1 zł
2 600 000 zł

SAWICKA Jadwiga (ur. 1959, Przemyśl)

Odruchy protestu, 2018

akryl, papier, 50 x 70 cm, sygn. na odwrocie

cena wywoławcza: Wykup abonament

Bez tytułu (Bluzka), 1999 r.

olej/płótno, 100 x 120 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JADWIGA SAWICKA 1999'

Akt

tusz lawowany, tempera, karton; 100 x 70 cm;
sygn. l. d.: SAWICKA;
stan zachowania: ślady po zagięciach kartonu.

Czyli płacz jest zbawienny dla ciała..., 1996 r.

olej/płótno, 130 x 90 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: ‘JADWIGA | SAWICKA | 1996’

Katastrofa, 2019

akryl na sklejce

DOBRE serce, SŁABA wola, 2016 r.

akryl, olej/płótno, 60 x 80 cm
sygnowany i datowany na odwrociu każdej części

Zestaw młodzieżowy - z cyklu: Ubrania, 2004/2005

fotografia barwna, papier, pianka;135 x 88,5 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie, tu też pieczątka Galerii Atlas Sztuki;
egzemplarz autorski, nakład: 2/3.

Sukienka, 2004 r.

akryl/płótno, 120 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'J. SAWICKA 2004'

ZŁOTY plastikowa, 2014 r.

olej/płótno, 40 x 60 cm (x2)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JADWIGA SAWICKA | 2014' (x2)

Zaraza zaraza, 2002 r.

druk/papier, 46,5 x 63,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Sawicka 2002'

Zostaje jego kochanką, 1996

olej na płótnie, 135 x 97 cm, sygn. na odwrociu, lewy górny róg: 'J SAWICKA 96’

Zwycięstwo intelektu, zwycięstwo chaosu, 2018

ceramika szlachetna, szkliwo przezroczyste, kalkomania, unikat
wys. 78 cm, średnica 25 cm,
sygn. u dołu: OKO / Malwina Konopacka / 2018 / Teresa / No 10 / Jadwiga Sawicka
SPRAGNIENI PIĘKNA 2018 / MNW / Przyjaciele

Nie pytając nikogo o zdanie..., 1996 r.

olej/płótno, 130 x 97 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'J. SAWICKA '96' oraz stempel wywozowy

Biała sukienka z bolerkiem, 2003 r.

C-Print/papier fotograficzny, pianka, 134 x 92 cm
opisany na odwrociu: 'Jadwiga Sawicka | 2003 2/3'
ed. 2/3

With dress with a bolero jacket, 2003

C-Print on photographic paper, ed. 2/3, 134 x 92 cm
described on the reverse: 'Jadwiga Sawicka | 2003 2/3'

Płacz płać, 2008

olej, akryl, płótno; 60 x 50 cm
sygnowany na odwrocie: "JADWIGA SAWICKA | 2008"

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Warszawa
- Jadwiga Sawicka. Miła i dobra, Galeria EGO, Poznań, 2008.

Swoje kształty zawdzięcza między innymi diecie..., 1996 r.

olej/płótno, 130 x 90 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JADWIGA | SAWICKA | 1996'

Odchodze

akryl/papier, 29 x 42 cm

Praca

Technika: akryl, kolaż, papier,
Data powstania: 2016
Wymiary: 34,5 x 50 cm

SPÓDNICA, 1996

olej, płótno, 130 x 96,5 cm
sygn. na odwrocie: J. SAWICKA ‘96

REPRODUKOWANY:
Nowe obrazy. Kolekcja Olgi i Wojciecha Fibaków, Galeria Fibak, Warszawa, 2010, s. 194.

Bez tytułu (sukienka lalki Barbie), 2008 r.

olej/płótno, 80 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JADWIGA SAWICKA | 2008'

- ''Miła i dobra'', wystawa indywidualna, Galeria EGO, Poznań, 24.10-22.11 2008

Myśmy wszystko zapomnieli, 2008, jeden z 14 obiektów

obiekt: lightbox, 20 x 20 x 30 cm

Marynarka - koszulka polo, 1999 r.

olej/płótno, 130 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JADWIGA SAWICKA | MARYNARKA - KOSZULKA POLO | 1999'

- zakup od artystki

Łososiowa dalia na różowym, 1999 r.

fotografia barwna/papier fotograficzny, karton, 59 x 85 cm

- dar od artystki

Brudne jedzenie, 2009 r.

akryl na papierze, 30 x 40 cm, sygn.

Wianek, 2006 r.

fotografia barwna/papier fotograficzny, pianka
140 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jadwiga Sawicka | 2006, 1/3'

Sukienka pierwszokomunijna, 2006 r.

140 x 100 cm

Słodka, 2008 r.

akryl/papier, 69 x 48 cm (w świetle passe-partout)

- "Miła i dobra", wystawa indywidualna, Galeria EGO, Poznań, 24.10-22.11.2008

Wysokoamoniakalny, 1994 r.

akryl/papier, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JADWIGA SAWICKA 1994'

Poland I, 2012

kolaż, olej, akryl, płótno, 24x30 cm
opisany na odwrocie: J.SAWICKA 2015

Poland III, 2012/2015

kolaż, olej, akryl, płótno, 40x30 cm
opisany na odwrocie: J.SAWICKA 2012/2015

Spódnica, 1996

olej, płótno; 130 x 96,5 cm
sygn. na odwrocie: J. SAWICKA '96

Bez tytułu, 2009 r.

akryl na papierze,  30 x 42 cm, sygn.

Sztuka

akryl na papierze 40,5 x 70

Płacz płać, 2008 r.

olej/płótno, 60 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JADWIGA SAWICKA | 2008`
- ``Miła i dobra``, wystawa indywidualna, Galeria EGO, Poznań, 24 października - 22 listopada 2008

Zmarnowane życie, 2002 r.

druk/papier, 30 x 42 cm
na odwrociu opisany: `Sawicka`

Bez tytułu, 2009

akryl /papier, 30 × 42 cm, sygn.

Bluzka, 2005 r.

olej, akryl/płótno, 100 x 81 cm
na odwrociu opisany: `J. SAWICKA 2005`

estymacja: 9 000 - 16 000 zł

Bez tytułu, 2008 r.

fotografia barwna/dibond, 40 x 60 cm
edycja: 1/3, na odwrociu naklejka z sygnaturą

Estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Odchodzę, 2011

akryl, papier, 29 x 42 cm,
sygn.: na odwrocie: JADWIGA SAWICKA 2011

Estymacja: 2500-3500 zł

Dawno i nieprawda, 2002 r.

wydruk/papier, 29,5 x 42 cm
sygnowany i datowany ołówkiem z tyłu: `Sawicka 2002`

Estymacja: 700 - 1 500 zł

Bez tytułu, 2007 r.

fotografia barwna/dibond, 100 x 68 cm, edycja 1/3
na odwrociu naklejka z sygnaturą: `Jadwiga Sawicka | 2007, 1/3`

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Więzień szpitala, 2009

akryl/papier, 30x42 cm
sygn. i opisane na odwrocie /JADWIGA SAWICKA 2009/

Myśmy wszystko zapomnieli, 2007

11/14, obiekt,
29,5 x 20 x 20 cm,
sygnowany, datowany i opisany na podstawie: Jadwiga Sawicka 2008 11/14,
z prywatnej kolekcji, Kraków

Zestaw młodzieżowy z cyklu Ubrania, 2004/2005

odbitka barwna, pianka, 135 x 88,5 cm,
sygn., dat. i opisana na odwrocie,
nakład: 2/3

Często malowane lub fotografowane przez artystkę ubrania są dla niej formą na ludzkie ciało. Są one, jak sama mówi "zamiast ludzi, są tym, co jest dostępne z zewnątrz, są czymś pośrednim pomiędzy ubraną w nie osobą a kimś drugim, kto ją ogląda. Są jakąś wypadkową między tym, czym się jest, a kim się chce być." Wystawa indywidualna: "Przyciąga i odpycha" Atlas Sztuki, Łódź (2005).

Myśmy wszystko zapomnieli, 2008

nr 12/14, lampion, 29,5x20x20 cm

Bez tytułu, 2002 r.

olej/płótno
50 x 60 cm
sygn.

Bez tytułu, 2007

Z cyklu "Ubrania"
olej na płótnie
72 x 100 cm

olej, papier, 69 x 48,5 cm (w świetle oprawy)

Sukienka, 2002

Fotografia; nakład 1/3;
135x94 cm
Sygn.na odwrocie: Jadwiga Sawicka/ 2002/ 1/3

Miła i dobra, 2008 r.

olej/płótno,
100 x 120 cm
sygnowany na odwrociu: `JADWIGA SAWICKA | 2008`

Bez tytułu, 2002 r.

olej/płótno,
60 x 50 cm,
sygn.

Kokardka, 2002

akryl, olej/płótno
60 x 50 cm

Bez tytułu, 2007 r.

olej/płótno,
80 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JADWIGA | SAWICKA | 2007`

Uwiązana

olej/płótno,
24 x 30 cm (w świetle oprawy)

Koszula, 1999

akryl, płótno; 100 x 120 cm
sygn. na odwrocie: JADWIGA SAWICKA, 1999

Zapałki żałuję, 2007 r.

obiekt - zapałki z nadrukiem, pudełko zapałek, sygn.

Fotografias, 1995

Akryl, karton; wym.: 83 x 58 cm.

Spodnie czarne, z serii: Ubrania,

fotografia barwna, papier, pianka
88,5 x 135 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie sygn., dat. na nalepce autorskiej oraz stempel galerii; wydruk autorski, nakład: 2/3

Komplet brzoskwiniowy z serii: Ubrania,

88,5 x 135 cm (w świetle ramy)
na odwrocie sygn., dat. na naklejce autorskiej oraz pieczątka galerii; wydruk autorski, nakład: 2/3

Błagam, 2008

olej/płótno
60 x 80 cm

Spódnica różowa z serii Ubrania, 2004/2005

fotografia barwna, papier, pianka,
88,5 x 135 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie oraz pieczątka Atlas Sztuki sp. z o.o.;
egzemplarz autorski, nakład: 2/3
Praca prawiona w ramę aluminiową za szybą antyrefleksyjną.

Zestaw młodzieżowy z serii Ubrania, 2004/2005

88,5 x 135 cm;

Documentales, 1995

akwarela, karton,
56,8x84 cm

Figuras, 1994 r.

akryl/papier,
84 x 57 cm,
sygn.

Niewinny, 1994

akryl, papier, 50x70 cm

Ostra, 2007 r.

akryl/papier,70 x 50 cm, sygn.

Alternativas, 1995

akryl/papier, 84 x 57 cm
sygnatura: tył / dół / lewa s.
dar artysty

Colores, 1995 r.

akryl/papier, 84 x 57 cm, sygn.

Informacion, 1995

akryl, papier, 85x58 cm

Fotografias, 1995 r.

akryl/papier, 85x58 cm, sygn.

Lekki smak, 1994 r.

akryl/papier,
70 x 50 cm,
sygn.

bez tytułu, 1999

olej, płótno,
100 x 120 cm
opis tył: JADWIGA SAWICKA 1999

Spodnie, 2002

akryl, płótno
60 x 50 cm

But, 1997

akryl, płótno, 69,5 x 50 cm,
sygn. na odwrocie: Jadwiga Sawicka

Biała sukienka

fotografia cz-b
60x80

liczba obiektów: 76