1 zł
2 600 000 zł

BROLL Urszula (1930 Katowice - 2020 Przesieka)

Kompozycja abstrakcyjna, 1954

akwarela, gwasz/papier, 28,5 x 39,5 cm
sygn. i dat. na odwrociu: U.Broll/1954

cena wywoławcza: Wykup abonament

Alikwoty I, 1962

olej/płótno, 80 x 60 cm
sygn. na odwrociu: URSZULA / BROLL.

Kompozycja abstrakcyjna, 1954

gwasz/papier, 30 x 40 cm

Akt długowłosej dziewczyny, 1953

tusz/karton, 32,5 x 22,5 cm
sygn. i dat. p.d. na odwrociu: Broll/1953

olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: URSZULA BROLL.

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. na odwrocie: URSZULA / BROLL.

Kompozycja geometryczna, 1956

olej/tektura, 17,5 x 21,5 cm
sygn. i datowany na odwrociu U. Broll 1956

Martwa natura, 1957

olej, płótno; 69x49 cm, obraz dwustronny, na odwrocie kompozycja autorstwa artyski

*droit de suite

Kompozycja, 1964

olej, płótno; 100 x 70 cm;
na odwrocie na płótnie napis autorski: URSZULA BROLL URBANOWICZ / KATOWICE-UL. PIASTOWSKA 1 / ROK 1964.

Dziewczyna w półakcie, 1953

akwarela, tusz/papier, 30 x 21 cm
sygn. i dat. na odwrociu ołówkiem: Broll/1953

Dzbanki, 1952

akwarela, tusz/papier, 35,5 x 24,5 cm
sygn. i dat. na odwrociu ołówkiem: Broll/1952

Kompozycja, 1962

akwarela/papier, 49 x 31 cm
sygn. i dat. na odwrociu: Urszula Broll/1967

Kompozycja, 1954 r.

technika mieszana/papier, 18,2 x 28,2 cm
na odwrociu naklejka aukcyjna

- Dom Aukcyjny Nautilus, 2014

Kompozycja, 1959 r.

olej, technika mieszana/płótno, 61 x 60,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'U. BROLL-URBANOWICZ | 1959'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu na blejtramie: 'Urszula Broll-Urbanowicz | [nieczytelne] wym. 61 x 61 | nr. leg. Z.P.A.P. 3540 | 1959 olej'

- Dom Aukcyjny Desa Unicum, 2014

Kompozycja, 1967

akwarela/papier, 31 x 24,5 cm
sygn. i dat. na odwrociu: Urszula Broll/1967, przy górnej krawędzi: 4

Kompozycja, 1967

akwarela/papier, 49 x 31 cm
sygn. i dat. na odwrociu: Urszula Broll/1967, obok: 12

tusz, papier, 35,7 x 26,7 cm
sygn. na odwrocie p. d.: Urszula Broll

Pejzaż surrealistyczny

tusz, papier, 36,7 x 27 cm w świetle passe-partout

P-15, 1958 r.

olej/ płótno, 77 x 53 cm
na odwrocie nalepka papierowa z pismem odręcznym: Urszula Broll-Urbanowicz | tyt. P-15 | Katowice | [adres] | wym. 77 x 53 | nr.leg. Z.P.A.P.354 | 1958 | olej

Pejzaż, 1957 r.

olej/płótno, 55 x 73 cm
na odwrociu papierowe nalepki Centralnego Biura Wystaw Artystycznych i nalepka inwentarzowa

- II Wystawa Sztuki Nowoczesnej, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych Zachęta, Warszawa 1959
- Urszula Broll, malarstwo (lata 50. i 60.), 19-29.10.2004, Galeria Czas, Będzin; 3-16.11.2004, Galeria Nautilius, Kraków
- Urszula Broll, Malarstwo (lata 50. i 60.), katalog wystawy, Kraków 2004, poz. kat. 10

Kompozycja (1955)

sygn. dat. na odwrociu
akwarela, tusz, papier
43x60 cm

olej/płótno, 55,5 x 75 cm
sygnowany na odwrociu: 'URSZULA | BROLL'
opisany na odwrociu: 'P-14'

Tłocznia, 1963

litografia barwna, papier naklejony na karton;
18,5 x 15,5 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
sygn. i dat. p. d.: Broll 63

Pe Zade - Kompozycja czerwona, 1966

olej/płótno, 135 x 55 cm
sygn. na odwrocie: URSZULA BROLL

wystawiany i reprodukowany w:
Urszula Broll, BWA Katowice, BWA Jelenia Góra, BWA Zamek Książ, 2005, s. 65.

akwarela, tusz/papier, 42,5 x 60 cm
pochodzenie: od artystki

Kompozycja czerwona, 1956-1957

olej/płótno, 49,5 x 59,5 cm

wystawiany i reprodukowany w: Urszula Broll, BWA Katowice, BWA Jelenia Góra, BWA Zamek Książ, 2005, s. 52.

Martwa natura kubistyczna (brązowa), 1953-1954

olej/płótno, 45 x 37,5 cm

wystawiany i reprodukowany w:
Urszula Broll, BWA Katowice, BWA Jelenia Góra, BWA Zamek Książ, 2005, s. 48.

P-8, 1958

olej/płótno, 54 x 81 cm
na odwrociu nalepka papierowa z pismem odręcznym: Urszula Broll Urbanowicz tyt. P-8 /
Katowice Klonowa 18 wym. 81 - 54 / nr leg. ZPA

Kompozycja taszystowska, 1961

akwarela, tusz/papier, 30 x 49 cm
sygn. l.d.: Broll/1961
pochodzenie: od artystki

Łysa Góra

akwarela/papier, 24 x 43 cm
sygn. na odwrcie: UBroll
pochodzenie: od artystki

Arabka, 1953

sygn. na odwrcie: UBroll 1953

Księżycowa dolina, 1979

olej, płótno; 100 x 71 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: Urszula Broll-Urbanowicz 1979/ Księżycowa Dolina

Łysa Góra

akwarela/papier, 30,5 x 45 cm
sygn. p.d.: U. BROLL, sygn. na odwrcie: UBroll

Kompozycja, l. 50. XX w.

technika własna/karton, 19,5 x 33,5 cm
nie sygn.

Kompozycja, 1957 r.

olej/płótno, 41 x 56 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'URSZULA BROLL 1957'
na odwrociu naklejka z Galerii Czas z opisem obrazu i trudno czytelne stemple wywozowe

- Urszula Broll. Malarstwo (lata 50. i 60.), Galeria Czas, Będzin 19.10-29.10.2004, Galeria Nautilus, Kraków, 3.11-16.11.2004

- Urszula Broll. Malarstwo (lata 50. i 60.), katalog wystawy, Galeria Czas, Będzin 19.10-29.10.2004, Galeria Nautilus, Kraków, 3.11-16.11.2004, Kraków 2004, s. 21 (il.), poz. kat. 13

Kompozycja, ok. 1957

olej/płótno, 55 x 75 cm
sygn. na odwrociu: URSZULA BROLL.
pochodzenie: praca pochodzi od artystki

Kompozycja taszystowska, 1961

akryl/papier, 25 x 35 cm
sygn. na odwrociu p.d.: broll/61

Kompozycja taszystowska, 1961

akryl/papier, 22,9-23 x 32,3 cm
sygn. na odwrociu: Broll/61(7?)

Kompozycja, 1953

kalka/gwasz, 30 x 40 cm
sygn. na odwrociu: Broll / 1953
praca pochodzi od artystki

KSIĘŻYCOWA DOLINA, 1979

Olej, płótno; 100 x 71 cm
Sygnowany na odwrocie: Urszula Broll-Urbanowicz 1979 | Księżycowa Dolina

Figury tańczące (3), 1955

tusz, gwasz/papier, 29,5 x 21 cm
Pochodzenie: od artystki

Wystawiana: Wystawa monograficzna Urszuli Broll, 2005 rok, BWA Jelenia Góra - BWA Katowice - BWA Zamek Książ - Galeria Sztuki Legnica

Literatura: Janusz Zagrodzki, Urszula Broll, katalog wystawy, BWA Jelenia Góra, BWA Katowice, maj - październik 2005, Jelenia Góra-Katowice 2005, s. 116, poz. kat. 27.

Kompozycja, 1957

Olej, płótno; wym.: 41 x 56 cm;
sygn. na odwrocie: Urszula Broll 1957.

Alikwoty - 19, 1962

olej, płótno, 70 x 55 cm,
sygn. na odwrocie: Urszula Broll / "alikwoty -19" / 70 x 55, / Katowice 62.

Geometria w czerwienia, 1955

Akwarela, karton; wym: 44 x 56,8 cm; sygn. oł. na odwrocie: Broll / 1955.

olej, płótno; 135 x 55 cm;
sygn. na odwrocie: URSZULA / BROLL

Kompozycja, 1954

Technika mieszana; wym. w świetle pp: 18,2 x 28,2 cm;
sygn. na odwrocie: Broll / 1954.

Kompozycja przemysłowa, 1956

olej, płótno;
100 x 100 cm;

olej, płótno;
135 x 55 cm;

Kompozycje abstrakcyjne

dwie prace we wspólnej oprawie;
olej, tektura;
14 x 22 cm (każda świetle oprawy);
sygn. na odwrocie ołówkiem "broll" oraz nnapisy w kółku: 20 i 21

Kompozycja, 1959 r.

olej/płótno, 61 x 61 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `U.BROLL-URBANOWICZ | 1959`

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

akwarela, tusz/papier, 60 x 40,5 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Kompozycja taszystowska czerwona, 1956/57 r.

olej/płótno, 49,5 x 49,5 cm
opisany na odwrociu: `URSZULA BROLL`

- Galeria Czas, Będzin
- Prywatna kolekcja

Wystawiany: Urszula Broll, malarstwo (lata 50. i 60.)
- 19-29.10.2004, Galeria Czas, Będzin;
- 3-16.11.2004, Galeria Nautilius, Kraków;

Literatura: Urszula Broll, malarstwo (lata 50. i 60.), katalog wystawy, Kraków 2004 r., kat. 21.

Estymacja: 10 000 - 15 000 zł

Pejzaż, 1957 r.

olej/płótno, 50 x 85 cm
sygnowany na odwrociu: `U. BROLL`
na odwrociu dwie naklejki: autorska z informacją o obrazie i wystawowa CBWA Warszawa ("Zachęta")

- 1959, II Wystawa Sztuki Nowoczesne, Zachęta, Warszawa

Urszula Broll, malarstwo (lata 50. i 60.), [katalog wystawy], Kraków 2004 r., kat. 10.

Cena wywoławcza: 9 000 zł zł

Z cyklu Powidoki, ok.1956-1959 r.

olej/płótno, 70 x 100 cm
na odwrociu naklejka Agra-Art

- Dom Aukcyjny Agra-Art, Warszawa
- Prywatna kolekcja

Estymacja: 18 000 - 30 000 zł

Martwa natura kubistyczna, 1953-54 r.

olej/płótno, 45,5 x 38,5 cm

- Galeria Czas, Będzin
- Prywatna kolekcja

Urszula Broll, malarstwo (lata 50. i 60.)
- 19-29.10.2004, Galeria Czas, Będzin
- 3-16.11.2004, Galeria Nautilius, Kraków

Urszula Broll, malarstwo (lata 50. i 60.), [katalog wystawy], Kraków 2004 r., kat. 2.

Estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Kompozycja przemysłowa, 1956 r.

olej/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany na odwrociu: `URSZULA BROLL`

- Galeria Czas, Będzin
- Prywatna kolekcja

Urszula Broll, malarstwo (lata 50. i 60.), [katalog wystawy], Kraków 2004 r., kat. 9.

Estymacja: 30 000 - 40 000 zł

olej, płótno, 37 x 110,5 cm,
sygn. na odwrocie na górnej listwie krosna: Urszula Broll - Urbanowicz.

Kompozycja, 1955 r. (trzy współoprawne rysunki)

tusz/papier, 23 x 33 cm
sygnowany i datowany na odwrociu : `Broll | 1955`

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Dolce, 1962 r.

technika własna/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `Urszula Broll-Urbanowicz | tyt: dolce | wym: 80x100 | 1962 r. | Katowice`

Pochodzenie: Galeria Nautilus, Kraków

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 10 000 - 15 000

P-9 (1958)

sygn. dat. na odwrociu
olej, płótno
55x78

akwarela
28 x 37 cm

Kompozycja w czerwieni

technika mieszana/papier,
43 x 55 cm (w świetle passe-partout)

Martwa natura kubistyczna (z wazonawmi), ok. 1954 r.

akwarela/papier,
39 x 29 cm (w świetle passe-partout)
PORÓWNAJ: Projekt na papierze do obrazu olejnego: Urszula Broll - malartwo lata 50. i 60., katalog, wstęp Janusz zagrodzki, Będzin-Kraków 2004, s. 14, kat. 6.

Kompozycja abstrakcyjna, lata 50 XX w.

papier,
28 x 43 cm (w świetle passe-partout)

Kompozycja metafizyczna

akwarela, papier,
31 x 24,5 cm; sygn. na odwrocie: Broll

Zestaw 4 prac: Postacie kobiece, ok. 1953 r.

- Twarz kobiety, 1953 r. tusz/papier, 40,2 x 28,2 cm, sygn. i dat. ołówkiem na odwrociu: `broll 1953`
- Popiersie kobiety, tusz/papier, 29,5 x 21 cm, sygn. l.d.: `Broll`
- Akt kobiety, tusz/papier, 32,5 x 22,7 cm
- Akt kobiety, 1953 r., tusz/papier, 29,9 x 21 cm, sygn. i dat. na odwrociu: `broll 1953`

Kompozycja, 1955

Collage;
wym.: 23 x 32,7 cm;
sygn. i dat. oł. na odwrocie.

Pejzaż, 1953

Collage;
wym.: 29,5 x 41,7 cm;
sygn. i dat. oł. na odwrocie: Broll/1953.

Pejzaż surrealistyczny ze studnią, l. 90.

Tusz, piórko, papier;
wym.: 33,5 x 20 cm;
sygn. p.d.: BROLL oraz na odwrocie: Urszula Broll.

Pejzaż surrealistyczny z rybą, 1969

Tusz, piórko, papier;
wym.: 35 x 24,5 cm;
sygn. p.d.: BROLL, na odwrocie data.

Kompozycja, 1964

akwarela, papier,
31 x 24 cm;
sygn. na odwrocie: Urszula Broll / 1964 (flamastrem)

Kompozycja metafizyczna

akwarela, papier,

Powidoki, 1955

Akwarela, gwasz, werniks, papier;
wym.: 43 x 55 cm w świetle pp;
sygn. i dat. ołówkiem na odwrocie.

Martwa natura z wazonami (szkic do obrazu), 1952

Gwasz, akwarela, ołówek/papier;
wym.: 29,5 x 20,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie.

Akt nad wodą, 1956

Akwarela, tusz, papier;
wym.: 29,5 x 20,5 cm;
sygn. oł. na odwrocie: Broll 56; na odwrocie szkic aktu tuszem.

Martwa natura, 1973

olej, płótno,
61 x 61 cm;
sygn. dat. i opisany n odwrocie: URSZULA BROLL / 1973 / olej "MARTWA NATURA";
na blejtramie nalepka z wojewódzkich targów sztuki w Katowicach

Kompozycja, 1962

Akwarela, tusz, papier,
wym.: 31 x 24 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Urszula Broll/1962.

Kompozycja z rybą, 1968

Akwarela, tusz, papier,
wym.: 24,5 x 33,8 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Urszula Broll/1968.

akwarela
34 x 24 cm

Terrier, lata 50.

Olej, karton; wym.: 19,5 x 33 cm; niesygn.

Kompozycja AB15, 1955

Olej, karton; wym.: 24 x 29,5 cm; opisany i sygnowany na odwrocie; tamże szkic do portretu kobiety.

Alikwoty 8, 1962

Olej, płótno naklejone na płytę pilśniową; wym.: 110 x 75 cm; sygn. i opisane na odwrocie.

Zestaw 3 portretów - Kobiety

tusz lawowany/papier,
29 x 20 cm (w świetle passe-partout) x3
sygn. p.d.: `Broll`

akwarela, papier, 22 x 32,5 cm;
sygn. na odwrocie Broll

akwarela, papier
22 x 32,5 cm;
sygn. na odwrocie Broll

Kompozycja z cyklu Alikwoty, 1962

Olej, płótno
wym.: 100 x 85 cm
niesygn.
Potwierdzenie autentyczności wystawione przez artystkę.

Awalokiteśwaro, 1972

akwarela, papier
64 x 50 cm
sygn. na odwrocie : Urszula Broll / 1972 / tyt.: "Awalokiteśwaro".
Na odwrocie dedykacja autorska z datą czerwiec 1973.

ALIKWOTY 8, 1962 R.

olej/płyta pilśniowa
110 x 75 cm
sygn. i opisany na odwrocie: `U.Broll-Urbanowicz / tyt. "alikwoty" 8 / wym. 110 x 75 / 1962 Katowice`

KOMPOZYCJA

tusz pędzel, akwarela, papier kremowy,
61 x 43 cm

Kompozycja metafizyczna

akwarela, papier, 31 x 24,5 cm; sygn. na odwrocie: Broll

Kompozycja, 1964

akwarela, papier
31 x 24 cm;

Kompozycja, lata 50.

Technika mieszana (gwasz, olej, tempera), karton;
wym.: 19,5 x 23,8 cm;
sygn. p.d.: broll.

Kompozycja `AB16`, 1955

Technika mieszana (olej, tempera), karton;
wym.: 21 x 29,5 cm;
sygn. p.d.: broll; na odwrocie: broll 1955.

Martwa natura, 1973

olej, płótno, 61 x 61 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie: URSZULA BROLL / 1973 / olej "MARTWA NATURA" ...;

Postaci

sygn. p.d.
akwarela, gwasz, papier
29x31

Kompozycja metafizyczna, ok. 1962

akwarela/papier,
31 x 24,5 cm
sygn. na odwrocie: `Broll`

Bez tytułu, 1962

akwarela, papier, 30,5 x 21,5 cm;
sygn. na odwrocie: Urszula Broll 1962

Kompozycje abstrakcyjne

dwie prace we wspólnej oprawie; olej, tektura, 14 x 22 cm każda ( w sw. passe-partout); sygnowane na odwrocie ołówkiem "broll" oraz numerowane: 20 i 21

Kompozycja abstrakcyjna, 1964 (?)

akwarela, papier, 31 x 24 cm; sygn. na odwrocie: Urszula Broll/1967 (przeprawione na 1964)

Bez tytułu, 1953

akwarela, papier, 32,5 x 23 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. ołówkiem na odwrocie: Broll 1953

Dolce, 1962

olej, płótno, 100 x 80 cm;
na odwrocie napis autorski: Urszula Broll - Urbanowicz / tyt: dolce / wym: 80 x 100 / 1962 r. / Katowice

Kompozycja metafizyczna, 1970

olej, płyta pilśniowa, 60,5 x 40,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: UBroll / 70 r.

Kompozycja metafizyczna, 1970

olej, płótno, 50 x 30,2 cm;
sygn. na odwrocie: Urszula Broll/1970

Kompozycja metafizyczna, 1970

olej, płyta pilśniowa,
60,5 x 40,5 cm;
sygn. na odwrocie: UBroll/70 r.

Kompozycja metafizyczna, 1970

olej, płótno, 50 x 30,2 cm;

P-3, 1958

olej, płótno, 63 x 92 cm;
sygn. na odwrocie: UBroll/1958
oraz naklejka z opisem: Urszula Broll-Urbanowicz tyt.: P-3/Katowice Klonowa wym.: 92 x 63/nr. leg. Z.P.A.P. 3540 1958 r. olej

Abstrakcja

litografia, papier, 15,5 x 10,5 cm
(w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: U. Broll 63

Sieci, 1956

olej na płótnie,
38,5 x 70 cm
Wyst.: Urszula Broll, malarstwo lata 50. i 60.Galeria "Czas" Będzin, "Nautilus" Kraków, Kraków 2004, poz. 12, il. s.

Kompozycja, 1953 r.

akw., tusz, werniks, papier,
43 x 61 cm
Wyst.: Urszula Broll, malarstwo lata 50. i 60.Galeria "Czas" Będzin, "Nautilus" Kraków, Kraków 2004, poz. 25, il. s.

Martwa natura kubistyczna (brązowa), 1953 - 54

olej na płótnie,
45 x 37,5 cm
Wyst.: Urszula Broll, malarstwo lata 50. i 60.Galeria "Czas" Będzin, "Nautilus" Kraków, Kraków 2004, poz. 2, il. s.

Z cyklu Powidoki, ok. 1956-1959

olej, płótno
70.5 x 100 cm

Kompozycja z liśćmi

gwasz, papier,
41 x 93 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Urszula Broll

Para

gwasz, tusz, papier,
28 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: U. Broll

Łodzie 1956

olej na płótnie, wym.: 86 x 123 cm,
sygn. na odwrocie.

Nostalgia, 1979

olej na płótnie, 49 x 100 cm
sygn. na odwrocie, na płótnie: "Urszula Broll Urbanowicz/Nostalgia 1979"

liczba obiektów: 117