1 zł
2 600 000 zł

EKIERT Jan (1907-1993)

Kobieta z koralami, 1950

olej, tektura; 26,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. śr. d.: Ekiert 50.

cena wywoławcza: Wykup abonament

EKIERT Jan (1907-1993)

TRZY KRZYŻE

Olej, tektura; 22 x 16 cm
Sygnowany l.d.: ekiert

EKIERT Jan (1907-1993)

olej/tektura, 21,5 x 15 cm
sgnowany l.d.: `Ekiert`

EKIERT Jan (1907-1993)

Avignon

sygn. p.d.
pastel, papier
11.8x17.5

EKIERT Jan (1907-1993)

Forum Romanum

sygn. l.d.
pastel, papier
11.5x17.3

EKIERT Jan (1907-1993)

Andalouse (1953)

sygn. p. d. dat. na odwrociu
olej, tektura
20x15 cm (w św. p-p)

EKIERT Jan (1907-1993)

olej, tektura, 22,5 x 16,5 cm;
sygn. l. d.: Ekiert

EKIERT Jan (1907-1993)

sygn. l. d.: Ekiert

EKIERT Jan (1907-1993)

PEJZAŻ ABSTRAKCYJNY, ok. 1950

olej na tekturze,
16 x 22 cm,
sygnowany p.d. "Ekiert"; na odwrocie kubizowana postać we wnętrzu
Od 1945 mieszkał i tworzył w Paryżu, wystawiając m.in. w Salon d`Hiver, Salon National des Beaux Arts, a od 1956 r. także w Brukseli, Rzymie i Jerozolimie. W 1961 r. otrzymał nagrodę plastyczną paryskiej "Kultury".

EKIERT Jan (1907-1993)

Chłopiec z kotkiem

olej, tektura,
26 x 18 cm,
sygn. p.g.: Ekiert

EKIERT Jan (1907-1993)

Kompozycja figuralna, l. 40. XX w.

akwarela/papier
21 x 17 cm
sygn. ś.d. Ekiert

EKIERT Jan (1907-1993)

Portret Japonki , 1949

Praca dwustronna: na odwrociu: Kompozycja abstrakcyjna
olej/tektura,
22 x 16 cm
sygn. l.d.: Ekiert 49 / 19-50

EKIERT Jan (1907-1993)

ARABESQUE ROUGE, po 1949

olej na tekturze, 22 x 16 cm, sygnowany p.d. "Ekiert", na odwrocie odręcznie
"arabesque rouge".

EKIERT Jan (1907-1993)

CZERWONA LOŻA, po 1949

olej na tekturze, 22 x 16 cm, sygnowany l.d. "Ekiert", na odwrocie odręcznie
"La loge rouge / Ekiert".
Od 1948 r. wystawiał często w Paryżu, m.in. w klubie Les Relations Intellectuelles Internationales, w Salon d’Hiver, Salon National des Beaux Arts, a od 1956 r. także w Brukseli, Rzymie i Jerozolimie. W 1961 r. otrzymał nagrodę plastyczną paryskiej "Kultury". W latach 80. wystawy w Sanoku, Krośnie i Rzeszowie. W Polsce jego prace posiadają: Muzeum Podkarpackie w Krośnie (prace z okresu komborskiego), Muzeum okręgowe w Rzeszowie (prace z okresu komborskiego i paryskiego) i Muzeum Historyczne w Sanoku (prace z okresu komborskiego i paryskiego).

EKIERT Jan (1907-1993)

PEJZAŻ, po 1949

olej na tekturze,
16 x 22 cm, sygnowany l.d. "Ekiert"

EKIERT Jan (1907-1993)

Autoportret

olej, płótno, 46,5 x 39 cm;
sygn. p.d.: Ekiert

EKIERT Jan (1907-1993)

Głowa kobiety, 1953

olej, karton, 20 x 15
sygn. l.d.: E. i p.d: Ekiert
na odwrociu: ołówkiem [nieczytelnie] / 1953 / Ekiert
naklejka: "EXPERTISE / Marc Ottavi / EXPERTISE / Tel. 01 42 46 41 91"

EKIERT Jan (1907-1993)

Kompozycja abstrakcyjna, 1949

olej, tektura, 22 x 16 cm;
na odwrocie praca malarska przedstawiająca portret Japonki, sygn. l.d.: Ekiert 49 / 19-50

EKIERT Jan (1907-1993)

LA LOGE ROUGE, po 1949

olej na tekturze, 22 x 16 cm,
sygnowany l.d. "Ekiert", na odwrocie odręcznie "ŤLa loge rougeą / Ekiert"

EKIERT Jan (1907-1993)

PEJZAŻ ABSTRAKCYJNY, po 1949

olej na tekturze, 16 x 22 cm,
sygnowany p.d. "Ekiert", na odwrocie olej przedstawiający w sposób kubistyczny postać ludzką we wnętrzu (format pionowy)

EKIERT Jan (1907-1993)

PEJZAŻ, po 1949

olej na tekturze,
16 x 22 cm,
sygnowany l.d. "Ekiert"

EKIERT Jan (1907-1993)

ARABESQUE ROUGE, po 1949

olej na tekturze,
22 x 16 cm,
sygnowany p.d. "Ekiert"

EKIERT Jan (1907-1993)

KOBIETA SIEDZĄCA, 1960

olej na brystolu,
22 x 16 cm,
sygnowany l.d. "Ekiert", na odwrocie ołówkiem "1960", "22x16" i "Femme assise"

EKIERT Jan (1907-1993)

DOM OGRODNIKA, 1953

olej na brystolu,
22 x 33 cm,
sygnowany p.d. "Ekiert", na odwrocie kredką i ołówkiem "22x33", "1953", "53", "Ekiert / Maison de jardinier" (Samoreau) Montmelian"
zob. też poz. 92

EKIERT Jan (1907-1993)

"PROFIL", po 1949

olej na papierze naklejonym na brystolu, 21,8 x 15,8 cm, sygnowany p.d. "Ekiert"

EKIERT Jan (1907-1993)

KOBIETA CZYTAJĄCA WE WNĘTRZU, po 1949

olej na brystolu, 22 x 16 cm, sygnowany u dołu "Ekiert"

EKIERT Jan (1907-1993)

WIEJSKA CHATA, 1932

olej na tekturze, 22 x 24 cm, sygnowany p.d.: "J. Ekiert"

liczba obiektów: 27