JAHL Władysław (Jaroslaw 1886 - 1953 Paryż)
olej, tektura; 15 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: Jahl;
na odwrocie napis autorski: Marcelle / Miege / Voiron 14.IX / Jahl.
cena wywoławcza: Wykup abonament
sucha igła, papier, 17,5 × 22,5 cm (odcisk płyty), 32,5 × 44 cm (arkusz)
sygn. ołówkiem p. d.: Jahl; p. d.: 20/25, na odwrocie napis ołówkiem l. g. róg: L2/15 Don Quijote PI |El Retorno
sucha igła/papier, 20,5 x 25,8 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jahl', opisany l.d.: '13/25'
olej, płótno; 51,5 x 72 cm;
sygn. p. d.: Jahl.
sucha igła, papier, 18 × 24 cm (odcisk płyty), 28 × 38 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: Jahl, l. d.: 1/25
opisany na odwrocie l. g.: L2/15 Don Quijote PI Platicas
sucha igła, papier, 18,5 × 27,5 cm (odcisk płyty), 28 × 38 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: Jahl, l. d.: 6/25
opisany na odwrocie l. g.: L2/15 Don Quijote PI El caballero de los leones
akwaforta/papier, 18,4 x 29,6 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jahl', opisany l.d.: '7/25'
olej/płótno, 78 x 56 cm
sygnowany p.d.: ‘Jahl’
akwaforta, papier, 27,5 × 22 cm (odcisk płyty), 38 × 28 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d. ołówkiem: Jahl, l. d.: ołówkiem 3/25
14 akwafort, papier, 38 × 28 cm (arkusz), każdy arkusz sygn. ołówkiem p. d.: Jahl
nr III/XV, nakład: 130 egz. Numerowanych, nr III/XV (pierwotnie piętnaście pierwszych egzemplarzy było wyłączone ze sprzedaży)
olej, tektura, 18,5 x 32 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: Jahl
Przeprawa Napoleona przez Niemen 1812, 1944
olej, karton; 20 x 26,5 cm;
sygn. p. d.: Jahl;
na odwrocie napis autorski: Le passage / de Niemen . 1812 / Jahl; na tekturze oprawy napis autorski: Passage de Niemen 1821 / Jahl / Voizon 1944 (piórem).
Teka grafik - Życie Fryderyka Chopina, 1949
14 eaux-fortes originales de.., présentées par Serge Moreaux. Édition du centenaire.
Paris, 1949r., Jeanne Castel.
akwaforta, papier; 27 x 21 cm (odbitka) 38 x 28 cm (arkusz); sygn.: Jahl (ołówkiem)
nakład: 130 egz. numerowanych, nr III/XV (pierwotnie piętnaście pierwszych egzemplarzy było wyłączone ze sprzedaży).
akwarela, papier; 31 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jahl / 1929 / Madrid
olej, tektura; 20 x 22,5 cm;
sygn. p. d.: Jahl
na odwrocie powtórzona sygnatura Jahl oraz opis kolekcjonerski po francusku
Akwaforta;
wym. komp.: 145 x 75 mm;
sygn. oł. p.d.: Jahl, l.d.: 14/25. Egzemplarz ze zbiorów Stefana Mrożewskiego.
Teka Życie Fryderyka Chopina, 1949 r.
14 eaux-fortes originales de..., présentées par Serge Moreaux. Édition du centenaire. Paris 1949 Jeanne Castel.
Teka 14 akwafort, 27 x 21 cm (odbitka) 38 x 28 cm (arkusz)
sygnowane ołówkiem "Jahl".
nakład 130 egz. numerowanych, egz. nr VI, z czego egz. od I do XV wyłączone ze sprzedaży;
Don Kichot wśród pikinierów, 1951
Akwaforta; wym. komp.: 195 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: Jahl, l.d.: epr d`artist; odbitka stanowa grafika z teki "Don Quichotte", Paryż 1951. Rzadkie.
Akwaforta; wym. komp.: 195 x 150 mm; nie sygn.; odbitka stanowa grafika z teki "Don Quichotte", Paryż 1951. Rzadkie.
Don Kichot na łożu boleści, 1951
Don Kichot czeka na swego sługę, 1951
Akwaforta; wym. komp.: 195 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: Jahl, l.d.: 3e etat; epr d`artist; odbitka stanowa grafika z teki "Don Quichotte", Paryż 1951. Rzadkie.
A Lucienne ( Joanna d`Arc na czele armii francuskiej), 1941-1952
Akwaforta; wym.: 183 x 220 mm; sygn. oł. p.d.: Jahl; na lewo: a Lucienne / 1941-1952; l.d.: [stan] 6me; egz. 3 z 3. Unikatowa praca artysty.
akwaforta, papier; 22 x 18,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. ołówkiem l. d.: E`preuve d`artiste, p. d.: Jahl
poniżej ryciny opisy ołówkiem: sygn. p. d.: Jahl,
opis autorski l. d.: 4me etat 1/1 poniżej: Mazurka
Akwaforta; wym. komp.: 195 x 150 mm;
sygn. oł. p.d.: Jahl, l.d.: epr d`artist; odbitka stanowa grafiki z teki "Don Quichotte", Paryż 1951. Rzadkie.Akwaforta; wym. komp.: 195 x 150 mm;
sygn. oł. p.d.: Jahl, l.d.: epr d`artist; odbitka stanowa grafiki z teki "Don Quichotte", Paryż 1951. Rzadkie.
Don Kichot powraca do domu, 1951
sygn. oł. p.d.: Jahl, l.d.: 3me etat; odbitka stanowa grafiki z teki "Don Quichotte", Paryż 1951. Rzadkie.
Don Kichot w ogniu walki, 1951
sygn. oł. p.d.: Jahl, l.d.: 4me etat ea; odbitka stanowa grafiki z teki "Don Quichotte", Paryż 1951 Rzadkie.
akwarela, papier; 16,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. ołówkiem: Jahl
Malarz ze sztalugą na tle pejzażu, ok. 1930
olej, tektura; 36,5 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jahl
Być może portret własny artysty.
Don Kichot podczas uczty, 1951
Akwaforta; wym. komp.: 195 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: Jahl, l.d.: epr d`artist; odbitka stanowa grafiki z teki "Don Quichotte", Paryż 1951. Rzadkie.
Don Kichot podgląda Dulcyneę, 1951
Don Kichot i Dulcynea jadąca na targ, 1951
Don Kichot wyrusza do walki, 1951
14 eaux-fortes originales de..., présentées par Serge Moreaux. Édition du centenaire. Paris 1949 Jeanne Castel. Teka 14 akwafort, 27 x 21 cm na arkuszach 38 x 28 cm; wszystkie sygnowane pod płytą ołówkiem "Jahl". Nakład 130 egz. numerowanych, z czego egz. od I do XV wyłączone ze sprzedaży; egz. nr VI.
K. 6, 14 tablic z akwafortami odbitymi na papierze czerpanym, ze znakiem wodnym [głowa barana]. Zachowane bibułki ochronne. W tece: ppł., tekt. Stan zachowania bardzo dobry. Tekę Chopin wymienia Słownik artystów polskich..., t. III, s. 175. Rzadkość antykwaryczna.
sygn. oł. p.d.: Jahl, l.d.: 4me etat ea; odbitka stanowa grafiki z teki "Don Quichotte", Paryż 1951. Rzadkie.
sygn. oł. p.d.: Jahl, l.d.: 3e etat; epr d`artist; odbitka stanowa grafiki z teki "Don Quichotte", Paryż 1951. Rzadkie.
nie sygn.; odbitka stanowa grafiki z teki "Don Quichotte", Paryż 1951. Rzadkie.
sygn. oł. p.d.: Jahl, l.d.: epr d`artist / 5me etat; odbitka stanowa grafiki z teki "Don Quichotte", Paryż 1951. Rzadkie.
sygn. oł. p.d.: Jahl, l.d.: epr d`artist / 3me etat; odbitka stanowa grafiki z teki "Don Quichotte", Paryż 1951. Rzadkie.
sygn. oł. p.d.: Jahl, l.d.: epr d`artist / de "Don Quichotte"; odbitka stanowa grafiki z teki "Don Quichotte", Paryż 1951. Rzadkie.
Teka akwafort (suite d`eaux-fortes originales de Jahl, presentee par Jean Cassou, Paris 1951); wyd. Editions Jeanne Castel; [4], s. nlb 10, VI, nlb. 84; 4 akwaforty w tekście; 18 akwafort całostronicowych (wym. odb. płyty: 195 x 150 mm); egz. 64; jeden z 80 egz. odbitych na welinie de lane;
sygn. oł. rzy numerze taki; karty i grafiki w bardzo dobrym stanie. Zniszczony grzbiet oprawy broszurowej; całość w tekturowej, standardowej tece wydawniczej.
A Lucienne (Joanna d`Arc na czele armii francuskiej), 1941-1952
Akwaforta; wym.: 183 x 220 mm;
sygn. oł. p.d.: Jahl; na lewo: a Lucienne / 1941-1952; l.d.: [stan] 6me; egz. 3 z 3. Unikatowa praca artysty.
Bitwa pod Las Navas de Tolosa, ok. 1935
olej, tektura; 26 x 43,5 cm;
sygn. p. d.: Jahl
Na odwrocie napis autorski : Las Navas de Tolosa (ołówkiem) / Jahl
Teka 14 akwafort ze wstępem Serge`a Moreux; wym. planszy: 380 x 280 mm; sygn. oł. p.d.: Jahl. Edycja Charles Sapoulin. Odbito łącznie 130 egzemplarzy, oferowany egzemplarz VI/XV nie był przeznaczony do sprzedaży. Całość w oryginalnej półpłóciennej tece. Stan zachow.: bardzo dobry.
Don Quichotte, 1951 (il. s. 44)
Teka akwafort (suite d’eaux-fortes originales de Jahl, presentee par Jean Cassou, Paris 1951); wyd. Editions Jeanne Catel; [4], s. nlb 10, VI, nlb. 84; 4 akwaforty w tekście; 18 akwafort całostronicowych (wym. odb. płyty: 195 x 150 mm); egz. 58/120; odbity na welinie de lane; sygn. oł.; karty i grafiki w bardzo dobrym stanie. Całość w luksusowej, skórzanej tece.
Teka akwafort (suite d`eaux-fortes originales de Jahl, presentee par Jean Cassou, Paris 1951); wyd. Editions Jeanne Catel; [4], s. nlb 10, VI, nlb. 84; 4 akwaforty w tekście; 18 akwafort całostronicowych (wym. odb. płyty: 195 x 150 mm); egz. 58/120; odbity na welinie de lane; sygn. oł.; karty i grafiki w bardzo dobrym stanie. Całość w luksusowej, skórzanej tece.
olej, płótno naklejone na sklejkę, 16,7 x 26,5 cm;
sygn. p. d.: JAHL
Teka akwafort (suite d`eaux-fortes originales de Jahl, presentee par Jean Cassou, Paris 1951); wyd. Editions Jeanne Catel; [4], s. nlb 10, VI, nlb. 84; 4 akwaforty w tekście; 18 akwafort całostronicowych (wym. odb. płyty: 195 x 150 mm); egz. 58/120; odbity na welinie de lane;
sygn. oł. Stan zach.: oprawa broszurowa, zachowane oryginalne okładki, papierowy grzbiet z ubytkami; karty i grafiki w bardzo dobrym stanie.
Olej / tektura
Sygnowany p.d. Powtórnie sygnowany i zatytułowany po hiszpańsku na odwrocie
15 x 22,5 cm
Olej / płótno
Sygnowany p.d.
38 x 46 cm
Złożenie do grobu, lata 40. XX wieku
Akwaforta; wym.: 278 x 2 10 mm; sygn. oł. p.d. Jahl, l.d. II etap B 1/3.
Ukrzyżowanie, lata 40. XX wieku
Akwaforta; wym.: 278 x 2 10 mm, sygn. oł. p.d.: Jahl. Grafika z cyklu Pasja wg Św. Mateusza.
olej, płótno
49,5 x 65 cm;
sygn p. d.: Jahl
na odwrocie powtórzona sygnaturta
Akwaforta
wym.: 185 x 225 mm
sygn. oł. p.d.: Jahl, l.d. tytuł; stan 6'.
Demonstracja, ok. 1925 - 30 r.
olej/płótno,
33 x 46 cm
sygnowany p. d.: `Jahl`
na odwrocie napis farbą: `Jahl`
olej/płótno,
24,5 x 33 cm
sygnowany p. d.: `Jahl`
na odwrocie trudno czytelny napis: `Serge | (...) | (...)`
olej, tektura,
21,5 x 33 cm;
sygn. p. d.: Jahl
Na odwrocie autorski napis: Chasse ą Bechevillers/ Jahl/ 934
ołówek, papier, 33 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Jahl
ołówek, papier,
33 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Jahl
akwaforta;
wym.: 278 x 210 mm;
sygn. oł. p.d. Jahl, l.d. II etap B 1/3.
Grafika pochodzi z cyklu "Pasja wg Św. Mateusza".
Stan zachowania: w lewym górnym rogu margines zabarwiony na ciemno-brązowo bez szkody dla odbicia płyty.
zespół 10 litografii barwnych i czarno-białych;
wym. plansz: ok. 605 x 475 mm; k. nbl. 1, tablic 10 z 14;
brak oryginalnej okładki.
olej, tektura, 16 x 21,5 cm; sygn. p. d.: Jahl;
na odwrocie napis autorskie: Simone et Lucienne a la Croix Bayard / 2 IV 1945 / Voiron Jahl
olej/tektura, 24 x 33 cm
sygnowany p. d.: `Jahl`
ołowek, papier, 33 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Jahl
olej, płótno,
28 x 45 cm
sygnowany p.d.: Jahl
olej, płótno
27.3 x 46 cm
sygnowany p.d.: Jahl
Na odwrocie, na krośnie nalepka wystawy w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie (druk, stemple, rękopis): 17881 Autor Jahl Władysław 17881 | Tytuł: Pejzaż z Faviéres wykonanie ol. | cena 250 właściciel ... Data ... .
Ponadto nalepka z napisem atramentem: Wł. Jahl| M.r. Francois Guibert | Paris XV | Pejzaż z Faviéres.
akwarela, ołówek, papier,
33 x 44 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: Jahl | 926
W OGRODZIE DON RAMONA W SIGöENZY, 1926
akwarela, ołówek, papier,
32.8 x 44 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: Jahl
olej/tektura, 20 x 31,5 cm
sygnowany p. d.: `Jahl`
olej, płótno naklejone na tekturę, 24 x 33 cm;
sygn. p.d.: Jahl
czarna kredka, papier,
27 x 37 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Jahl
olej, tektura, 24 x 33 cm;
sygn. p.d.: Jahl; na odwrocie autorska dedykacja,
powtórzony podpis, data: 24 IX 1951
oraz No 2 i tytuł
DON KICHOT I SANCHO PANSA, ok. 1935
olej, płótno,
35.5 x 22 cm
sygn. czerwoną farbą p.d.: Jahl
olej, płótno,73 x 59.5 cm
sygnowany p.d.: Jahl
Na odwrocie płótna autorski napis farbą: les forcats | obok przekreślone słowo: Babinson (?) | Jahl 937
Olej, płótno;
40 x 55 cm
Sygnowany p. d.: Jahl
olej, płótno, 72,5 x 59,5 cm; sygn. p.d.: Jahl
Na odwrocie autorskie napisy: Les forcats / Jahl / 937
olej, płótno
73 x 60 cm
olej, sklejka
60 x 72 cm
olej, płótno
65 x 92,2 cm