38,8 x 26,8 cm (w świetle passe-partout)
gwasz/papier, 39 x 27 cm (w świetle passe-partout)
Akt na tle kościóła św. Piotra i Pawła na Antokolu w Wilnie
akwarela, ołówek/papier, 38,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
Portret młodzieńca [Apollo], l. 30. XX w.
Gwasz, papier; wym.: 16,5 x 8 cm; nie sygn. Praca podklejona autorsko na kolorystycznie dobrany karton; oprawiona i za szkłem.
Lit.: Portret ujęty w rękopiśmiennym katalogu twórczości artysty sporządzonym w latach 1932-1957.
* opłata wynikająca z tzw. droit de suite
gwasz, ołówek/papier, 26 x 8 cm (w świetle ramy)
sygnowany i opsiany l.d.: 'Giovanni JKaczmarkiewicz'
gwasz, ołówek/papier, 33 x 12,5 cm
sygnowany p.d.: 'Giovanni Kaczmarkiewicz' oraz śr.d. sygnowany gmerkiem autorskim
Portret mężczyzny z czerownym paskiem
akwarela/papier, 48,5 x 34 cm (w świetle passe-partout)
olej/tektura, 33,5 x 27,5 cm
Popiersie młodej kobiety. Głowa chłopca
(para) tusz, piórko, kalka, 14 x 9,7 cm, 14 x 9,9 cm,
Gwasz, papier; wym.: 31 x 22,7 cm; sygn. na odwrocie oprawy: Jan Kaczmarkiewicz. Praca oprawiona, za szkłem. Lit.: Kompozycja ujęta w rękopiśmiennym katalogu twórczości artysty sporządzonym w latach 1932-1957.
Portret prof. Romualda Twardowskiego, 1953
Gwasz, papier; wym.: 15 x 9,5 cm; Na odwrocie zapis muzyczny utworu R. Twardowskiego z dedykacją dla Jana Kaczmarkiewicz oraz datą: XII. 1953. Kaczmarkiewicz był znajomym kompozytora, człowieka wprowadzającego go w atmosferę antyku, o czym kompozytor wspomina w pamiętnikach "Było, nie minęło", wydanych w 2000 roku. Stan zachowania: kartonik z rysunkiem naklejony autorsko na jedwabny podkład. Całość oprawiona w oryginalną ramkę, za szkłem.
Gwasz, papier; wym.: 24,3 x 7,8 cm; sygn. oł. poniżej komp.: Giovanni Kaczmarkiewicz 1936. Praca oprawiona i za szkłem.
Gwasz, papier; wym.: 16,5 x 8 cm; nie sygn. Praca podklejona autorsko na kolorystycznie dobrany karton; oprawiona i za szkłem. Lit.: Portret ujęty w rękopiśmiennym katalogu twórczości artysty sporządzonym w latach 1932-1957.
Tempera, karton; wym.: 21 x 10 cm;
sygn. p. d.: Giovanni Kaczmarkiewicz.
Akwarela, tempera, karton; wym.: 31, 5 x 23 cm;
nie sygn. Opisany na odwrocie.
Olej, tektura; wym.: 34 x 28 cm;
sygn. p. d.: Jan Kaczmarkiewicz.
Na odwrocie stempelek poznańskiej firmy handlującej materiałami dla artystów.
akwarela/papier, 31,5 x 22 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Jan Kaczmarkiewicz | Wilno 1936` i p.d.: `HETERA` (trudno czytelne)
akwarela, tempera, ołówek, papier, 23 x 24 cm,
Praca reprodukowana w: "Artyści Bytomia", wydawca Galeria "Od Nowa 2", Bytom, 2004, s. 20.
Portret młodego kompozytora. Romuald Twardowski
tusz, piórko, kalka, 26,5 x 20 cm,
akwarela, gwasz, ołówek, papier, 21 x 11 cm,
ołówek, papier, 12,5 x 8,4 cm,
Mężczyzna z wiolonczelą i szklanką
ołówek, tusz, piórko, papier, 38,5 x 26 cm,
akwarela, gwasz, ołówek, papier, 35,3 x 10,8 cm,
sygn. śr.d.: Jan Kaczmarkiewicz; oł. p.d.: Połowa: / Poz. 3.
Wizerunek świętej z monstrancją
akwarela, ołówek, gwasz/papier, 70 x 39 cm (w świetle oprawy)
sygnowany u dołu: `Jan Kaczmarkiewicz`
Estymacja: 4 000 - 5 000 zł
akwarela, ołówek/papier, 68,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy)
Estymacja: 4 000 - 6 000 zł
akwarela/papier, 31,5 x 22 cm (w świetle passe - partout)
Estymacja: 3 000 - 5 000 zł
akwarela, ołówek, papier, 21 x 10,8 cm
sygn. monogramem wiązanym śr. d.: JK
akwarela, ołówek, papier, 24 x 10,8 cm
sygn. monogramem wiązanym śr. d.: JK; l.d. oł.: Andante / Sempere forte et rubato.
akwarela, ołówek, papier, 20,5 x 10,5 cm
akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę, 69,5 x 38 cm
akwarela, gwasz, papier, 20,5 x 10,5 cm,
sygn. śr.d.: Jan Kaczmarkiewicz
akwarela, gwasz, ołówek, papier (z suchą pieczęcią Schoellers Hammer), 21,5 x 14 cm
akwarela, ołówek, papier, 14,3 x 12,5 cm
Święty męczennik - autoportret?
ołówek, papier;
29 x 20 cm (w świetle oprawy),
sygn. p. d.: Jan Kaczmarkiewicz
akwarela, gwasz, papier,
69,5 x 49,5 cm
Na odwrocie ołówkiem studium aktu męskiego.
akwarela, gwasz, papier,
71 x 40 cm
sygn. śr. d.: Jan Kaczmarkiewicz
ołówek, papier,
34 x 21,5 cm
ołówek, papier, 31,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
Madonna z dzieciątkiem - projekt ołtarza
ołówek, akwarela, papier, 28,5 x 10 cm,
sygn.: Jan Kaczmarkiewicz
ołówek, papier,
31,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
Projekt pamiątki Pierwszej Komunii Św.
tusz, papier, owal,
21,5 x 14,5 cm,
niesygn. dat.: 1961.
ołówek, papier,
40 x 28 cm,
akwarela, ołówek, papier,
33 x 11,7 cm
akwarela, gwasz, papier,
20,5 x 10,5 cm
akwarela, gwasz, papier,
40,4 x 30,5 cm
akwarela na papierze,
31 x 22 cm w świetle passe-partout,
sygnowana l.d. "Jan Kaczmarkiewicz/Wilno 1936"
Teka rysunków zawierająca 150 szkiców studenckich,
ołówek, tusz, papier, pergamin,
różne formaty
ołówek, akwarela, papier
23 x 16,2 cm
sygn. monogramem łączonym śr.d.: JK
Młody mężczyzna z amforą, 1930
akwarela, ołówek, papier
18,2 x 10,3 cm
sygn. monogramem łączonym p.d.: JK 8.30
Ołówek, papier
28,5 x 30,5 cm,
Ołówek, papier
21,5 x 24 cm,
kredka, papier;
147 x 69 cm;
sygn. na odwrocie: KACZMARKIEWICZ
ołówek papier;
148 x 74 cm
ołówek, papier,
42 x 30 cm,
Na odwrocie opis autorski: Nr. 5. 30 x 42 / Tors młodzieńca - ujęcie w / 3/4
Portret mężczyzny w renesansowym stroju
ołówek, papier,
27 x 19, 3 cm,
sygn. l. d.: Jan W. Kaczmarkiewicz
Młody mężczyzna na tle żaglowców, 1930
akwarela, gwasz, ołówek, papier,
20,2 x 10,5cm
sygn. monogramem wiązanym p.d.: JK 7. 30
21,7 x 8,7cm
ołówek, akwarela, papier, 25,5 x 11,3cm
niesygn.
akwarela, gwasz, ołówek, papier, 29,2 x 9cm
akwarela, gwasz, ołówek, papier, 23,7 x 10,7cm
sygn. p.d.: Jan Kaczmarkiewicz / Allegro
akwarela, papier, 32,5 x 23cm
na odwrocie autorska naklejka napisana długopisem: "Ritratto di San Sebastiano / - parafrasi plastica secondo la novella / di Tommaso Mann / `La Morte a Venezia / - opus I. / Jan Kaczmarkiewicz.
ołówek, papier,
21 x 14 cm,
ołówek, papier, 11 x 9 cm
sygn. monogramem śr.d.
Dziewczyna z wazą. Portret poetki niemieckiej Anette von Droste-Hülshoff.
projekt okładki ilustrowanego poznańskiego tygodnika Tęcza
ołówek, gwasz, papier, 34 x 24,5 cm
sygn. monogramem śr.d.
sygn. monogramem śr.d.
Matka Boska z Dzieciątkiem i św. Janem
ołówek, papier, 15 x 11cm
ołówek, papier, 16,5 x 21cm
ołówek, papier, 13 x 27cm
sygn. (lustrzane odbicie) śr.d.: Kaczmarkiewicz
z popiersiem Romualda Twardowskiego
technika mieszana, papier,
15 x 13,4 cm (w świetle passe-partout);
rysunek, ołówek, papier,
16 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
ołówek, papier, 29 x 20 cm
sygn. l.d.: Jan Kaczmarkiewicz
ołówek, papier, 12,5 x 8,5 cm
sygn. monogramem p.d.: JK / Poznań 1927
ołówek, akwarela, papier,
24,5 x 14,7 cm (część środkowa),
10,2 x 7,7 cm (część lewa),
12 x 9 cm (część prawa)
ołówek, akwarela, papier, 30 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Jan Kaczmarkiewicz (ołówkiem)
rysunek, ołówek, papier,
28,5 x 19,7 cm (w świetle passe-partout);
ołówek, papier, 29 x 21 cm
na odwrocie kserokopia świadectwa uzyskania absolutorium Uniwersytetu im. Stefana Batorego w Wilnie, 30 VIII 1939
WYKŁAD W EUGANEJACH (Atena i młodzi mężczyźni), po 1934
olej na płótnie,
71,7 x 141,5 cm,
sygnowany p.d. "Giovanni Kaczmarkiewicz",
na odwrocie (na krośnie) napis "Wykład w Euganejach. Kompozycja na 5 figur"
akwarela, ołówek, wym.: 31 x 23 cm
tempera, akwarela, papier, wym.: 40 x 27 cm
Zestaw 3 rysunków: Akt męski / Akt męski II / Tors
1.ołówek, akwarela, papier, 29,8 x 9,5 cm; (w św. p.-p.)
2.ołówek, akwarela, papier, 30,3 x 22,2 cm; (w św. p.-p.)
3.ołówek, papier, 41,6 x 28,5 cm; (w św. p.-p.)
Wszystkie prace sygnowane p.d.- Jan Kaczmarkiewicz
ATENA I TRZECH MŁODYCH MĘŻCZYZN, po 1934
olej na płótnie,
71,7 x 141,5 cm,
sygnowany u dołu po prawej "Giovanni Kaczmarkiewicz", na krośnie napis: "Wykład w Euganejach. Kompozycja na 5 figur".