BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej/płótno, 18,3 x 28 cm
sygnowany p.d.: 'Seweryn Bieszczad'
cena wywoławcza: Wykup abonament
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
KAPLICZKA PRZED RUINAMI ZAMKU, 1898
Olej, płótno; 55,5 x 28 cm
Sygnowany p.d.: S. Bieszczad / 98
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
ŚMIERĆ POWSTAŃCA POD KAPLICZKĄ
Olej, płótno naklejone na tekturę; 75 x 47,5 cm
Sygnowany p.d.: S.Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25 x 40 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: S. Bieszczad.
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej/płótno, 47 x 62 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Seweryn Bieszczad 1887'
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej/płótno, 18,3 x 28 cm
na górnej belce krosien malarskich nieczytelny napis ołówkiem
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej/płótno, 18 x 28 cm
sygnowany p.d.: 'S. Bieszczad'
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
akwarela/papier, 35,5 x 52 cm (w świetle passe-partout)
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej na płótnie naklejonym na tekturę, 13 x 20 cm,
sygnowany i datowany p.d. "S.Bieszczad 18...".
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
Akwarela, papier; 44 x 26 (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: S.Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej, deska; 13 x 26 cm;
sygn. p. d.: S.Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej/płótno, 47 x 62 cm
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
sygn. dat. p.d.
olej, płótno
63x47 cm
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
sygn. dat. l.d.
olej, płótno
63x47 cm
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej, karton, 71 x 51 cm
sygn. p. d.: S. Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
Papier naklejony na tekturę; 40 x 27 cm
Sygnowany p.d.: S.Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
akwarela/papier, 29,5 x 44,5 cm
sygnowany p.d.: `S.Bieszczad`
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej, płótno; 111 x 71,5 cm
sygn. p. d.: S.Bieszczad.
na odwrocie napisy ołówkiem: 06/ (…)
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
akwarela, papier; 42 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej, tektura; 55 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Bieszczad
Lit.: Anna Mazurek, Bieszczad. Artysta niespełniony, Krosno 2006, ss. 57-69
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
sygn. p. d.: Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
Maćko Dobrzyński karmiący króliki, ok. 1890
sygn. p. d.: Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
sygn. p. d.: Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
Akwarela, papier; 40 x 26 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: S. Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej, płótno; 111 x 71,5 cm
sygn. p. d.: S.Bieszczad.
na odwrocie napisy ołówkiem: 06/ (...)
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
akwarela na tekturze, 41 x 28 cm,
sygnowana p.d. "S. Bieszczad";
na odwrocie szczątki kartki wystawowej z zachowanym ręcznie wpisanym tytułem akwareli.
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej, płótno; 111 x 71,5 cm
sygn. p. d.: S.Bieszczad.
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
akwarela/papier, 40 x 48 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `S. Bieszczad`
ODWROCIE:
papierowa naklejka z Salonu Sztuki Alfreda Wawrzenieckiego z opisem obrazu
Estymacja: 5 000 - 7 000
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
akwarela na tekturze,
41 x 28 cm,
sygnowana p.d. "S. Bieszczad"; na odwrocie szczątki kartki wystawowej z zachowanym, ręcznie wpisanym tytułem akwareli.
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
Sygnowany p.d.: S. Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej, płótno; 111 x 71,5 cm
sygn. p. d.: S.Bieszczad.
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
akwarela, gwasz na tekturze, 27,5 x 39,5 cm,
sygnowana l.d. "S. Bieszczad 896"
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
akwarela/papier, 25 x 40 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 6 000 - 9 000 zł
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej, płótno; 22 x 16,5 cm;
sygn. p. d.: Bieszczad (końcówka sygnatury słabo czytelna)
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej na płótnie, 21 x 26 cm,
sygnowany p.d. "S. Bieszczad 891",
na odwrocie (częściowo uszkodzona)
okrągła papierowa pieczęć
"ZAKŁAD PAPIERU PRZYBORÓW
DO PISANIA OBRAZÓW RAM
JAN BROMILSKI WE LWOWIE
Ul. KAROLA LUDWIKA GRAND HOTEL"
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
Zachód słońca
olej, tektura,
16 x 31 cm;
sygn. p. d.: S. Bieszczad
Wieczorny połów
olej, tektura,
16 x 31 cm;
sygn. l. d.: S. Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
Para obrazów z motywem słupa granicznegow Małopolsce:
Przed kościołem
Gęsiarka
akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier,
37 x 51,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
akwarela/papier, 13 x 20 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany l. d.: `Bieszczad Seweryn`
Estymacja: 7 500 - 10 000 zł
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
Zachód słońca
olej, tektura, 16 x 31 cm;
sygn. p. d.: S. Bieszczad
Wieczorny połów
olej, tektura, 16 x 31 cm;
sygn. l. d.: S. Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
Pejzaż zimowy z chatami i wędrowcem
olej/płótno,
20 x 30 cm
sygnowany p. d.: `S. Bieszczad`
ESTYMACJA 7 000 - 10 000
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej, płótno,
66 x 95,5 cm;
sygn. p. d.: Seweryn Bieszczad 1885
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
39 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Bieszczad
Na odwrocie nalepka z Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego w Krakowie, z tytułem akwareli.
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
akwarela/papier,
49,5 x 64 cm
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
Portret młodego mężczyzny w stroju krakowskim;
akwarela na podrysowaniu, papier,
56 x 29 cm;
sygn. p. d.: S. Bieszczad
Na odwrocie nalepka z tytułem obrazu Portret Ludwika de Laveaux
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
KRAJOBRAZ ZIMOWY Z MŁYNEM NA WZGÓRZU
pastel,
31,5 x 46,5 cm,
sygnowany l.d. "Seweryn Bieszczad"
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej/płótno, 79 x 193 cm
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
Portret kobiety - Maria Konopnicka ?
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 42,5 x 32,5 cm
(w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej, płótno
100 x 63,5 cm;
sygn. l. g.: S Bieszczad / 1884
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
WIDOK KROSNA OD STRONY WISŁOKA
Akwarela i gwasz na szkicu ołówkowym;
36 x 50 cm w świetle passe-partout
Sygnowana l.d : S. Bieszczad
Widok Krosna od strony rzeki Wisłok, z widoczną bryłą kościoła farnego oraz jego wczesnobarokową dzwonnicą.
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
Olej, tektura;
21 x 28 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: S. Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
Akwarela, papier;
40 x 26 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: S. Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej, płótno dublowane
69 x 99 cm
sygn. u dołu: S. Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
akwarela na papierze, wym.: 27 x 39 cm,
sygn. p.d.: S. Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
Akwarela, papier; 37,5 x 57 cm
Sygnowany p. d.: Seweryn Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej na płótnie, wym.: 18 x 29,5 cm,
sygn. p.d.: Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
akwarela, gwasz, papier; 72 x 48 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: Seweryn. Bieszczad. | Zag...y" Myślinieckie"XI20
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
z cyklu bohaterowie "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza
akwarela/papier, 48 x 30,5 cm (w świetle oprawy)
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej, tektura, 51,5 x 38 cm
(w świetle passe - partout);
sygn. p.d.: S. Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej, tektura naklejona na tekturę,
51 x 37,5 cm;
sygn. p.d.: S.Bieszczad / 1920
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
akwarela, papier,
39 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: S. Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
Pik
sygnowany p.d.
61x45.2 (w św.p-p)
Kier
sygnowany p.d.
60.5x45 (w św.p-p)
Karo (1899)
sygnowany, datowany p.d.
61x45.7 (w św.p-p)
Trefl
sygnowany p.d.
61x45.4 (w św.p-p)
akwarela, gwasz, papier
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
Olej na papierze naklejonym na tekturę 19 x 26,5 cm
Sygnowany l.d. - "S Bieszczad"
Na odwrocie nalepka - "Salon Malarzy Polskich, Kraków, Floryańska 37 Nr 3005, autor Seweryn Bieszczad, tytuł Zachód słońca"
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
31 x 35 cm; sygn. p. d.: S. Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
48 x 31 cm (w świetle oprawy);
z cyklu bohaterowie z "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza
sygn. p. d.: S. Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
gwasz, papier,
z cyklu bohaterowie z "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza sygn. p. d.: S. Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
akwarela, ołówek, papier
56x29 (w świetle passe-partout )
sygnowany p.d
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej, płótno; 67 x 90 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: S. Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
sygn. dat. p.d.
ołówek akwarela papier
29.5x44.5 (w świetle passe-partout )
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej na płótnie,
wymiary: 23 x 35 cm,
sygn. p.d.: S. Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
Olej, płótno; 55,5 x 28 cm
Sygn. p.d.: S. Bieszczad | 98
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
Olej, tektura; 19 x 26,5 cm
Sygn. p.d.: S Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
akwarela, papier, 30,8 x 34,8 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p.d.: S. Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
Zima
akwarela, papier, 42 x 31,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l.d.: S. Bieszczad
Lato
akwarela, papier, 42 x 31,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: S. Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
akwarela 54 × 81,5 w świetle passe-partout
sygnowany u dołu po prawej: "S. Bieszczad"
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
ZAUŁEK W STARYM MIASTECZKU, 1915
akwarela, 39,5 x 51,5 cm sygnowana l.d.: "S. Bieszczad 1915"
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
PEJZAŻ Z RUINAMI ZAMKU, ok. 1890
akwarela, papier 24,5 x 39 cm, w świetle passe-partout
sygn. po prawej u dołu brązową akwarelą: S.Bieszczad
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
Scena rodzajowa w małym miasteczku
sygnowany p.d.
akwarela papier
31.8x35.7
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej na płótnie, 60 x 90,5 cm
sygnowany p.d.: "S. Bieszczad"
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
olej na płótnie, 60 x 90,5 cm
Malarz realista, ceniony za pełne nastroju sceny z życia wsi i małych miasteczek.
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)
Scena odpustowa pod tzw. figurą
akwarela na kartonie 53 x 28 w świetle passe-partout
BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)