ZIEMSKI Jan (1920-1988)
relief/płyta, technika własna, 60 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: J. Ziemski 1976 r.
cena wywoławcza: Wykup abonament
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
tech. własna, płyta pilśniowa, 60 x 60 cm
sygn. na odwrocie: JAN ZIEMSKI PERMUTACJE Lublin, na odwrocie nalepka wystawowa Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego (1976)
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
tech. własna, płyta pilśniowa, 61 x 60 cm
sygn. na odwrocie: JAN ZIEMSKI
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
technika własna, 61 × 60 cm
sygn. z tyłu: JAN ZIEMSKI |1970 oraz nalepka z BWA w Lublinie z opisem pracy
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
tempera, deska, 49,5 x 49,5 cm
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
monotypia - ebru, papier naklejony na tekturę; 67 x 45,3 cm św. p-p.
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
monotypia, papier naklejony na płytę; 41 x 27 cm (w świetle oprawy).
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
technika własna, płyta, 50 × 70 cm
sygn. na odwrocie: JAN ZIEMSKI |1967 r;
na odwrocie nalepka Biura Wystaw Artystycznych w Lublinie z danymi obrazu
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
Kompozycja abstrakcyjna II, z serii Kosmicznej, 1958
olej, deska
56,5x65,5 cm
na odwrocie nalepka z sygnaturą i opisem: "Jan Ziemski | Komp. abstr. II - 1958 | Serja Kosmiczna | wł. Jan Ziemski | Lublin"
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
Kompozycja op-artowska, lata 60.
relief/akryl, płyta
60x80 cm
sygnowany na odwrocie: "Jan Ziemski | Lublin"; częściowo zerwana nalepka z danymi pracy i artysty
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
relief, akryl/płyta pilśniowa, sklejka, 61 x 74,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Ziemski | Lublin 1966'
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
monotypia, tektura; 66,8 x 45 cm w św. p-p.;
na odwrocie tektury autorska pieczęć: JAN ZIEMSKI
na odwrocie napis: JAN / ZIEMSKI (ołówkiem)
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
relief, akryl/płyta, 48 x 55 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jan Ziemski | 1976'
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
INTERFERENCJE, LATA 60-TE XX WIEKU
tech. własna, akryl, płyta, 49 x 66,5 cm
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
technika własna; 60 x 70 cm
darczyńcy: Anna i Jerzy Starak
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
technika własna, deska; 60 x 75 x 10 cm
sygnowany na odwrocie: "JAN ZIEMSKI | LUBLIN | 1966"
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
technika własna, 60 x 60 cm
sygn. na odwrocie: JAN ZIEMSKI | 1971; nalepka z BWA w Lublinie
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
monotypia, 14,5 × 10,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: JAN ZIEMNSKI 19... (data zatarta)
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
tech. własna, drewno, płyta, 60 x 60 cm
sygn. na odwrocie: JAN ZIEMSKI / 1974 r.
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
akryl, relief, listewki/płyta pilśniowa, 60,5 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Ziemski | 'Interferencje" - 1966'
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Jan Ziemski | Lublin'
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
Kompozycja op-artowska z kulką, 1966
technika własna/relief, akryl, drewno; 60 x 80 x 9 cm
sygnowany na odwrocie: "JAN ZIEMSKI | LUBLIN | AZOTY | 1966"
Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Warszawa
- kolekcja prywatna, Kraków
- kolekcja rodziny Wojno
- Jan Ziemski, Z polskich kolekcji prywatnych, Muzeum Narodowe w Kielcach 2009
- Sympozjum Artystów i Naukowców w Puławach w 1966
Reprodukowany:
- Jan Ziemski, Z polskich kolekcji prywatnych, katalog wystawy pod red. Iwony Rajkowskiej, Kielce 2009
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
technika własna, 60 x 60 cm
sygn. i dat. na odwrocie: JAN ZIEMSKI/ 1971 r
oraz nalepka wystawowa z Biura Wystaw Artystycznych w Lublinie z opisem pracy
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
monotypia/papier, 40,5 x 28,5 cm
sygnowany na odwrociu: 'Jan Ziemski Lublin'
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
technika mieszana, papier, 42 × 29,5 cm
na odwrocie pieczątka: JAN ZIEMSKI
* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
tech. własna, 60 x 61 cm
sygn. na odwrocie: JAN ZIEMSKI / 1975 r.
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
technika własna, 50 x 50 cm
sygn. na odwrocie na nalepce: JAN ZIEMSKI | LUBLIN; nalepka wystawowa z Biura Wystaw Artystycznych w Lublinie z opisem pracy
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
Monotypia, technika własna; wym. w świetle pp.: 40,8 x 26,5 cm; nie sygn. Praca autorsko naklejona na tekturę malarską.
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
monotypia/karton, 47,5 x 69 cm
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
Permutacje, lata 60./70. XX w.
olej/relief, sklejka, 60 x 60 cm
opisany na odwrociu: 'JAN ZIEMSKI | PERMUTACJE'
na odwrociu nieczytelna nalepka papierowa ze stemplem
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
tech. własna, płyta, drewno, 60 x 60 cm
sygn. na odwrocie: JAN ZIEMSKI 1974 r.
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
tech. własna, płyta, 47 x 55 cm
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
technika własna, 48×67×9 cm
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Polska
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
technika własna, 60 x 60 cm,
sygn. na odwrocie: Jan Ziemski / LUBLIN, oraz nalepka wystawowa z Biura Wystaw Artystycznych w Lublinie z opisem pracy
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
monotypia/papier, 45 x 67 cm (w świetle passe-partout)
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
technika własna, płyta, 50 × 71 cm
sygn.na odwrocie: JAN ZIEMSKI/1975 r.
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
olej/ceramika, wys.: 6 cm, śr.:22,5 cm
opisany na odwrociu: 'JAN ZIEMSKI 1977'
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
technika własna/płyta pilśniowa, 61,5 x 50,8 cm
na odwrociu sygnowany i opisany: 'Jan Ziemski | Lublin'
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
technika własna, 50 × 70 cm
sygn. na odwrocie: JAN ZIEMSKI 1969 r.
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
Z cyklu Metamorfozy - tryptyk, 1980
olej/płótno, 70 x 175 cm
sygn. na odwrociu: Jan Ziemski / Lublin / 1980
wyst. i repr.: Jan Ziemski 1920-1988, Galeria Stara Lublin, 2003, jako wł. Danuty Ziemskiej
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
Trzy białe koła, l. 80-te XX w.
olej/płyta, 100 x 41,5 cm
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
olej, technika własna, płyta, 61 × 60 cm
sygn. i opisany na odwrocie: JAN ZIEMSKI/1975 r.
Oraz nalepka wystawowa z Biura Wystaw Artystycznych w Lublinie z opisem pracy
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
olej/płyta, 100 x 41,5 cm
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
olej/płótno, 70x175 cm
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
tech. własna, płyta, 49 x 67 cm
niesygn.
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
tech. własna, płyta, 49,5 x 48,5 cm
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
olej, technika własna, 60 × 60 cm
na odwrocie: JAN ZIEMSKI/1970r.
oraz naklejka z Biura Wystaw Artystycznych z z Lublina z tytułem pracy i datą powstania
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
monotypia, brystol naklejony na tekturę; 67 x 45,1 cm w św. p-p.
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
na odwrociu sygnowany i opisany: `Jan Ziemski | Lublin`
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
monotypia, papier; 67 x 47 cm w św. p-p.
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
Technika własna, płyta pilśniowa, 51x61 cm,
sygn na odwrocie: Jan Ziemski Lublin
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
technika własna, płyta; 61x70 cm
opisany na odwrocie: Jan Ziemski/ Lublin
etykietka: Jan Ziemski / Interferencje-1966
r.
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
sygnowany na odwrociu: `Jan Ziemski Lublin`
Estymacja: 3 500 - 4 500 zł
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
technika własna, płyta; 61 x 70 cm
sygn. na odwrocie: Jan Ziemski / Lublin
Estymacja: 32000 - 35000 PLN
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
Technika własna; 60 x 60 cm
Sygn. na odwrocie: JAN ZIEMSKI/ INTERFERENCJE
Estymacja: 45 000 - 55 000 zł
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
technika własna, relief, drewno/płyta, 60 x 80
sygnowany na odwrociu: `JAN ZIEMSKI | LUB
Estymacja: 20 000 - 25 000 zł
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
sygnowany na odwrociu: `Jan Ziemski | Lublin`
Estymacja: 25 000 - 28 000
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
olej/płyta pilśniowa, 83,5 x 62,5 cm
Pochodzenie: Bezpośrednio od rodziny artysty
Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 20 000 - 30 000
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
akwarela, tusz/papier, 35 x 57 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu pieczątka autorska: `JAN ZIEMSKI`
Estymacja: 2 200 - 2 800
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
olej/dykta,
42 x 32 cm
opisany na odwrociu: `tytuł Yma Sumae | godło Jamaki`
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
monotypia/papier,
40,5 x 28,5 cm
sygnowany na odwrocie oprawy: `Jan Ziemski | Lublin`
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
technika własna, deska;
49 x 66,5 cm
sygn. na odwrocie: KONTRAPUNKT/ JAN ZIEMSKI/ LUBLIN
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
tempera, deska;
49,5 x 49,5 cm
sygn. na odwrocie JAN ZIEMSKI
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
olej, tektura;
54 x 38 cm
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
technika własna, relief,
60 x 86
na odwrocie na płótnie nalepka Desy z wystawy w Museum de la Chaux-de-Fonds
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
drewno, technika własna,
48.5 x 49 cm
na odwrocie na desce napis autorski: JAN ZIEMSKI | LUBLIN oraz nalepka autorska: JAN ZIEMSKI | ..... | t...ł Relief 48,5 x 48,5 | CENA 12.000 zł
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
technika własna, drewno, płyta;
47,5 x 48 cm
sygn. na odwrocie: JAN ZIEMSKI/ LUBLIN
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
sygn. na odwrocie: Jan Ziemski Lublin
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
olej, płyta, 60 x 48,3
niesygnowany
na odwrocie naklejka: I FESTIWAL POLSKIEGO MALARSTWA WSPÓŁCZESNEGO W SZCZECINIE / L.b. imie i nazwisko Jan Ziemski / Okręg Lublin adres Słowackiego 3 m 1 / Tytuł [nieczytelnie]
druga naklejka: Lp. Okręg / Autor Jan Ziemski Delegatura / Adres / Nr legitymacji / Technika Lublin Słowackiego 3 m 1 Uwagi [F]ormat 50 x 60 / [Ty]tuł Masa plastyczna
flamastrem: 1 / I
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
relief, technika własna,
60 x 60 cm
na odwr., na płycie napis autorski: JAN ZIEMSKI | LUBLIN; oraz nalepka: Galeria BWA Lublin | Jan Ziemski | Grudzień 1979 - styczeń 1980 | Permutacje 1968 | Relief t. Własn. 60 x 60 cm
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
akryl, technika mieszana, drewno,
49 x 49 cm
na odwrocie napis białą farbą: "JAN ZIEMSKI | LUBLIN | 1970" oraz fragment nalepki: "JAN ZIEMSKI GRUPA ZAMEK | LUBLIN"
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
Kompozycja abstrakcyjna I, 1956, Seria kosmiczna
technika mieszana, płyta pilśniowa, 49,5 x 61
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
technika mieszana, płyta pilśniowa, 61 x 50,7
na rewersie napis: Jan Ziemski / Lublin / Wystawa: Grupa Zamek M Sztuki Łódź 2002. BWA Lublin Maj 2003
Galeria DAP Warszawa VIII IX 2003
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
olej, sklejka,
49 x 49 cm
49 x 49 x 9 cm, sygn. na odwr. l.d.: JAN ZIEMSKI p.g. nalepka rkps: JanZiemski | Permutacje 1974 | cena 10.000 zł
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
olej, tektura,
61 x 46,5 cm (w świetle ramy)
sygn. p.d.: J Ziemski 53, niżej: J. Z
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
olej, płyta pilśniowa
39,4 x 53 cm
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
olej, tektura,
53.5 x 48 cm
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
Dwie postaci w kombinezonach, ok. 1950
olej, tektura,
48.5 x 48.5 cm
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
olej, tektura
47 x 36,5 cm
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
masa plastyczna, olej, płyta pilśniowa,
101.5 x 61.5 cm
sygnowany na odwr. l.g.: "FORMURA VII" | JAN ZIEMSKI | LUBLIN, pośr. resztki oderwanej nalepki z adresem artysty i tytułem: Formura VII
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
103 x 61.5 cm
na odwr. l.d. nalepka pisana ręcznie tuszem: TYTUS DZIEDUSZYCKI / 18 RUE DES BOULANGERS / PARIS Ve / "FORMURA I" / masa plastyczna / wym.: 103 x 62 cm
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
mieszana,
101.5 x 61.5 cm
sygnowany na odwr. l.g.: "FORMURA VII" / JAN ZIEMSKI / LUBLIN, pośr. resztki oderwanej nalepki z adresem artysty i tytułem: Formura VII Por. obraz Formura Tytusa Dzieduszyckiego w tym katalogu, poz. 27.