Zbiór rozmaitych strojów polskich. Collection de Costumes Polonais według J. P. Norblina, 1817
Zespół 27 akwatint barwnych wydany w Paryżu; wym. arkusza 360 x 260 mm (średni); wym. odbitki: 255 x 165 mm (średnio); sygn. od l.: Norblin del.; Depose a la Direction Debucourt sculp.; stan zachowania: plansze w stanie dobrym (tylko na frontispisie ubytki marginesów bez szkody dla kompozycji; pl. Nr 5 po konserwacji);
proweniencja: Z Biblioteki Szkoły Wojewódzkiej Piotrkowskiej 1830 r. Plansze: 1. Frontispis; 2. Baby pod kościołem św. Jana; 3. Bartnik podbierający miód; 4. Chłop litewski; 5. Chłop lubelski; 6. Chłop na saniach; 7. Chłop przedający kury; 8. Chłop przy robocie; 9. Chłop ukraiński; 10. Chłop żmudzki; 11. Chłopka litewska; 12. Chłopka Lubelska; 13. Chłopka żmudzka; 14. Gospodarz krakowski; 15. Kobieta mieląca kaszę; 16. Kowal; 17. Kozak ukraiński I; 18. Kozak ukraiński II; 19. Mleczarka; 20. Parobek krakowski; 21. Patron polski; 22. Podlasianka; 23. Siciarz; 24. Służąca krakowska; 25. Żyd powracający z bożnicy; 26. Żyd przedający towary na ulicy; 27. Żydówka polska.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl