SAWICKA Jadwiga (ur. 1959, Przemyśl)
akryl, papier, 50 x 70 cm, sygn. na odwrocie
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno, 100 x 120 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JADWIGA SAWICKA 1999'
tusz lawowany, tempera, karton; 100 x 70 cm;
sygn. l. d.: SAWICKA;
stan zachowania: ślady po zagięciach kartonu.
Czyli płacz jest zbawienny dla ciała..., 1996 r.
olej/płótno, 130 x 90 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: ‘JADWIGA | SAWICKA | 1996’
akryl na sklejce
DOBRE serce, SŁABA wola, 2016 r.
akryl, olej/płótno, 60 x 80 cm
sygnowany i datowany na odwrociu każdej części
Zestaw młodzieżowy - z cyklu: Ubrania, 2004/2005
fotografia barwna, papier, pianka;135 x 88,5 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie, tu też pieczątka Galerii Atlas Sztuki;
egzemplarz autorski, nakład: 2/3.
akryl/płótno, 120 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'J. SAWICKA 2004'
olej/płótno, 40 x 60 cm (x2)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JADWIGA SAWICKA | 2014' (x2)
druk/papier, 46,5 x 63,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Sawicka 2002'
olej na płótnie, 135 x 97 cm, sygn. na odwrociu, lewy górny róg: 'J SAWICKA 96’
Zwycięstwo intelektu, zwycięstwo chaosu, 2018
ceramika szlachetna, szkliwo przezroczyste, kalkomania, unikat
wys. 78 cm, średnica 25 cm,
sygn. u dołu: OKO / Malwina Konopacka / 2018 / Teresa / No 10 / Jadwiga Sawicka
SPRAGNIENI PIĘKNA 2018 / MNW / Przyjaciele
Nie pytając nikogo o zdanie..., 1996 r.
olej/płótno, 130 x 97 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'J. SAWICKA '96' oraz stempel wywozowy
Biała sukienka z bolerkiem, 2003 r.
C-Print/papier fotograficzny, pianka, 134 x 92 cm
opisany na odwrociu: 'Jadwiga Sawicka | 2003 2/3'
ed. 2/3
With dress with a bolero jacket, 2003
C-Print on photographic paper, ed. 2/3, 134 x 92 cm
described on the reverse: 'Jadwiga Sawicka | 2003 2/3'
olej, akryl, płótno; 60 x 50 cm
sygnowany na odwrocie: "JADWIGA SAWICKA | 2008"
Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Warszawa
- Jadwiga Sawicka. Miła i dobra, Galeria EGO, Poznań, 2008.
Swoje kształty zawdzięcza między innymi diecie..., 1996 r.
olej/płótno, 130 x 90 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JADWIGA | SAWICKA | 1996'
akryl/papier, 29 x 42 cm
Technika: akryl, kolaż, papier,
Data powstania: 2016
Wymiary: 34,5 x 50 cm
olej, płótno, 130 x 96,5 cm
sygn. na odwrocie: J. SAWICKA ‘96
REPRODUKOWANY:
Nowe obrazy. Kolekcja Olgi i Wojciecha Fibaków, Galeria Fibak, Warszawa, 2010, s. 194.
Bez tytułu (sukienka lalki Barbie), 2008 r.
olej/płótno, 80 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JADWIGA SAWICKA | 2008'
- ''Miła i dobra'', wystawa indywidualna, Galeria EGO, Poznań, 24.10-22.11 2008
Myśmy wszystko zapomnieli, 2008, jeden z 14 obiektów
obiekt: lightbox, 20 x 20 x 30 cm
Marynarka - koszulka polo, 1999 r.
olej/płótno, 130 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JADWIGA SAWICKA | MARYNARKA - KOSZULKA POLO | 1999'
- zakup od artystki
Łososiowa dalia na różowym, 1999 r.
fotografia barwna/papier fotograficzny, karton, 59 x 85 cm
- dar od artystki
akryl na papierze, 30 x 40 cm, sygn.
fotografia barwna/papier fotograficzny, pianka
140 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jadwiga Sawicka | 2006, 1/3'
Sukienka pierwszokomunijna, 2006 r.
140 x 100 cm
akryl/papier, 69 x 48 cm (w świetle passe-partout)
- "Miła i dobra", wystawa indywidualna, Galeria EGO, Poznań, 24.10-22.11.2008
akryl/papier, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JADWIGA SAWICKA 1994'
kolaż, olej, akryl, płótno, 24x30 cm
opisany na odwrocie: J.SAWICKA 2015
kolaż, olej, akryl, płótno, 40x30 cm
opisany na odwrocie: J.SAWICKA 2012/2015
olej, płótno; 130 x 96,5 cm
sygn. na odwrocie: J. SAWICKA '96
akryl na papierze, 30 x 42 cm, sygn.
akryl na papierze 40,5 x 70
olej/płótno, 60 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JADWIGA SAWICKA | 2008`
- ``Miła i dobra``, wystawa indywidualna, Galeria EGO, Poznań, 24 października - 22 listopada 2008
druk/papier, 30 x 42 cm
na odwrociu opisany: `Sawicka`
akryl /papier, 30 × 42 cm, sygn.
olej, akryl/płótno, 100 x 81 cm
na odwrociu opisany: `J. SAWICKA 2005`
estymacja: 9 000 - 16 000 zł
fotografia barwna/dibond, 40 x 60 cm
edycja: 1/3, na odwrociu naklejka z sygnaturą
Estymacja: 4 500 - 5 500 zł
akryl, papier, 29 x 42 cm,
sygn.: na odwrocie: JADWIGA SAWICKA 2011
Estymacja: 2500-3500 zł
wydruk/papier, 29,5 x 42 cm
sygnowany i datowany ołówkiem z tyłu: `Sawicka 2002`
Estymacja: 700 - 1 500 zł
fotografia barwna/dibond, 100 x 68 cm, edycja 1/3
na odwrociu naklejka z sygnaturą: `Jadwiga Sawicka | 2007, 1/3`
Estymacja: 6 000 - 8 000 zł
akryl/papier, 30x42 cm
sygn. i opisane na odwrocie /JADWIGA SAWICKA 2009/
Myśmy wszystko zapomnieli, 2007
11/14, obiekt,
29,5 x 20 x 20 cm,
sygnowany, datowany i opisany na podstawie: Jadwiga Sawicka 2008 11/14,
z prywatnej kolekcji, Kraków
Zestaw młodzieżowy z cyklu Ubrania, 2004/2005
odbitka barwna, pianka, 135 x 88,5 cm,
sygn., dat. i opisana na odwrocie,
nakład: 2/3
Często malowane lub fotografowane przez artystkę ubrania są dla niej formą na ludzkie ciało. Są one, jak sama mówi "zamiast ludzi, są tym, co jest dostępne z zewnątrz, są czymś pośrednim pomiędzy ubraną w nie osobą a kimś drugim, kto ją ogląda. Są jakąś wypadkową między tym, czym się jest, a kim się chce być." Wystawa indywidualna: "Przyciąga i odpycha" Atlas Sztuki, Łódź (2005).
Myśmy wszystko zapomnieli, 2008
nr 12/14, lampion, 29,5x20x20 cm
olej/płótno
50 x 60 cm
sygn.
Z cyklu "Ubrania"
olej na płótnie
72 x 100 cm
Fotografia; nakład 1/3;
135x94 cm
Sygn.na odwrocie: Jadwiga Sawicka/ 2002/ 1/3
olej/płótno,
100 x 120 cm
sygnowany na odwrociu: `JADWIGA SAWICKA | 2008`
olej/płótno,
60 x 50 cm,
sygn.
akryl, olej/płótno
60 x 50 cm
olej/płótno,
80 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JADWIGA | SAWICKA | 2007`
olej/płótno,
24 x 30 cm (w świetle oprawy)
akryl, płótno; 100 x 120 cm
sygn. na odwrocie: JADWIGA SAWICKA, 1999
obiekt - zapałki z nadrukiem, pudełko zapałek, sygn.
Spodnie czarne, z serii: Ubrania,
fotografia barwna, papier, pianka
88,5 x 135 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie sygn., dat. na nalepce autorskiej oraz stempel galerii; wydruk autorski, nakład: 2/3
Komplet brzoskwiniowy z serii: Ubrania,
88,5 x 135 cm (w świetle ramy)
na odwrocie sygn., dat. na naklejce autorskiej oraz pieczątka galerii; wydruk autorski, nakład: 2/3
olej/płótno
60 x 80 cm
Spódnica różowa z serii Ubrania, 2004/2005
fotografia barwna, papier, pianka,
88,5 x 135 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie oraz pieczątka Atlas Sztuki sp. z o.o.;
egzemplarz autorski, nakład: 2/3
Praca prawiona w ramę aluminiową za szybą antyrefleksyjną.
Zestaw młodzieżowy z serii Ubrania, 2004/2005
88,5 x 135 cm;
akwarela, karton,
56,8x84 cm
akryl/papier,
84 x 57 cm,
sygn.
akryl, papier, 50x70 cm
akryl/papier,70 x 50 cm, sygn.
akryl/papier, 84 x 57 cm
sygnatura: tył / dół / lewa s.
dar artysty
akryl/papier, 84 x 57 cm, sygn.
akryl, papier, 85x58 cm
akryl/papier, 85x58 cm, sygn.
akryl/papier,
70 x 50 cm,
sygn.
olej, płótno,
100 x 120 cm
opis tył: JADWIGA SAWICKA 1999
akryl, płótno
60 x 50 cm
akryl, płótno, 69,5 x 50 cm,
sygn. na odwrocie: Jadwiga Sawicka
fotografia cz-b
60x80