DEBUCOURT Philibert Louis (1755-1832)
Baby przed kościołem św. Jana – wg J. P. Norblina, 1817
akwaforta, akwatinta częściowo kolorowana akwarelą/papier, 34 x 25,5 (26) cm (pełna plansza)
pod kompozycją opis kolekcjonerski ołówkiem: Baby przed kościołem Śgo Jana/Femmes gardiennes devant l’église Catale de S Jean
cena wywoławcza: Wykup abonament
Żyd powracający z bożnicy – wg J. P. Norblina, 1817
akwaforta, akwatinta/papier, 34 x 25,5 (26) cm (pełna plansza)
Chłop ukraiński, eg J. P. Norblina, przed 1817
akwatinta barwna/papier, 16,8 x 11,2 cm (pełna plansza: 33,5 x 25,5 cm)
odbitka stanowa, przedliterowa, z naniesionym jednym kolorem (rzadkość!)
Pod kompozycją opis kolekcjonerski ołówkiem: Chłop ukraiński/Paysan d’Ukraine
Héro et Léandre: Poëme Nouveau en Trois Chants, 1801
Druk bibliofilski: Chevalier de Querelles, Héro et Léandre: Poëme Nouveau en Trois Chants, z frontyspisem i 8 barwnymi akwatintami Debucourta; wym. 31,9 x 24,2 cm (wym. Kompozycji: 19,5 x 15,4 cm); grafiki sygn. na płytach; mit grecki o Herze I Leandrze spopularyzowała w połowie XVIII w. opera francuskiego kompozytora de Brassaca, wystawiona po raz pierwszy w Operze Paryskiej w 1750. Edycja niniejsza, wydana w Paryżu przez Pierre’a Didot L’Aine zilustrowana została przez artystę, który zasłynął reprodukcjami polskich strojów według rysunków J.P. Norblina. Egzemplarz w doskonałym stanie, z oryginalną okładką broszurową; całość w etui introligatorskim z początku XX wieku (na nim ekslibris i nota informacyjna). Rzadkie w tym stanie.
Akwatinta kolorowana, wg J.P. Norblina; wym. płyty: 255 x 165 mm, plansza: 300 x 230 mm; sygn. pł.: Norblin del., Depose a la Direction, Debucourt sculp. Grafika z cyklu "Costumes polonaises", Paris 1817. Grafika po konserwacji. Lit.: E. Rastawiecki,"Słownik rytowników polskich", Poznań 1880, s. 216.
Bukiety lub Święto Babci (1788)
sygn. na płycie l.d. (edycja późniejsza)
akwaforta, akwatinta barwna
40x31 cm
Życzenia lub Poranek Nowego Roku (1787)
akwaforta, akwatinta barwna
40x30.5 cm
Akwatinta barwna, według J. P. Norblina;
wym. komp.: 164 x 110 mm (plansza: 333 x 242 mm);
sygn. pł. l.d.: Norblin del., śr.d.: Depose a la Direction, p.d.: P.L. Debucort;
niżej tytuł w języku polskim i francuskim. Grafika z teki "Zbiór rozmaitych strojów polskich. Collection de Costumes Polonais według J. P. Norblina", Paris 1817.
Lit.: E. Rastawiecki, "Słownik rytowników polskich", Poznań 1880, s. 216.
Akwatinta; wym. komp.: 164 x 111 mm; sygn.: Norblin del., Depose a la Direction, Debucourt sculp.
Akwatinta; wym. komp.: 164 x 112 mm; sygn.: Norblin del., Depose a la Direction, Debucourt sculp.
Karta tytułowa teki Zbiór rozmaitych strojów polskich. Collection de Costumes Polonais, 1817
Akwatinta; wym. komp.: 184 x 140 mm; nie sygn.
Grand Garde de Lanciers Polonais [Polscy ułani Gwardii], 1818
Akwatinta wg H. Verneta, wym.: 635 x 830 mm; sygn.: Peint par Horace Vernet; s.d.: nota edytorska; p.d.: Grave par P.L. Debucourt an 1818. Grafika w oryginalnej oprawie z połowy XIX w. Lit.: E. Benezit, "Dictionnaire
Lanciers Polonais en cantonnement [Polscy ułani na kwaterze], 1818
Akwatinta wg H. Verneta, wym.: 635 x 830 mm; sygn.: Peint par Horace Vernet; s.d.: nota edytorska; p.d.: Grave par P.L. Debucourt an 1818. Grafika w oryginalnej oprawie z połowy XIX w. Lit.: E.Benezit, "Dictionnaire
Żyd powra[ca]iący z bużnicy [sic], 1817
Akwatinta barwna wg J.P. Norblina; wym. w świetle pp: 203 x 122 mm; sygn. pł. l.d.: Norblin del, p.d.: Debucourt sculp. Pod kompozycją tytuł w jęz. polskim i francuskim; grafika z "Zbiór rozmaitych strojów polskich. Collection de Costumes Polonais według J. P. Norblina", Paryż 1817. Lit.: "Ilustracja/figuracja", katalog wystawy, Kraków 1978.
Rybak z okolic Warszawy, przed 1817
Akwatinta barwna, według J.P. Norblina
wym. komp.: 165 x 118 mm (pełna pl.: 332 x 254 mm); odb. stanowa, przedliterowa, z naniesionym jednym kolorem (rzadkość!). Pod komp. opis kolekcjonerski oł. m.in. 1'etat. Stan zach.: bdb. Grafika przygotowywana do "Costumes polonaises", Paris 1817. Lit.: E. Rastawiecki, "Słownik rytowników polskich", Poznań 1880, s. 216.
wym. komp.: 164 x 110 mm (plansza: 333 x 242 mm); odbitka stanowa (1`etat), przedliterowa, z naniesionym jednym kolorem (rzadkość!). Pod kompozycją opis kolekcjonerski oł. Grafika przygotowywana do "Costumes polonaises", Paris 1817. Lit.: E. Rastawiecki, "Słownik rytowników polskich", Poznań 1880, s. 216.
Akwatinta barwna, według J.P. Norblina; wym. komp.: 165 x 118 mm (pełna plansza: 332 x 254 mm); odbitka stanowa, przedliterowa, z naniesionym jednym kolorem (rzadkość!). Pod kompozycją opis kolekcjonerski oł. m.in. 1. etat. Stan zach.: bdb. Grafika przygotowywana do "Costumes polonaises", Paris 1817. Lit.: E. Rastawiecki, "Słownik rytowników polskich", Poznań 1880, s. 216.
Kobieta sprzedająca pomarańcze, przed 1817
Akwatinta barwna, według J.P. Norblina; wym. komp.: 166 x 109 mm (pełna plansza: 332 x 249 mm); odbitka stanowa, przedliterowa (rzadkość!). Pod kompozycją opis kolekcjonerski oł. Stan zach.: bdb. Grafika przygotowywana do "Costumes polonaises", Paris 1817. Lit.: E. Rastawiecki, "Słownik rytowników polskich", Poznań 1880, s. 216.
Akwatinta barwna, według J. P. Norblina; wym. komp.: 168 x 112 mm (pełna plansza: 332 x 248 mm); odbitka stanowa, przedliterowa, z naniesionym jednym kolorem (rzadkość!). Pod kompozycją opis kolekcjonerski oł. m.in. 1 etat. Stan zach.: lekkie plamki na marginesach. Grafika przygotowywana do "Costumes polonaises", Paris 1817. Lit.: E. Rastawiecki, "Słownik rytowników polskich", Poznań 1880, s. 216.
Akwatinta barwna, według J.P. Norblina; wym. komp.: 162 x 112 mm (pełna pl.: 368 x 272 mm); sygn. pł. od l.: Norblin del., Depose a la Direction, Debucourt sculp. Tytuł także w wersji fr. Stan zach.: bdb. Grafika z cyklu "Costumes polonaises", Paris 1817. Lit.: E. Rastawiecki, "Słownik rytowników polskich", Poznań 1880, s. 216.
Akwatinta kolorowana wg H. Verneta,
wym.: 630 x 827 mm (plansza 674 x 885 mm);
sygn.: Peint par Horace Vernet; s.d.: nota edytorska; p.d.: Grave par P.L. Debucourt an 1818
wym.: 624 x 828 mm (plansza 681 x 887 mm);
sygn.: Peint par Horace Vernet; s.d.: nota edytorska; p.d.: Grave par P.L. Debucourt an 1818.
Akwatinta barwna, według J.P. Norblina;
wym.: 225 x 140 mm;
sygn. pł.: Norblin del., Depose a la Direction, Debucourt sculp.
wym.: 225 x 140 mm;
Chłop żmudzki wg. J.P. Norblina, 1817
Akwatinta
wym.: 250 x 165 mm (plansza 330 x 245 mm)
odbitka: I stan, przedliterowy
Grafika z Zbiór rozmaitych strojów polskich, Paryż 1817. Bardzo rzadkie.
Lit.: Ilustracja/figuracja. Katalog wystawy, Kraków 1978.
Żydówka polska wg. J.P. Norblina, 1817
Akwatinta
wym.: 260 x 165 mm (plansza 330 x 250 mm)
Zbiór rozmaitych strojów polskich. Collection de Costumes Polonais według J. P. Norblina, 1817
Zespół 27 akwatint barwnych wydany w Paryżu;
wym. arkusza 360 x 260 mm (średni); wym. odbitki: 255 x 165 mm (średnio);
sygn. od l.: Norblin del.; Depose a la Direction Debucourt sculp.; stan zachowania: plansze w stanie dobrym (tylko na frontispisie ubytki marginesów bez szkody dla kompozycji; pl. Nr 5 po konserwacji);
Józef Książe Poniatowski ginie przebywając Elsterę 19 X 1813 r., 1818 r.
akwatinta kolorowana,
615 x 795 mm,
sygn. pł.: Peint par H. Vernet; Grave par P.L. Debucour. Poniżej komp. napisy tytułowe polskie i francuskie.
Stan zach.: dobrze zach. odb. płyty, marginesy. Lekkie zażółcenia, niewielkie ślady zalania w dolnej części, pomimo tego dobrze zachowana grafi ka.
Grafika wg. H. Verneta.
Lit.: Benezit, t. 3, s. 411, p. 421
Polscy ułani. Grand Garde de Lanciers Polonais, (wg H.Vernet), 1818
akwatinta kolorowana, wym.: 630 x 825 mm (obc. do odcisku płyty bez szkody dla kompozycji),
sygn.: Peint par Horace Vernet; Grave par P.L.Debucour an 1818. Rycina po konserwacji.
Lit.: E.Benezit, Dictionnaire
Paris 1976, t.3, s. 411, poz. wg spisu nr 423.
ANGIELSKI KOWAL PODKUWAJĄCY KONIA
wg Carla VERNETA (1758-1836)
akwatinta,
47 x 56,5 cm,
sygnowana na płycie" Grave par Debucourt, Dessinř par Carl Vernet"
Śmierć Ks. Józefa w nurtach Elstery
akwatinta, miedzioryt punktowany, 62 x 80 cm (odcisk płyty);
akwatinta, 51,8 x 62,2 cm, sygnowana "Dessiné par Carle Vernet grave par P.L.Debucourt"
"FRANCUSKI KOWAL" podkuwający konia
akwatinta, 47,2 x 56,8 cm, sygnowana l.d. "C.Vernet", pod ryciną "Dessiné par Carle Vernet gravé par Debucourt"
niesygnowany
akwaforta podbarwiana akwarelą
50x72.2
Louis P.Debucourt (1755-1832) wg Antoine`a Ch.H.Verneta (1758-1836)
wg Carle`a Verneta (1758-1836)
"Wyjazd Łowczego"
litografia ręcznie kolorowana
51 x 58,5 cm