olej na tekturze, 22 x 16 cm, sygnowany p.d. "Ekiert", na odwrocie odręcznie "arabesque rouge".
Malarz urodzony w Komborni w Krośnieńskiem. Malował i rysował już przed wojną, mając za sobą naukę malarstwa i rysunku u Jana N. Daszkiewicza w Zakładzie Wychowawczym Księży Michalitów w Miejscu Piastowym koło Krosna. Od 1945 r. aż do śmierci mieszkał i tworzył w Paryżu. Razem z żoną, Eleonorą Reinhold-Ekiert (1905-1984), także malarką, zamieszkiwał na paryskim Montmartre. Studiował w École Nationale Superieur des Beaux Arts u profesora Narbonne (1945-1949) i w Académie dAndré Lhote (1949-1951). Studia w tej drugiej szkole wiązały się z nauką kubizmu. Poza tym na jego twórczość paryską miał duży wpły francuski koloryzm. Malował pejzaże, kompozycje figuratywne i abstrakcyjne.
EKIERT Jan
Polski malarz - emigrant, działający w Paryżu. Jego obrazy reprezentują nurt koloryzmu i postimpresjonizmu, a także abstrakcji. Wiele wystawiał w paryskich galeriach; wstępy do katalogów monograficznych pisali m.in. Józef Czapski i Waldemar George. W 1962 roku otrzymał nagrodę "Kultury". Prace artysty można znaleźć w wielu francuskich muzeach i galeriach oraz w kolekcjach polskich (m. in. w Muzeum Sztuki w Łodzi). Spuścizna studyjna Ekierta została przekazana do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, z którą artysta był związany miejscem swojego urodzenia.