1 zł
2 600 000 zł

WANIEK Eugeniusz (1906 - 2009)

Przy maszynie, 1934 r.

sucha igła/papier, 17,2 x 12,6 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'E. Waniek', opisany i datowany l.d.: 'Przy maszynie 1934'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Vanitas, 1992

olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: E.Waniek / 92;
na odwrocie, na płótnie napis: "Vanitas" E. Waniek / 92.

Dante i Matylda, 1993

olej, płótno; 65,5 x 54,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Waniek / ... (zatarta);
na odwrocie opis: "Danye i Matylda" / E. Waniek 93.

Autoportret, 1933

olej, tektura; 60,5 x 40,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: e. Waniek / 1933, l. d.: E.W. 33;
na odwrocie opis autorski: Eug. Waniek / autoportret / 1933;
ponadto fragment kompozycji z kwiatami.

Kościół św. Barbary w Mikuszowicach

olej/sklejka, 44 x 36 cm
sygnowany l.d.: EW'

Baszta złodziejska- Wawel, 1978 r.

akwarela, 29,5 x 21,5 cm, sygn.
Dar Fundacji Eugeniusza Wańka.

Bezrobotny, 1932

Olej, sklejka; wym.: 89 x 53,8 cm; sygn. p. d.: E. Waniek; na odwrocie opis autorski, oraz naklejka z wystawy "Na 100-lecie urodzin Eugeniusza Wańka w Galerii Pod Rejentem w Krakowie", Kraków, 2006.

Szwaczka, 1934

Miedzioryt; wym.: 195 x 157 mm; sygn. oł. p.d.: e.waniek 1934, l.d.: miedzioryt. Rzadka praca grafika i malarza, członka I Grupy Krakowskiej. Tematyka społeczna i rodzajowa to główne motywy przedwojennej twórczości artysty (zob. "Bezrobotny", poz. 19).

LATARNIA MORSKA W NICEI, 1976

Flamaster, kredka, ołówek, papier; 26 x 18 cm
Sygnowany p.d.: e.w. | 76.; p.d.: Nice

Repeta

gwasz, kredka/papier, 21,5 x 15 cm (w świetle passe-partout)

Wisła pod Wawelem, 1986 r.

akwarela, 21,4 x 29 cm, sygn.
Dar Fundacji "Eugeniusz Waniek Fundacja".

Cap Ferrat (1978)

sygn. dat. p.d.
flamaster, papier
30.5x21.3 cm

Drzewo wolności, 1964

olej/płótno, 70 x 50 cm
sygn.. p. d.: E. Waniek
sygn. i dat. na odwrociu: Eug. Waniek/ (Kraków)/ "Drzewo wolności"/ 1964

MIASTO

Olej, płótno, 69 x 49 cm,
sygn. l.d.: Waniek.

Drzewo wolności, 1964

olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn.. p. d.: E. Waniek
sygn. i dat. na odwrocie: Eug. Waniek/
(Kraków)/ "Drzewo wolności"/ 1964

Macierzyństwo, 1934 r.

drzeworyt barwny/papier, 21 x 16,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'e.waniek', opisany i datowany l.d.: 'drzeworyt 1934'
sygnowany ołówkiem wśród przedstawienia l.d.: 'e.w'

Drzewo wolności (1964)

sygn. p.d.dat. na odwrociu
olej, płótno
70x50 cm

Widok na wieś, 1948

tech. mieszana, karton, 20,5 x 33 cm,
sygn.. i dat. p.d. : E. Waniek / 948

Bez tytułu, 1960 r.

tusz na papierze, 31 x 24 cm, sygn.
Dar Syna Artysty.

Rózia, 1933

Miedzioryt; wym. 193 x 165 mm; sygn. kredką p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: sztych 1933 r.
Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 12.

Szwaczka (Przy maszynie) II, 1933

Suchoryt; wym.: 173 x 125 mm; sygn. oł. p.d.: E. Waniek, l.d.: Suchoryt 1933.
Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 9.

Dante i Matylda, 1993

olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: E Waniek 93
na odwrocie napis autorski: "Dante i Matylda" / E. Waniek 93

Fryzjer, 1930 r.

akwarela, gwasz/papier, 21 x 24 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l.d.: `e.w. | 1930`

Dante i Matylda (1993)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
65x54 cm

Czytająca książkę

sygn. l.d.
pastel, papier
43.5x61 cm

Pejzaż z Falicon, 1974 r.

flamaster, ołówek/papier, 23 x 30 cm
opisany i datowany l.d.: `Falicon | e.w. 74`

Bez tytułu, 1978 r.

ołówek, 45,5 x 32,5 cm, sygn.
Dar Rodziny.

Matka, 1935 r.

ołówek/papier, 23 x 19 cm
sygnowany i datowany p.d.: `E.W. 1935`

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Martwa natura

olej, płótno; 40 x 51,5 cm;
nie sygnowany
na odwrocie na płótnie napis czarnym tuszem: Eu WANIEK

Falicon (1974)

sygn. dat. l.d.
flamaster, papier
23x30 cm

Kwiaty w wazonie (1986)

sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
27x19.5 cm

Rózia, 1933

Miedzioryt; wym. 193 x 165 mm; sygn. oł. p.d.: E. Waniek, l.d.: Miedzioryt 1933. Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 12.

Suchoryt;
wym.: 173 x 125 mm;
sygn. oł. p.d.: E. Waniek, l.d.: Suchoryt 1933.

Szwaczka (Przy maszynie) I, 1934

Miedzioryt;
wym.: 197 x 158 mm;
sygn. oł. p.d.: E. Waniek, tyt. l.d.: Miedzioryt / Copper engraving 1934.
Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 17.

Malarka, 1930 r.

akwarela, gwasz/papier, 16,5 x 16,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: `e.waniek | 1930`

Estymacja: 4 000 - 5 000

Siostry, 1935

Akwaforta
wym.: 164 x 200 mm
sygn. oł. p.d.: E. Waniek, l.d.: akwaforta 1935. Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 22.

Suchoryt
wym.: 173 x 125 mm
sygn. oł. p.d.: E. Waniek, l.d.: Suchoryt 1933. Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 9.

Miedzioryt
wym.: 197 x 158 mm
sygn. oł. p.d.: E. Waniek, tyt. l.d.: miedzioryt 1934. Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 17. (il. s. 48)

Rózia, 1933

Miedzioryt
wym. 193 x 165 mm
sygn. oł. p.d.: E. Waniek, l.d.: miedzioryt 1933. Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 12.

Kościół Mariacki, 1933

Akwaforta
wym. komp.: 252 x 140 mm
sygn. oł. p.d.: E. Waniek 1933, l.d. technika.

Wnętrze, 1957 r.

tusz na papierze
24 x 28,5 cm
sygn.,
Dar Syna Artysty

Martwa natura z moździerzem, 1998

olej, płótno, 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: E. Waniek /98

Leżąca z papierosem

sygn. p.d.
gwasz, papier
16.5x23 (w świetle passe-partout)

olej, płótno,
55 x 46 cm;
sygn. p. d.: E. Waniek /98

Kopiec Kościuszki, 1978

olej, płótno,
55 x 38 cm;
sygn. p. d.: e. waniek / 78
na odwrocie sygn. powtórzona na płótnie: e. Waniek / 78, na krośnie napis autorski: "Kopiec / Kościuszki" Eug. Waniek 78. Kraków oraz naklejka z wystawy aukcyjnej "Vigoprim"

Kopiec Kościuszki (1978)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
56x38

Płonąca paleta, 1970

Olej, płótno;
wym.: 100 x 69 cm;
sygn. l.d.: E. Waniek 70; na odwrocie sygn., tyt. i dat.

Sierotki, 1938 (na odwrocie naklejona odbitka tej samej pracy na bibule)

Mezzotinta; wym. komp.: 270 x 145 mm; sygn. oł. p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: mezzotinta 1938. Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 32.

Hafciarka, 1936

Miedzioryt; wym.: 170 x 157 mm; sygn. oł. p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: miedzioryt 1936. Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 25.

Siostry, 1935

Akwaforta; wym.: 164 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: akwaforta 1935. Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 22.

Szwaczka (Przy maszynie) II, 1934

Suchoryt; wym.: 173 x 125 mm; sygn. oł. p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: Przy maszynie 1934. Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 9.

Robotnicy, 1934

Drzeworyt; wym.: 210 x 165 mm; sygn. oł. p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: drzeworyt 1934. Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 18.

Szwaczka (Przy maszynie) I, 1933

Miedzioryt; wym.: 197 x 158 mm; sygn. oł. p.d.: E. Waniek, tyt. oł. l.d.: Przy maszynie 1933 miedzioryt. Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 17.

Rózia, 1933

Miedzioryt; wym. 193 x 165 mm; sygn. oł. p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: sztych 1933 r. Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 12.

Kościół Mariacki, 1933

Akwaforta; wym. 253 x 140 mm; sygn. oł. p.d.: E. Waniek 1933, oł. l.d.: akwaforta. Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 10.

Martwa Natura,1957 r.

tusz,
33 x 24 cm,
sygn.
Dar Pana Marka Wańka.

Krajobraz z kolcami, 1960

Olej, płótno;
wym.: 93 x 62 cm;
sygn. l.d.: Waniek; na odwrocie
sygnatura, tytuł i datowanie.

Jaskółka, 1960

Olej, płótno;
wym.: 55 x 46 cm;
sygn. p.d.: Waniek; na odwrocie
sygn. i tytuł.

Jarmark w Turku, 1935

Akwaforta;
wym. 188 x 170 mm (obcięta do odb. pł.); grafika naklejona na podkład;
sygn. oł. l.d.: E. Waniek, oł. pl.d.: Jarmark w Turku 1935 akwaforta. Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 23; "Grafika polska 1900-1939 ze zbioru Biblioteki Narodowej", Warszawa 1997, poz. 267, il. s. 79.

Portret kobiety

Gwasz, papier,
19 x 14,5 cm,
sygn. p.d.: E. Waniek

Kopiec Krakusa

Akwarela, papier,
20 x 18 cm,
sygn. p.d.: E.W.

Widok z Małego Rynku na wieże Kościoła Mariackiego

Tusz, papier,
29,9 x 18 cm,
sygn. p.d.: EW 950

Tour Eiffel, 1971

tusz/papier,
40 x 30 cm
sygn i dat. p.d. E. Waniek, Paris `71

Paryż, Plac Concorde

tusz, papier,
41 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. po środku: E. Waniek oraz p. d. napis: Paris;
na odwrocie napis: Paris / Place de la Concorde / E. Waniek

Bydgoszcz

akwarela, tusz, papier,
l. d. napis: Bydgoszcz

Kraków

tusz, flamaster, papier, 31,5 x 15,5 cm;
sygn. p. d.: Kraków / e.w.

Martwa natura

tusz, papier, 30,5 x 20,5 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi u dołu: 70 e. waniek

Martwa natura z damami

olej, płótno, 41 x 30,5 cm;
sygn. p.d.: e. Waniek; na odwrocie napis na płótnie: E. Waniek / 88 oraz nr
170/88/G1 (?); oraz napis na krośnie malarskim: "m.n. z damami" E. Waniek / 88

Nad Wisłą, 1947

tusz, papier,
29 x 23,8 cm;
sygn. l. d.: Waniek E. 47;
Na odwrocie nalepka wystawowa ZZPAP w Krakowie z tytułem: Nad Wisłą

BEZROBOTNY, 1932 R.

olej/sklejka,
89 x 54,5 cm
sygnowany p. d.: `E. WANIEK`
ODWROCIE: tytuł autorski oraz data

Kwiaty w wazonie, 1986

akwarela, papier, 22,8 x 13,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: e.w. 86.

flamaster, papier, 22,8 x 30 cm;
sygn. l.d.: Falicon / e.w. 74

Widok na kościół Mariacki w Krakowie

od strony Małego Rynku;
piórko, tusz brązowy na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 30 x 18,5 cm;
sygn. p. d.: ew / 950

Kwiaty w wazonie (1987)

sygn., dat. p.d. akwarela, papier
26x16.5 (w świetle passe-partout)

Kwiaty w wazonie (1986)

26.5x18.3 (w świetle passe-partout)

Drzeworytnik (A. Majcher), 1935

Sucha igła; wym. 190 x 170 mm; sygn. oł. p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: sucha igła 1935.

Ulica, 1935

Akwaforta; wym. 173 x 170 mm; sygn. oł. p.d.: Waniek Eug, oł. l.d.: 1935. Stan zach.: zakwaszenia.

Grażyna II, 1935

Akwaforta; wym. 178 x 132 mm; sygn. oł. p.d.: E. Waniek 1935.

Siostry, 1935

Akwaforta; wym. 164 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: akwaforta 1935.

Szwaczka, 1934

Sucha igła; wym. komp.: 170 x 125 mm; sygn. p.d.: E. Waniek 34 r.

W atelier, lata 60.

Ołówek, papier; wym.: 26,5 x 12,9 cm, sygn. l.d.: ew.

Paris. Place de la Concorde, lata 60.

Tusz, papier; wym.: 42,1 x 28,7 cm, sygn. w obrębie komp. e. Waniek i tyt. p.d. oraz na odwrocie.

Kraków. Ulica Szpitalna, lata 60.

Tusz, ołówek, papier; wym.: 32,6 x 17,6 cm, sygn. l.d.: e.w. i tyt. w obrębie komp.: Kraków.

Bydgoszcz, lata 60.

Tusz, kredka, papier; wym.: 41,8 x 29 cm; niesygn., tyt. w obrębie komp.

Kraków. Zakole Wisły, lata 60.

Akwarela; wym. 18 x 26,3 cm, sygn. p.d.: E. Waniek.

Kwiaty w wazonie

sygn. p.d. akwarela, papier 35x24 (w świetle passe-partout )

SZKICOWNIK, 1985

Blok rysunkowy; 21 x 29 cm
Biografia artysty przy poz. 77.
Szkicownik zawiera 13 kart ze szkicami rze¼by figuralnej w parku oraz przedstawiający parę - chłopaka i dziewczynę trzymających się za ręce.

TEKA RYSUNKÓW - PEJZAŻE MIEJSKIE, 1968-88

Teka zawiera 17 rysunków wykonanych w technice mieszanej. Większość nich to pejzaże z Francji (Paryż, Nicea, Ville Franche).

TEKA RYSUNKÓW BALLADY I ROMANSE ADAMA MICKIEWICZA, 1978-85

Szkic ołówkiem, papier; ok. 48 x 42 cm
Sygnowane: E. Waniek
Teka zawierająca 11 ilustracji do Ballad i romansów : Romantyczność, Świte¼, Lelije, Do Przyjaciół, Kurhanek Maryli, Panicz i Dziewczyna, Świtezianka, To lubię, Rybka,
Powrót taty, Pan Twardowski. Teka opatrzona jest stroną tytułową. Zawiera dodatkowo Mickiewicza oraz dwa szkice główek kobiecych.

TEKA RYSUNKÓW, 1968-88

Teka zawiera 21 rysunków Eugeniusza Wańka z lat 1968-88 o różnej tematyce: martwa natura, kwiaty, widoki Krakowa (Kościół Mariacki, Willa Decjusza, kościół Św. Anny). Są to szkice malowane akwarelą, tuszem, flamastrami oraz w technice mieszanej. Wszystkie prace (z wyjątkiem jednej) są sygnowane, większość jest również datowana. Dodatkowo w tece umieszczono pocztówkę-drzeworyt Wesołych Świąt!, litografię Starzec siedzący przed kościołem plakat wystawy rysunków Stare Miasto (Pałac w Krakowie, styczeń 1988).

MACIERZYŃSTWO, 1934 R.

drzeworyt/papier, 21 x 16,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany u dołu: `drzeworyt 1934 e. waniek`

Ulica, 1934

Akwaforta
wym. 173 x 170 mm
sygn. oł. p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: akwaforta 1934.
Lit.: Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska, Kraków 2002, poz. 21.

Sierotki, 1938

Mezzotinta
270 x 145 mm
sygn. oł. p.d.: E. Waniek; oł. l.d.: mezzotinta 1938.
Lit.: Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska, Kraków 2002, poz. 32.

Robotnicy, 1934

Drzeworyt
wym. 210 x 165 mm
sygn. oł. p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: drzeworyt 1934.
Lit.: Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska, Kraków 2002, poz. 18.

Macierzyństwo, 1934

Sucha igła
wym. 200 x 158 mm
sygn. oł. l.d.: E. Waniek i dat. oł.
Lit.: Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska, Kraków 2002, poz. 15.

Jarmark w Turku, 1935

Akwaforta
wym. 188 x 170 mm
sygn. oł. p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: Jarmark w Turku 1935 akwaforta.
Lit.: Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska, Kraków 2002, poz. 23.

Płonąca paleta, 1970

Olej, płótno
wym.: 100 x 69 cm
sygn. l.d.: E. Waniek 70
na odwrocie: Eug. Waniek, Płonąca paleta 1970.

Grażyna I, 1934

akwaforta
wym 168 x 130 mm
Lit.: Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska, Kraków 2002, poz. 20.

akwaforta
wym 190 x 170 mm
sygn. oł. p.d.: E. Waniek 1935, oł. l.d.: akwaforta.
Lit.: Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska, Kraków 2002, poz. 24.

Czytająca, 1934

akwaforta
wym 178 x 126 mm
sygn. oł. p.d.: E. Waniek 1934, oł. l.d.: akwaforta.
Lit.: Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska, Kraków 2002, poz. 14.

Bar, 1933

mezzotinta
wym 195 x 165 mm
sygn. oł. p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: Mezzotinta 1933.
Lit.: Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska, Kraków 2002, poz. 13.

Jaskółka,

Olej, płótno
wym.: 55 x 46 cm
sygn. p.d.: Waniek; na odwrocie sygnatura i tytuł.

Krajobraz z kolcami, 1960

Olej, płótno
wym.: 93 x 62 cm
sygn. l.d.: Waniek; na odwrocie sygnatura, tytuł i datowanie.

WNĘTRZE KATEDRY (KOŚCIÓŁ MARIACKI), 1929

Olej, tektura;
40,5 x 29,5 cm
Sygnowany p.d.: E. Waniek | 1929

Na odwrocie szkic olejny (akt kobiecy). Na nim napis: N° 810. Powyżej nalepka kolekcjonerska, pisana na maszynie, wypełniona niebieskim atramentem.

Obraz pochodzi z kolekcji Lucjana Bastgena.

DZIEWCZYNKA W OKNIE, 1930

Olej, tektura;
53 x 61 cm
Sygnowany p.d.: E. Waniek | 1930
Na odwrocie nalepka kolekcjonerska, pisana na maszynie, wypełniona niebieskim atramentem. Powyżej nalepka Salonu sztuki "Achilleion", Biała obok Bielska, ul. 11 Listopada 8.

Bez tytułu, 1971 r.

tusz, kredka/papier,
39 x 23,5 cm,
sygn.

Kościół św. Katarzyny, 1971 r.

tusz, kredka/papier,
30 x 20 cm,
sygn.

Martwa natura z damami

Olej, płótno,
40,5 x 31 cm,
Sygn. p.d.: E. Waniek 1988. Naklejka z galerii Sztuki Polskiej przy ul. Floriańskiej 34 w Krakowie

Szwaczka I, 1933 r.

suchoryt/papier, 19,5 x 14 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Eugen. Waniek 1933`

Prasowaczka z Ustrzyk, 1932 r.

kredka/papier, 23 x 18,5 cm
sygnowany na odwrocie: `e. w.`

Martwa natura, 1935 r.

ołówek/papier, 18 x 16 cm
sygnowany i datowany p. d.: `e. w. 35.`

Grażyna, 1934 r.

ołówek/papier,
19,5 x 13,6 cm
sygnowany i datowany u dołu: `Grażyna | 34 e. w.`

Martwa natura, 1935 r.

akwarela, ołówek/papier,
23,5 x 15,8 cm
sygnowany i datowany p. d.: `e. waniek 35`

Orkiestra, 1934 r.

ołówek/papier, 20 x 25 cm
sygnowany i datowany p. d.: `e.w. 34`

Malarka, 1930 r.

akwarela, gwasz/papier, 16,5 x 16,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l. d.: `e. waniek 1930`

Fryzjer, 1930 r.

sygnowany i datowany l. d.: `e. w. | 1930`

Powrót , 1992 r.

olej/deska, 65 x 47 cm, sygn.

KOBIETA Z DZIEĆMI, 1937

olej na płótnie, 75 x 62 cm, sygnowany p.d. "E. Waniek 37",
na odwrocie napis "Waniek / Kobieta z dziećmi".
Wystawiany i reprodukowany: "Eugeniusz Waniek 100-lecie urodzin", Kraków 2006, Pałac Sztuki TPSP, w katalogu nr 34, il. s. 30.

ARMENIA, 1988

Olej, płótno: 50 x 70 cm
Sygnowany p. d.: e. Waniek | 88

POD KRZYŻEM, 1994

Olej, płótno; 50 x 61 cm
Sygnowany l. d.: E. Waniek | 94

...ona mu z kosza daje maliny...,

rysunek ołówkiem, tusz, 39 x 21 cm, sygn.

Zaułek, 2000 r.

olej/płótno, 40 x 32 cm, sygn.

BEZ TYTUŁU

Olej, płótno; 75 x 59,8 cm
Sygnowany p. d.: E. Waniek

MOJRY, 1989

Olej, płótno; 70 x 58,5 cm
Sygnowany p. d.: E Waniek 89
Na odwrocie napis: "Mojry" Klota, Lachesis, Aitropos | eug waniek 89

Dni Krakowa - projekt plakatu

akwarela, ołówek, papier
48,5 x 70 cm
sygn. p.d.: e.waniek

Macierzyństwo, 1937

olej, płótno
75 x 62,6 cm
sygn. p.d.: E Waniek 37, na odwrociu l.g.: Waniek / Kobieta z dziećmi, na blejtramie naklejka: Macierzyństwo / 1937

Martwa natura - Vanitas

olej/ płótno, w ramie, 65 x 54 cm, 1992
Waniek Eugeniusz - ur. 1906. Emerytowany docent Wydziału Malarstwa.

Z paletą

gwasz/ papier, 31,5 x 22,5 cm, 1968

MOJRY, 1989

Olej, płótno; 70 x 58,5 cm
Sygnowany p. d.: E Waniek 89

Martwa natura z pędzlami, 1965 r.

olej/płótno, 65 x 54 cm
na odwrocie napis: `Eug. Waniek | 965 | Kraków`

Martwa natura z amorkiem, 2001 r.

olej/płótno, 50 x 70 cm, sygn.

BEZ TYTUŁU

Olej, płótno; 75 x 59,8 cm
Sygnowany p. d.: E. Waniek

Akt

Akwarela, papier, 23,5 x 16,1
Sygn. p. d.: e.w

Dziewczynka, 1930

Ołówek, papier, 24,5 x 18,4
Sygn. p. d.: ew 30

Dekoracja z Bratniaka, 1930 r.

gwasz, tusz, papier;
sygn. p.d.: e.w. 1930;
wymiary: 21,5 x 24,5 cm. Praca po konserwacji

Martwa natura z okularami, 1965

olej, płótno, wym.: 66 x 54 cm
sygn. p.d.: E. Waniek; Na odwrocie naklejka z Galerii Sztuki P.P. Sztuka Polska ul. Floriańska 34

BOLKÓW, 1970

Olej, płótno; 40,8 x 59,8 cm Sygnowany l. d.: E. Waniek Na odwrocie napis: Eug. Waniek | "Zamek" "Bolków" | 1970

Florjanka, 1959

rysunek, tusz, papier,
32,5 x 22,5 cm ( w świetle p.partout),
sygn. l.d.: E. Waniek, 59, l.g.: Florjanka

Bez tytułu 2001 r.

olej/płótno,
46 x 38 cm,
sygn.

BOLKÓW, 1970 r.

Olej, płótno; 40,8 x 59,8 cm
Sygnowany l. d.: E. Waniek
Na odwrociu napis: Eug. Waniek | "Zamek" "Bolków" | 1970

Obrońcy Westerplatte 1967-76

olej, płótno, 81 x 72 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie

olej, płótno, 65 x 53,5 cm;
sygn. p.d.: e. Waniek;
na odwrocie na płótnie napis autorski: Eug. Waniek / 965 / Kraków

Dziewczynka w fartuszku

ołówek, akwarela, gwasz, papier,
20,5 x 16,5 cm;
sygn. p.d. podwójnie monogramem: E.W. / E.W. / 35 (ołówkiem)

Martwa natura z dzbanem

Akwarela, papier, wym. 22 x 15,5 cm;
Sygn. p.d.- E.W.35 r. (ołówkiem)

St. Germain, 1968

kredka, flamaster, papier, wym.: 27 x 17, 5 cm
sygn. d: Paris 68 E Waniek St. Germain

Pejzaż miejski

akwarela, papier, wym.: 19, 5 x 29 cm
sygn. l.d.: 89; p.d.: e.Waniek

Półakt 1937

akwarela, papier, 21,2 x 13,5 cm (w świetle passe - partout);
sygn. i dat. u dołu: e.w. 37

WANDA, 1934 r.

Technika mieszana na papierze 20 x 16,5 cm
Sygnowany p.d. - "E. Waniek / 34"

W pracowni

olej, płótno, 75 x 65 cm;
sygn. na odwrocie: WANIEK 960 / „W pracowni”

Półakt

akwarela, papier, 21,2 x 13,5 cm (w świetle passe – partout);
sygn. u dołu: e.w. 37

DRZEWO WOLNOŚCI, 1964 r.

Olej, płótno; 73 x 55 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: E. Waniek
Na odwrocie napis na płótnie: Eug Waniek| (Kraków)|
"Drzewo wolności 1964"

MURARZE, 1935 r.

Akwarela, ołówek na papierze 24 x 19,5 cm
Sygnowany p.d. - "35 Waniek E."
Wystawiany - Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30 i Grupa Krakowska,Galeria Pod Rejentem, Kraków 28.X.-13. XI. 2002 r.
Literatura - Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30 i Grupa Krakowska,katalog wystawy, Kraków 2002, poz. kat. 49, il. 16 (reprodukcja).

Robotnicy, 1934

drzeworyt,
wymiary: 210 x 165 mm,
sygn. oł. p.d.: e. Waniek

Praczki, 1933

drzeworyt,
wymiary: 275 x 160 mm,
sygn. oł. p.d.: Waniek E.

Sierotki, 1938

mezzotinta, 270 x 145 mm,
sygn. oł. p. d.: E. Waniek; l. d. mezzotinta 1938. Na odwrocie próbna odbitka.

Sierotki, 1939

tempera na kartonie,
wymiary: 92 x 49 cm,
sygn. l.d.: E. Waniek 39 r.
Wyst.: XII Wystawa Grupy Dziesięciu, T.P.S.P Kraków 1939, poz. 69.

"Macierzyństwo", 1934

drzeworyt barwny, odbicie płyty: 246 x 203 mm,
sygn. i dat. oł.

liczba obiektów: 157