HAŁAS Józef (Nowy Sącz 1927-2015 Wrocław)
tusz, papier, 41,5 × 29,2 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: JH
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno, 71 x 71 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Mi „S” Józef Hałas'
olej, płótno; 117 x 132 cm;
sygn., dat. i opisany na blejtramie: góra P-Ś Józef Hałas 1987.
technika własna, karton
49 x 85 cm
sygn. czerwoną farbą p.d.: J. Hałas. 87
technika własna, olej / płótno
115 × 130 cm
opisany na odwrociu: GÓRA P-R [reszta sygnatury ukryta pod oprawą]
technika własna, 60,5 x 49 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: J. Hałas 81
Wnętrze przeciwstawienie, 1969 (dyptyk)
olej, płótno, 120 x 200 cm
sygn. na blejtramie: 69 Józef Hałas „Wnętrze przeciwstawienie”
Pawilon Czterech Kopuł we Wrocławiu, lata 50. XX w.
akwarela, papier, 23 x 31 cm w świetle passe-partout, niesygnowany, praca oprawiona
monotypia, papier, 39 x 30 cm w świetle passe-partout, niesygnowany
Magdalena w sklepie muzycznym, lata 50. XX w.
monotypia, bibułka, 30 x 30 cm w świetle passe-partout, niesygnowany
monotypia, bibułka, 27 x 30 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d. ołówkiem Józef Hałas
olej, płótno, 100 × 150 cm
sygnowany na blejtramie: Podział W 1974 Józef Hałas
olej, płótno, 115 x 130 cm
opisane na blejtramie: NS 19 Józef Hałas 90.
Z CYKLU DROGA, LATA 90-TE XX W.
tech. mieszana, papier, 63 x 43 cm
gwasz, papier, 42 x 60 cm
olej, płótno, 84 x 134 cm
sygn. na blejtramie: Góra L - Józef Hałas 1969
tech. mieszana, olej, płótno, 100 x 150 cm
sygn. i opisany na blejtramie: Podział P J Hałas 1976
na odwrocie nalepka z wystawy w Muzeum Architektury we Wrocławiu
Wrocław, Muzeum Architektury, Józef Hałas - Poszukiwania, 24 marca - 28 maja, 2017.
tusz, papier, 83 x 59 cm
niesygnowany
technika własna
42 x 61 cm
olej, akryl, płótno; 200 x 200 cm
sygnowany p.d.: "Hałas X 2014"
- Józef Hałas. Poszukiwania. Wystawa malarstwa i rysunku, Muzeum Architektury we Wrocławiu, 2017
- Hałas ’14 MŁODOŚĆ, Mia Art Gallery, Wrocław, 2014
Reprodukowany:
- Józef Hałas. Poszukiwania. Wystawa malarstwa i rysunku, katalog wystawy Muzeum Architektury we Wrocławiu, Wrocław 2017, nlb. strona tytułowa i s. 19.
sygn. l.d.
olej, pilśnia
39x34 cm
olej/ceramika, wys.: 3,5 cm, śr.:36,5 cm
technika własna na papierze, 76 x 56 cm, sygn.
technika własna
52 x 70,5 cm
technika własna na papierze, 62,5 x 48,5 cm, sygn.
akwarela, gwasz/papier, 60 x 42 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J.Hałas .62`
technika własna na papierze, 50 x 83 cm, sygn.
technika własna
50 x 70 cm
technika własna/papier, 68,5 x 49 cm, sygn.
technika własna/papier,
62,5 x 48 cm,
sygn.
olej/płótno, 115 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Góra P Józef Hałas 1986`
Estymacja: 42 000 - 45 000 zł
olej/płótno,
115 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Góra P = O Józef Hałas 1988`
Estymacja: 42 000 - 45 000
technika własna
66 x 35 cm
technika własna/ papier
50 x 70 cm
sygn.
KOMPOZYCJA z cyklu Góra, l. 80-te XX w.
technika własna na papierze,
70 x 50 cm
Po starannej konserwacji.
akryl/papier,
75 x 55 cm,
sygn.
technika własna
42 x 61 cm
technika własna
65 x 48 cm
gwasz, 70 x 50 cm, sygn.
Technika mieszana; 24,5 x 23 cm
Sygnowany p.d.: 88 | J. Hałas
Technika mieszana; 48 x 84 cm
Sygnowany p.d.: J. Hałas | 89
technika mieszana
61x36 cm