ZAKRZEWSKI Włodzimierz (1916 Petersburg - 1992 Warszawa)
Plac Zamkowy przed odbudową Zamku Królewskiego, 1969 r.
olej, płótno, 80 x 110 cm,
sygn. p.d.: W Zakrzewski i dat. śr.d.: 1969,
opisany na odwrocie: W ZAKRZEWSKI / 1969 / warszawa / plac zamkowy / 80x110
cena wywoławcza: Wykup abonament
Dom Lenina w Poroninie, 1956 r.
olej/płótno, 43,5 x 57 cm (w świetle oprawy)
WARSZAWA. NOWE MIASTO. WIDOK Z RYBAKÓW, 1960
olej, płótno
46,5 x 61 cm
sygn. u dołu: W. ZAKRZEWSKI 1960 | WARSZAWA NOWE MIASTO WIDOK Z RYBAKÓW; p.d.: 243
na odwr. nalepka autorska z danymi obrazu i dedykacją dla Tadeusza Kędzierskiego;
na odwrocie szkic sylwetki mężczyzny
kredka, marker, cienkopis/papier, 35 x 41 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: '1.12.1982 2 20x20 Zakrzewski W'
Rynek w Kazimierzu Dolnym, 1965
olej, płótno; 47 x 62 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. ZAKRZEWSKI 1965;
na odwrocie opisany: W. ZAKRZEWSKI 1965 / KAZIMIERZ RYNEK 39 / FRAGMENT / 46 X 61.
olej, płótno; 61,5 x 45,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: W.ZAKRZEWSKI 1963
dalej końcówką pędzla napis: 58;
na odwrocie martwa natura z dwoma różami w wazonie.
ULICA MOSTOWA W WARSZAWIE, 1963
Olej, płótno; 61 x 46 cm
Sygnowany l.d.: W. Zakrzewski 1963
Na ramie mosiężna tabliczka z dedykacją: podziękowania dla generała Jana Raczkowskiego za zorganizowanie defilady na 20 lecie PRL od Ministra Obrony Narodowej
Warszawa Starówka/ Kościoł Św.Jacka, 1972 r.
olej/płótno, 65 x 85 cm
sygnowany p.d.: 'W. ZAKRZEWSKI'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'W. ZAKRZEWSKI 1972 | WARSZAWA STARÓWKA, KOŚCIÓŁ | ŚW. JACKA | 65 x 85'
miedzioryt, karton; 21 x 12,5 cm, na arkuszu 27 x 18 cm;
sygn. l.d. "Deszcz (miedzioryt)", p. d. "Wł.Zakrzewski.";
olej, płótno; 55 x 45,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Zakrzewski 1964, opisany l. d.: 204;
opis autorski na odwrocie: 1964 / W ZAKRZEWSKI / RUE / CUJAS / PARIS / w głębi / biblioteka / St. Genevieve / 55 x 45.
L'Aquila - Piazza di Porta Bazzano, 1964
olej, płótno; 50,5 x 62 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu:
L'AQUILA P. DI PORTA BAZZANO W. ZAKRZEWSKI 1964 102 ?; na odwrocie opis autorski: W. ZAKRZESKI 1964 / L'AQUILA (...) PIAZZA DI PORTA BAZZANO / 50 X 61.
WARSZAWA. WIDOK NA KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY, 1963
olej, plótno
46,3 x 61,2 cm
sygn. p.d.: W Zakrzewski 1963 43
olej/płótno, 46 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'W. Zakrzewski 1962 241'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'W. ZAKRZEWSKI 1962 | 241 | NOTRE DAME DE PARIS | 46 x 61 h.t'
Ulica Freta w Warszawie , 1976 r.
olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany, datowany p.d.: 'W. Zakrzewski 1976'
olej, płótno; 65 x 92 cm;
sygn. i dat. śr. d.: W. Zakrzewski 68;
na odwrocie opis autorski: W. ZAKRZEWSKI STARSZY / 1968-141 / TOURETTES SUR LOUP / 65 X 92.
olej, płótno; 47 x 62 cm;
olej/płótno naklejone na sklejkę, 18 x 25,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'W. Zakrzewski 1952'
Wisła Most Śląsko-Dąbrowski w Warszawie, 1960 r.
olej/płyta, 14 x 28 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'W. Zakrzewski 1960 | Wisła Warszawa'
na odwrociu naklejka autorska z danymi pracy
akwaforta/papier, 19 x 24,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'ryt. Zakrzewski' i opisany l.d.: 'Warszawa Stare Miasto'
olej, tektura, 46 x 60 cm,
sygn. i dat. śr.d.: W.Zakrzewski 1960 / Kutry w Łebie
olej, płótno; 61,5 x 45,5 cm;
kredka na papierze, 20 x 20 cm (37 x 45 cm)
sygnowany p. d. ołówkiem
praca reprodukowana w katalogu wystawy Włodzimierz Jan Zakrzewski, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 2011
do pracy dołączony jest katalog
olej, płótno naklejone na tekturę; 45 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Zakrzewski 1953.
olej, płótno; 60 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Zakrzewski 1964.
olej/płótno, 54 x 65,5 cm
sygnowany i datowany ś.d.: 'W. zakrzewski 1975'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'W ZAKRZEWSKI 1975 ŁAZINEKI 54x 65 cm'
na odwrociu nalepka z domu aukcyjnego AGRA ART oraz nalepka wystawowa
- Dom Aukcyjny Agra-Art, 2013
olej, płótno
46 x 55 cm
sygn. śr.d.: 1989 W Zakrzewski
na odwr. na płótnie sygnatura i napis: W Zakrzewski 1989 39 | W ZAKRZEWSKI | 1989 39 | SIEMIANY | JEZIORAK | 46 x ... | ol pł; po lewej napis: SIEMIANY
na g. listwie dedykacja i podwójna sygnatura autora
ULICA BEDNARSKA W WARSZAWIE, 1963
Olej, płótno; 61 x 46 cm
Mazowiecki pejzaż zimowy, 1988 r.
olej/płótno naklejone na płytę, płyta pilśniowa, 13 x 21,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'W. ZAKRZEWSKI 1988'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'W. ZAKRZEWSKI 1988 - 94 | MAZOWIECKI PEJZAŻ ZIMOWY | 13 x 28 ol. pł. na pilśni'
olej/płyta pilśniowa, płótno naklejone na płytę, 16 x 22,5 cm
sygnowany p.d.: 'W. ZAKRZEWSKI' i datowany p.g.: '1988'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'W. ZAKRZEWSKI 1988 - 219 | Siemiany, Jeziorak | 17 x 23 ol. pł. na pilśni'
olej/płótno, 34 x 75,5 cm
KUNSTHISTORISCHES MUSEUM W WIEDNIU, 1958
Olej, karton naklejony na sklejkę; 33,5 x 62 cm
Sygnowany p.d. W. ZAKRZEWSKI 1952 | Kunsthistorisches Museum
*opłata droit de suite
Pejzaż z Paryża - Avenue de Villiers, 1966
olej/płótno, 35 x 50 cm
sygn. l.d.: W. ZAKRZEWSKI
opisany na odwrociu: W. ZAKRZEWSKI 1966/4 / 35 x 50 / PARIS / AV DE VILLIERS
CAPRI. DROGA DO WILLI MAKSYMA GORKIEGO, 1958
olej, karton na tekturze
44 x 60,5 cm
sygn. l.d.: W. Zakrzewski 1958; - p.d.: CAPRI
Na odwrocie dwie duże nalepki:
- 1. [m-pis o treści:] Włodzimierz Zakrzewski | Capri. Droga do willi Gorkiego | 46 x 62; 1958 | właściciel | I-63 [adnotacja ołówkiem];
- 2. nalepka autorska z wpisanymi ręką artysty informacjami o obrazie [druk, rękopis]: Autor obrazu WŁODZIMIERZ ZAKRZEWSKI Rok 1958 | Tytuł Droga do willi Gorkiego. Na Capri | Wymiary: 46 x 61 Technika olej karton | Wystawy: W Zakrzewski - Landschaften Halle. Dresden 1959 | W Zakrzewski Pejzaże Budapeszt 1959. W. Zakrzewski /.../ | Moskwa 1960 /.../ 1960 | Reprodukcje, recenzje: | Właściciel i ew. użytkownik obrazu. Adresy: | UWAGA: W wypadku zmiany adresu właściciela lub użytkownika obrazu | autor prosi uprzejmie o powiadomienie go o tym pod adresem: Włodzimierz Zakrzewski, WARSZAWA 40, UL. KOŚCIELNA 10 m. 3, tel. 67633 [przekreślone] | 21-41-44
olej/płótno, 50 x 50 cm
opisany na odwrociu: 'W. J. ZAKRZEWSKI | PAINTING DATED AUG. 8, 1976 | OBRAZ Z DNIA 8 SIERPNIA 1976 | FRAGMENT 50X50 cm (oryg. 114 x 130 cm) | OIL ON CANVAS | Luki w pamięci 1976/2000 | Memory saps #2 | 50x50 cm (20x20")'
ULICA PRZYRYNEK W WARSZAWIE, 1975
Olej, płótno; 65 x 81 cm
Sygnowany p.d.: W. Zakrzewski 1975; opis autorski na odwrocie
Paryż - Rue de Médicis przy Ogrodzie Luksemburskim, 1975
olej, płótno; 50,5 x 66 cm;
sygn. i dat. l. d.: W ZAKRZEWSKI 1975;
na odwrocie autorski opis obrazu: W. ZAKRZEWSKI 1975 Paris rue de Médicis.
olej, płótno; 47 x 62 cm;
na odwrocie opisany: W. ZAKRZEWSKI 1965 / KAZIMIERZ RYNEK 39 / FRAGMENT / 46 X 61
olej, płótno; 47 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1976 W. ZAKRZEWSKI
olej/tektura, 42,5 x 51 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'W. Zakrzewski 1953'
Draguignan, Allees d' Azemar, 1968 r.
olej/płótno, 75 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'W Zakrzewski'
na odwrociu: 'W. ZAKRZEWSKI |1968 | DRAGUIGNAN | 134 | ALLEES | d' AZEMAR | 100x75'
olej/płótno, 81 x 66 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'W. ZAKRZEWSKI | 54 | 1987 | WARSZAWA | UL. BRZOZOWA | 81x65'
olej/płótno, 56 x 46,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: 'W. Zakrzewski | 1964'
na odwrociu opis autorski: 'W Zakrzewski 1964 | RUE BOUDREAU | Pars | OPERA | 55 X 46'
PEJZAŻ z PRZEDMIEŚĆ KRAKOWA, 1967
olej na płótnie, 65 x 81 cm,
sygnowany p.d.
"W. ZAKRZEWSKI 1967"
Sygnowany ponownie i opisany na odwrocie; tamże wymienione przez autora miejsca i daty wystaw zagranicznych z lat siedemdziesiątych, m.in. w Leningradzie i Dreźnie. Na krośnie kartka wystawowa z Schwedt, X.1971.
olej, płótno
60 x 81,5 cm
sygn. l.d.: W. Zakrzewski 1964-1967
Na odwrocie autorski napis na płótnie: 23 [wpisane w trójkąt] | W. ZAKRZEWSKI 1964 | 247 | Pont Marie | Paris | 1967 | 65 x 81
PARYŻ. PLACE DE LA CONTRESCARPE, 1965
olej, płótno
60 x 80 cm
sygn. p.d.: W. Zakrzewski 1965 103
Na odwr. autorski napis na płótnie: W. ZAKRZEWSKI | 1965 103 | PLACE | DE LA CONTRESCARPE | PARIS | 60 x 80
olej, płótno, 62 x 46 cm,
sygn. p.d.: W. Zakrzewski oraz dat. l.d.: 1966
olej na płótnie,
sygn. w prawym dolnym rogu, sygn. datowany i usytuowany na odwrocie;
46 x 61 cm
Bulwar Haussmanna w Paryżu, 1966
olej, płótno; 33,5 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Zakrzewski,
l. d.: 1966;
na odwrocie napis autorski: W ZAKRZEWSKI / 1966 49? / PARIS / BD HAUSSMAN / 33 x 46
oraz powtórzone wymiary czerwoną kredką
Bayonne, rue des Gouverneurs, 1970 r.
olej/płótno, 58 x 80 cm
sygnowany p.d.: 'W. Zakrzewski', opisany na odwrociu: 'W.ZAKRZEWSKI 1970 | 98 | BAYONNE | RUE DES | GOUVERNEURS | 60 x 81'
Żelazowa Wola - Wierzby, 1975 r.
olej/płótno, 65 x 81 cm
sygnowany l.d.: 'W.Zakrzewski', opisany na odwrociu: 'W ZAKRZEWSKI 1975 7 ŻELAZOWA WOLA WIERZBY 65 x 81 ol pł'
olej, płótno; 33,5 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Zakrzewski, l. d.: 1966;
na odwrocie napis autorski: W ZAKRZEWSKI / 1966 49? / PARIS / BD HAUSSMAN / 33 x 46 oraz powtórzone wymiary czerwoną kredką
olej na płótnie, 65 x 81 cm,
sygnowany p.d. "W. ZAKRZEWSKI 1967”
sygnowany ponownie i opisany na odwrocie; tamże wymienione przez autora miejsca i daty wystaw zagranicznych z lat siedemdziesiątych, m.in. w Leningradzie i Dreźnie. Na krośnie kartka wystawowa z Schwedt, X.1971.
WARSZAWA. KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE Z WIDOKIEM NA PLAC ZAMKOWY, 1963
olej, płótno
46 x 61 cm
sygn. u dołu pośrodku: W. Zakrzewski 1963
Druk, papier; 59 x 87 cm
olej na tekturze, 32,5 x 45 cm,
sygnowany i datowany l.d. "W. Zakrzewski 1971"
olej na tekturze, 32 x 47,5 cm,
sygnowany i datowany p.d.
"W. Zakrzewski 1954"
olej na tekturze, 18 x 12,5 cm,
sygnowany u dołu "Zakrzewski 1983"
olej, tektura; 44,5 x 54 cm
sygn. i dat. p. d.: W. Zakrzewski 1953
Montmarte Rue Norvins, 1985 r.
olej/płyta, 18,5 x 23,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `W. Zakrzewski 1985`
opisany na odwrociu: `W. Zakrzewski 1985 | MONTMARTE | RUE NORVINS| 19 x 24 `
olej, płótno;
46,5 x 61 cm
sygn. i dat. p. d.: 1976 W. Zakrzewski
olej, płótno;
61,5 x 45,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: W.ZAKRZEWSKI 1963 dalej końcówką pędzla napis: 58
na odwrocie martwa natura z dwoma różami w wazonie
olej/płótno, 56 x 46,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `W. Zakrzewski | 1964`
ODWROCIE: opis autorski - `W Zakrzewski 1964 | RUE BOUDREAU | Pars | OPERA | 55 X 46`
olej, płótno, 46 x 61 cm
sygn. i dat. u dołu: W. Zakrzewski 1969
Olej, płótno; 33 x 41 cm
Sygnowany l.d.: Wł. ZAKRZEWSKI
Sygnowany na odwrocie: W. ZAKRZEWSKI 1980 | PARIS | PONT NEUF | Drogiej | Iwonce od Lili i Włodka Zakrzewskich | 18. VIII. 1980 Warszawa
akwaforta, 15,5 x 13,8 cm na arkuszu 25 x 18 cm, sygnowana ołówkiem pod płytą "ryt [ował] Zakrzewski" oraz tytuł pracy i technika.
Widok z Paryża - Bulwar Raspail, 1981 r.
olej/płótno, 20,5 x 27 cm
sygnowany i datowany u dołu: `W Zakrzewski 1981`
opisany na odwrociu: `W. Zakrzewski 1981 | Paris | BD Raspail`
Porównaj:
Zakrzewski, Raffaele de Grada, Grafica e arte Bergamo, Bergamo 1987, s. 91.
Estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Widok z Paryża - Pont Des Arts, 1981 r.
olej/płótno, 19,5 x 27 cm
datowany l.d.:` 1981` oraz sygnowany p.d.: `W. Zakrzewski`
opisany na odwrociu: `W. Zakrzewski | 1981 19x27 | PONT DES ARTS | PARIS`
Estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Sopot zimą (praca w 4 częściach), 2013
olej lub akryl/płótno, 13-17x13x22 cm
Estymacja: 3600 - 4400 zł
Krakowskie Przedmieście, 1976 r.
olej/płótno, 65 x 81 cm
sygnowany i datowany u dołu: `76` W. Zakrzewski`
opisany na odwrociu: W. ZAKRZEWSKI 1976 WARSZAWA KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE [...]`
Estymacja: 10 000 - 15 000 zł
olej na kartonie, 33 x 43 cm,
sygnowany l.d. "W. Zakrzewski 73".
olej/płótno, 72,5 x 54 cm
sygnowany p.d.: `W. Zakrzewski`
opisany na odwrociu
Estymacja: 10 000 - 14 000 zł
Krakowskie Przedmieście, 1971 r.
olej/płótno, 73 x 100 cm
sygnowany l.d.: `ZAKRZEWSKI`
opisany na odwrociu: `W. ZAKRZEWSKI 1971 | WARSZAWA | KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE`
Estymacja: 12 000 - 15 000 zł
ALEJA PRZYJAŹNI W KRAKOWIE, 1966
Olej, płótno; 60 x 81 cm
Sygnowany śr. d: W. Zakrzewski, p.d.: 1966; na odwrocie: W. Zakrzewski 1966 | Aleja Przyjaźni Kraków
Rzym - Trastevere Piazza Sant`Egidio, 1965
olej, płótno, 45 x 60 cm
sygn. u dołu: W. ZAKRZEWSKI 1965
opisany na odwrocie: W. ZAKRZEWSKI/ 1965/ ROMA/ TRESTEVERE/ PIATZA S. EGIDO/ 45 x 60,
oraz czerwona liczba 25 w kółku
Schody hiszpańskie w Rzymie, 1958
olej, płótno; 47 x 62 cm
sygn. p.d. W. Zakrzewski 1958
DRZEWA NAD WISŁĄ NA BIELANACH, 1980
olej na płótnie naklejonym na sklejkę,
12 x 17 cm,
sygnowany u dołu po lewej "W. Zakrzewski", po prawej "1980"; na odwrocie napisy autorskie: tytuł i technika, wymiary; dopisane: adres i telefon artysty.
PEJZAŻ WARSZAWSKI Z WIDOKIEM NA FABRYKĘ PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCh, 1979
Olej, płótno; 46 x 61 cm
Sygnowany l.d.: 1978; p.d.: W ZAKRZEWSKI
Na odwrocie płótna napis: W. ZAKRZEWSKI 1979 | 46 x 61 ol pl | PODWÓRKO PRZY KOŚCIELNEL | -NEJ | FABRYKA PAPIERÓW | WARTOŚCIOWYCH
Warszawa - Krakowskie Przedmieście, 1965
olej, płótno, 64 x 80,5 cm;
sygn. u dołu: W. Zakrzewski 1965; opisany na odwrocie
olej, płótno, 45 x 60 cm
opisany na odwrocie: W. ZAKRZEWSKI/ 1965/ ROMA/ TRESTEVERE/ PIATZA S. EGIDO/ 45 x 60, oraz czerwona liczba 25 w kółku
TOPOLOWA ALEJA W PUŁAWACH, 1962
Olej, płótno; 61 x 46 cm
Sygnowany l.d.: W. ZAKRZEWSKI 1962
Paryż - Place de la Sorbonne, 1972 r.
olej/płótno,
46 x 61 cm,
sygnowany i datowany p.d.: `W. Zakrzewski 72`
opisany na odwrociu: `W. ZAKRZEWSKI 1972 | PARIS | PLACE DE LA SORBONNE | 46 x 61`
Estymacja: 6 000 - 10 000 zł
olej, płótno, 64 x 80,5 cm;
olej, płótno,
60 x 80 cm;
sygn. u dołu: W. Zakrzewski 1988
opisany na odwrocie: W. ZAKRZEWSKI/ 1988-80/BASEL/ SCHLOSS/ 60 x 80
miedzioryt,
21 x 12,5 cm
na arkuszu 27 x 18 cm,
sygnowany pod płytą ołówkiem l.d. "Deszcz (miedzioryt)", p.d. "Wł.Zakrzewski."
Żelazowa Wola - Wirzeby, 1971 r.
olej/płótno, 81 x 92 cm
opisany na odwrociu: `W.ZAKRZEWSKI 1971 | 30 | ŻELASOWA WOLA |81 x 92 | WIERZBY | WYST. WARSZAWA ZACHĘTA IV 1974 kat 122 | WYST. MILANO PALAZZO REALE VII 1974 - IX 1974 kat 98` oraz dedykacja i naklejka wystawowa
olej, płótno,
81 x 100 cm;
sygn. na odwrocie W. ZAKRZEWSKI / BORZĘCIN, KOŚCIÓŁ / 81 X 100
olej/płótno,
56 x 46,5 cm
olej, karton,
19.5 x 27.7
sygn. u dołu pośrodku: W Zakrzewski 1956
Olej, płótno;
32 x 47,4 cm
Sygnowany p.d.: W. Zakrzewski
olej, płótno, 64 x 80,5 cm;
Olej, płótno;
65 x 92 cm
Sygnowany śr.d.: W. ZAKRZEWSKI 1968
Na odwrocie napis wykonany przez artystę: W. ZAKRZEWSKI | 1968- 63| THUN | HAUPTGASSE | 65 x 92
Minturno via Campanille, 1979 r.
olej/płótno,
83 x 60 cm
sygnowany i datowany l.d..: `W. Zakrzewski`79`
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `W.ZAKRZEWSKI | 1979 | MINTURNO | VIA CAMPANILLE`
olej, płótno, 64 x 80,5 cm;
sygn. u dołu: W. Zakrzewski 1965
WILLA MAKSYMA GORKIEGO NA CAPRI, 1958
olej na płótnie,
46 x 61 cm,
sygnowany u dołu po środku "W. Zakrzewski 1958"
na odwrocie na płótnie autorska kartka ewidencyjna, ręką artysty dane o obrazie oraz dedykacja autora dla Jadwigi Tuczapskiej z 1983 roku. Na krośnie nalepka z niezidentyfikowanej wystawy z podanym numerem katalogowym 25 i informacją "własność autora".
olej, płótno,
73 x 100 cm;
syg. śr. d.: W. Zakrzewski; dat. l. d.: 1969
sygnowany, dotowany i opisany na odwrocie: W. ZAKRZEWSKI 1969 Jabłonna Park 163 73x100;
PEJZAŻ Z ERICE NA SYCYLII, 1963
olej, płótno,
64.5 x 81
sygnowany u dołu pośrodku: W. ZAKRZEWSKI 1963 | L ERICE
Na odwrocie mała nalepka paryskiej galerii domu aukcyjnego Boisigirard z datą 9 XI 2004.
Paryż - Widok znad Sekwany, 1963
olej, tektura, 25 x 32,5 cm;
sygn. l.d.: W. Zakrzewski
olej, płótno,
46 x 61,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Zakrzewski 196 353;
opisany l. d.: PONT DES ARTS PARIS
olej, płótno,
64 x 80,5 cm;
olej, płótno
46 x 61 cm;
sygn. p. d.: W. ZAKRZEWSKI 1961;
olej, płótno
81 x 100 cm;
sygn. p. d.: W Zakrzewski ;
na odwrocie napisy: W ZAKRZEWSKI 972 / BORZĘCIN KOŚCIÓŁ / 81 x 100
Warszawa - Krakowskie Przedmieście
olej, płótno
64 x 80,5 cm;
sygn. l. d.: W. Zakrzewski dat. śr. doł: 1965
na odwrocie opis autorski
olej, płótno,
46 x 61 cm
sygnowany p.d.: W. Zakrzewski 1966
na odwrocie na płótnie napis autorski: W. ZAKRZEWSKI | 1966 | RZESZÓW | ul LENINA 97 | 46 x 61
Olej, płótno
51 x 65 cm
Sygnowany p.d.: W. ZAKRZEWSKI, l.d.: 1984
Na odwrocie napis wykonany przez artystę: W. ZAKRZEWSKI 1984| 83 | WARSZAWA |KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE |51 x 65 | ol pł
KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE Z WIDOKIEM
NA KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY I KATEDRĘ ŚW. JANA, 1984
Olej, płótno
46,5 x 61 cm
Sygnowany śr.d.: W. ZAKRZEWSKI
Na odwrocie napis wykonany przez artystę: W. ZAKRZEWSKI 1984| 79 | Warszawa | Krakowskie Przedmieście |46 x 61 | ol pł
WIDOK NA ABSYDĘ KOŚCIOŁA DOMINIKANÓW
NA NOWYM MIEŚCIE W WARSZAWIE, 1955
Olej, płótno
50 x 65 cm
Sygnowany l.d.: W. ZAKRZEWSKI 1955
ULICZKA W CONFLANS SAINTE-HONORINE, 1989
Olej, płótno
46,5 x 55 cm
Sygnowany l.d.: W. ZAKRZEWSKI
Na odwrocie napis wykonany przez artystę: W. ZAKRZEWSKI 1989- 34| Uliczka w Conflance
St. Honorine |46 x 55 ol. pł . Dalej dedykacja.
Drzewka migdałowe w Hiszpanii, 1970
olej, płótno
27 x 44 cm
sygn. p. d.: W. ZAKRZEWSKI, l. d: 1970;
na odwrocie napis autorski: W. ZAKRZEWSKI / 1970 125 / DRZEWKA MIGDAŁOWE / HISZPANIA
olej, płyta
27 x 19 cm
sygn. u dołu po środku: W. Zakrzewski; p. d. data: 1985;
Na odwrocie na blejtramie napisy: W. ZAKRZEWSKI 1985 - 209 / ATLANTYK IX 19 X 27 ol. pł na prl. ; poniżej: WARWICK, VIEW FROM THE HOUSE, 1985; oraz na płycie: W ZAKRZEWSKI / 1985 209 / ATLANTYK IX (przekreślone) / 19 x 27.
olej, płótno
64 x 80,5 cm;
sygn. l. d.: W. Zakrzewski dat. śr. doł: 1965; na odwrocie opis autorski
olej, płyta
24 x 33 cm;
sygn. l.d.: W. Zakrzewski; p.d.: 1981; na odwrocie na krośnie autorskie napisy.
WIDOK WŁODZIMIERZA NAD KLAŹMź, 1970 R.
olej/płótno
45 x 60 cm
sygn. l. d.; `W. ZAKRZEWSKI`
sygn. i opis. na odwrocie: `W.ZAKRZEWSKI / 1970 80 / WŁADIMIR`
olej/karton
23 x 35 cm
sygn., dat. i opisany na odwrocie: `W. ZAKRZEWSKI 1956` oraz naklejka autorska z opisem obrazu
WYSTAWIANY: 1957 - Paryż "Paysages de Pologne W. Zakrzewski"
Olej, płótno;
17,8 x 26,4 cm w świetle oprawy
Sygnowany śr.d.: W. ZAKRZEWSKI 1956
olej płótno,
56,5 x 72 cm;
sygn. u dołu : W. Zakrzewski;
na odwrocie opis autorski: tytuł, technika, rok, wymiary (dwukrotnie)
PARIS RUE NOTRE DAME DE CHAMPS, 1958
olej/płótno,
46 x 61 cm
sygn. l. d.: `Rue Notre Dame de Champs, Paris,
W. ZAKRZEWSKI 1958`
opisany na odwrocie: `W. ZAKRZEWSKI 1958-180 | Paris. Rue Notre Dame de Champs...` oraz dedykacja
olej/płótno naklejone na płyte,
27 x 19 cm
sygn. i dat. u dołu: `W. Zakrzewski 1985`
olej, płótno,
65 x 81 cm;
sygn. p. d.: 1975 W. Zakrzewski
PARIS. LA RUE DE LA SORBONNE, 1962
Olej, płótno;
60 x 18 cm
Sygnowany śr.d.: W. ZAKRZEWSKI 1962 233 | LA RUE DE LA SORBONNE, PARIS
Na odwrocie na płótnie: RUE | DE LA | SORBONNE | 1962 | 8 [przekreślone]| 233
Na odwrocie naklejka autora.
olej płótno,
56,5 x 72 cm;
sygn. u dołu : W. Zakrzewski;
Plac Hiszpański w Rzymie, 1958
olej, płótno,
47 x 62 cm;
sygn. p. d.: W. Zakrzewski 1958;
opisany na odwrocie: W. ZAKRZEWSKI 1958 / PIAZZA DI SPAGNA / ROMA oraz nalepka autorska z opisem działa oraz dedykacją: Drogiemu Przyjacielowi / Włodziowi ... / W Zakrzewski / Rzym 25.11.1958
Teka prac o tematyce pejzażowej - 9 szt.
akwaforta, papier,
odcisk płyty ok. 23 x 30 cm;
opisane przez artystę, sygn. p. d.: Zakrz (ołówkiem).
Oprawa introligatorska: twarda, płótno, grzbiet - skóra, wyklejki - papier
marmoryzowany; 42,5 x 48 cm
akryl, ołówek, tusz, płótno, 81 x 114 cm,
sygn. na odwrocie: W. J. ZAKRZEWSKI / BITWA POD SADOWź, 2004/ (BATTLE OF SADOWA (KONIGGRATZ)/ OŁÓWEK, TUSZ, AKRYL, PŁÓTNO/ 81 x 114 CM
Olej, płótno; 60,5 x 75 cm
Sygnowany p.g.: W. Zakrzewski 1952
Zagajnik brzozowy - fragment Puszczy Kampinoskiej
olej, płótno, 46 x 61cm;
sygn. l.d.: W. ZAKRZEWSKI 1958
na odwrocie tytuł autorski
SKWER KOŁO STACJI METRA EDGAR QUINET [w Paryżu], 1957
olej na płótnie, 39 x 55 cm ,
sygnowany p.d. "W.Zakrzewski 1957",
na odwrocie kartka autorska z danymi obrazu
akwaforta w tonacji ciemnoniebieskiej,
papier, 17 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
opisana przez artystę u dołu: Stare Miasto (Warszawa) akwf. Wł. Zakrzewski; niżej we wspólnej oprawie: Portal Domu pod Okrętem akwaforta, 7,1 x 5,7 cm (w świetle oprawy);
Warszawa kościółek Czerniakowski, 1976 r.
olej/płótno, 56,5 x 72 cm
sygnowany i datowany u dołu: `W Zakrzewski 1976`
na odwrocie napis: `W. Zakrzewski 1976 Warszawa kościółek Czerniakowski`
Ulica Freta w Warszawie, 1975 r.
olej/płótno, 73 x 92 cm
sygnowany i datowany u dołu: `W. Zakrzewski 1975`
na odwrocie napis: `W. Zakrzewski 1975 Warszawa ul Freta (...) ` oraz `Wystawa w Düsseldorfie IV - V. 1976`
Olej, tektura; 18,3 x 25,5 cm w świetle oprawy
Sygnowany l. d.: W. ZAKRZEWSKI 1959
olej, płótno,
46 x 61.3 cm
sygnowany p.d.: W Zakrzewski 1963; l.d. data: 1963
Na odwrocie napis na płótnie: W. ZAKRZEWSKI 1963 - 19 | ŚCIEŻKA LEŚNA | 46 X 61
olej, sklejka, 14,4 x 18 cm
sygn. l.d.: W ZAKRZEWSKI p.d.: 1983
Na odwrocie powtórzone sygnatura, data, oraz nr 294, adresem zamieszkania artysty oraz autorska dedykacja dla B. i H. Urbanowiczów z 3. XII. 1983 r.
Krakowskie Przedmieście, 1965 r.
olej/płótno, 64 x 80,5 cm
sygn. l. d.: `W. Zakrzewski`, dat. śr. d.: `1965` oraz opisany na odwrocie: `W. ZAKRZEWSKI / 1965 / WARSZAWA / KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE / 65 X 81`
Pomnik Adama Mickiewicza w Warszawie
olej, tektura, 19,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: W. Zakrzewski 1937
olej/płótno, 36 x 45 cm
sygn. i dat. p. d.: `W. Zakrzewski 1975`, na odwrocie: `W. Zakrzewski 1975 - 6 / STOCZEK / "Mostek na Wildze" / 36 x 45`
Olej, płótno; 60,5 x 75 cm
Sygnowany p. g.: W. Zakrzewski 1952
olej, tektura, 18, 5 x 26,5 cm w świetle oprawy
sygn. l.d.: W. Zakrzewski 1957
olej, tektura, 18,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepka z nazwiskiem autora, tytułem, nr obrazu "484"oraz "Nr produkcji: II - 261/57"
olej/płótno, 70 x 85 cm
sygnowany śr. d.: `W. Zakrzewski`
na odwrocie napis: `W. Zakrzewski` oraz dedykacja
dla p. Wandy i Kazimierza Szablewskich z 1982 r.
Olej, płótno; 38 x 55 cm
Sygnowany śr. d.: W. Zakrzewski 1966
Na odwrocie napis na płótnie: W Zakrzewski 1966 54 | St. Michel | Paris |
38 x 55 | WZ Wyst. Warszawa 1968 | WZ Wyst. Warszawa 1969 kat 44 | Wyst. WZ Państw. Muz. Ros. Leningradt 1970 | Wyst. WZ Galeria Drezd. 23. V. 71 - 26.9.71 | Wyst. WZ Schwedt IX. 1971;
na zawinięciu płótna Wyst. WZ. Galeria Drezdeńska 23.5 - 26.9. 1971
WIDOK Z KLASZTOREM FRANCISZKANÓW, 1987
Olej, płótno; 50 x 70 cm
Sygnowany l. d.: W. Zakrzewski 1987
Na odwrocie: W Zakrzewski | 1987 93 | Kazimierz |
Widok z klasztorem Franciszkanów | 50 x 70 | ol pł |
Wyst. Warszawska Grupa Realistów | W-wa wrzesień 1987
olej, tektura,
45.5 x 71.5 cm
sygnowany p.d.: W. Zakrzewski 1945
Na odwrocie napis (autorski ?) atramentem bąd¼ tuszem:
W. Zakrzewski 1945 45 x 69 | Łód¼ | Domek w Parku Padewskiego
WIERZBY KOŁO WAŁU MIEDZYSZYŃSKIEGO, 1976
Olej, płótno; 29 x 33,5 cm
Sygnowany p. d.: W. Zakrzewski 1976
Na odwrociu: Wierzby koło Wału Miedzyszyńskiego 29 x 33,5
powtórzone na krośnie
Olej, płótno; 46 x 61 cm
Sygnowany p. d.: Zakrzewski 1974
Na odwrociu: August - Basel (hotel) 46 x 61, powtórzone na krośnie
olej, płótno, 60 x 81 cm;
sygn. p.d.: W. ZAKRZEWSKI;
na odwrocie napisy autorskie: W.ZAKRZEWSKI 1965 42 / KAZIMIERZ / 65 x 81 / wystawy W. Z Warszawa 1965 / format zmodyfikowany przez autora
olej, płótno, 65 x 81 cm;
sygn. l.d.: W ZAKRZEWSKI; p.d.: 1965;
Na odwrocie napisy: autor, tytuł, rok powstania, wymiary oraz nr 30;
Olej, płótno; 46 x 60,5 cm
Sygnowany czarnym olejem p. d.: W. ZAKRZEWSKI 1963
Na odwrocie p. g. napis olejem
W. ZAKRZEWSKI 1963 |8 |KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE |
WARSZAWA |46 x 61 ol. pł. |
[podpis nieczytelny artysty wraz z pieczątką]
KOŚCIÓŁ NMP NA NOWYM MIEŚCIE W WARSZAWIE, 1971
Olej, płótno; 73 x 100 cm
Sygnowany granatowym olejem l. d.: W. ZAKRZEWSKI oraz p. d.: 1971
Na odwrocie p. g. napis czarnym olejem: W. ZAKRZEWSKI 1971 |
KOŚCIÓŁ NMP | 02 | NA NOWYM MIEŚCIE | WARSZAWA
oraz czerwonym olejem 73 x 100.
olej na płycie, 54,5 x 40 cm
sygn. l.d.: "W Zakrzewski"
DOMEK W PARKU PADEW(N)SKIEGO, 1945 r.
Olej, tektura; 46,5 x 73 cm
Sygn. czarnym olejem p. d.: W. Zakrzewski 1945
Na odwrocie napis odręczny: "W. Zakrzewski 1945 45 x 69 | Łódź | Domek w Parku Padewskiego
Olej, płótno; 60 x 79,8cm
Sygnowany czarnym olejem p. g.: W.Z / 1852
olej na płycie, 14 x 18 cm
sygn. na odwrocie "Zakrzewski 1961", oraz dedykacja
Warszawa, Skarpa Nowe Miasto, 1973
olej, płótno, 54 x 73 cm
sygn. p.d. W. Zakrzewski 1973
na rewersie: W. Zakrzewski 1973 / WARSZAWA 145 / SKARPA, NOWE MIASTO / 54 x 73 / WZ. WARSZAWA ZACHĘTA IV 1974 kat. 131 WZ. MILANO PLAZZO REALI VII - IX 1974 kat. 106
olej, płótno, 22,5 x 27,5 cm;
sygn. l.d.: W. Zakrzewski
Olej, płótno, 22,5 x 27,5 cm;
Sygn. l.d.- W. Zakrzewski
Olej, płótno naklejone na sklejkę; 10,2 x 17 cm
Sygnowany granatowym olejem l.d.: 1980 oraz
granatowym i białym olejem p.d.: W. Zakrzewski
Na odwrocie sklejki (na przyklejonym papierze) odręczny napis:
W. Zakrzewski 1980 20 | Mazowsze. Droga | 10 x 17 ol. pł. na sklejce
olej, płótno,
55 x 69 cm
Sygnowany p.d.: W Zakrzewski 1964 Na odwrocie płótna autorski napis: W. Zakrzewski 1964 | ul. Kazimierza Pułaskiego | Warka; na krosnach fragment naklejki z nazwiskiem artysty (druk).
Olej na płótnie 46 x 61 cm
Sygnowany p.d. - "W. Zakrzewski"
Olej, płótno; 46,1 x 61,3 cm
Sygnowany granatowym olejem p.d.: W. Zakrzewski 1980
Na odwrocie płótna czerwoną farbą (lub pisakiem):
W ZAKRZEWSKI | 1980 | WARSZAWA | ul. FOKSAL | 46 x 61 ol. pł.
Olej, płótno; 45,8 x 61,3 cm
Sygnowany granatowym olejem l.d.: W. Zakrzewski 1963 - 1; p.d.: 1961
olej, płótno,
73 x 92 cm
sygnowany l.d.: W. Zakrzewski 1967
Na odwrocie - w prawym górnym rogu płótna - napis autorski czarną farbą:
W. ZAKRZEWSKI | 1967 [.] 7 | WARSZAWA | KRAKOWSKIE | PRZEDMIEŚCIE | 73 x 92
Olej na tekturze 44 x 61 cm
Sygnowany l.d. - W. Zakrzewski"
Olej, płótno; 54,2 x 81,3 cm
Sygnowany granatowym olejem p.d.: W. Zakrzewski 1966
ŚCIEŻKA W PODKOWIE LEŚNEJ, 1954 r.
Olej, tektura, 19,3 x 26,8 cm
Sygnowany brązowym olejem l.d.: W. Zakrzewski 1954
Na odwrocie nalepka: " Autor obrazu WŁODZIMIERZ ZAKRZEWSKI Rok 1954 | Tytuł: Ścieżka w Podkowie Leśnej | wymiary: 19 x 26,5 Technika: ol. kart | Wystawy: ... | Reprodukcje, recenzje: ... | Właściciel ew. użytkownik obrazu. Adresy: ... | UWAGA: W wypadku zmiany adresu właściciela lub użytkownika obrazu autor prosi uprzejmie o powiadomienie go o tym pod adresem: Włodzimierz Zakrzewski, WARSZAWA 40, ul. KOŚCIELNA 10 m. 3, tel. 6 - 76 - 33".