1 zł
2 600 000 zł

HARASIMOWICZ Marceli (1859-1935)

Kapliczka przy drodze do Szczawnicy, 1919

olej, tektura; 22,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M Harasimowicz / 1919;
na odwrocie napis: Harasymowicz / Kapliczka przy drodze do Szczawnicy / 1919.

cena wywoławcza: Wykup abonament

''Fragment z Krościenka nad Dunajcem'', 1924 r.

olej/płótno, 47 x 68 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'MHarasimowicz | 1924 Krościenko n. D.'
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: 'Fragment z Krościenka nad Dunajcem | mal. MHarasimowicz 1924.'

Pieniny - Chata, 1905 r.

olej/tektura, 36 x 26 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'MHarasimowicz | Pieniny - Chata | 1905'

Zamek w Crikvenicy (Chorwacja), 1902 r.

olej, płótno, 45 x 60 cm,
sygn. i dat. l.d.: MHarasimowicz/Cirkvenica 1902

PEJZAŻ JESIENNY, 1907

olej na płótnie, 48 x 62 cm,
sygnowany i datowany l.d.
"MHarasimowicz 07".

Polesie - rozlewiska , 1894 r.

olej/płótno, 61 x 91,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'M. Harasimowicz 1894'

Pieniny - Chata, 1905 r.

olej/tektura, 33,5 x 23,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'MHarasimowicz | Pieniny - Chata | 1905''

BRZOZY NAD WODĄ

Olej, tektura;14,5 x 21 cm
Sygnowany l.d.: M.Harasimowicz

SŁOŃCE NAD MORZEM

Olej, tektura; 9 x 21 cm
Nie sygnowany

PEJZAŻ TATRZAŃSKI Z GIEWONTEM, 1917

Olej, deska; 24 x 15,5 cm
Sygnowany l.d.: Harasimowicz; na odwrocie: Zakopane 15 VIII 917 | Harasimowicz

Olej, tektura; 24 x 15,5 cm
Sygnowany l.d.: MH Zakopane; na odwrocie: Zakopane 15 VIII 917 | Harasimowicz

JASTARNIA

olej na płótnie, 34 x 44 cm,
sygnowany p.d.
"Jastarnia /Harasimowicz"

Kościół w Krościenku nad Dunajem, 1926 r.

olej/płótno, 68 x 47 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'KOŚCIENKO n. D. | MHarasimowicz | 1926'

olej, płótno, 45 x 60 cm
sygn. i dat. l. d.: MHarasimowicz/Cirkvenica 1902

Pieniny - Chata, 1905 r.

olej/tektura, 33,5 x 23,5 cm

PORTRET DZIECKA

Olej, płótno, 53 x 45 cm,
sygn. p.d.: Lwów 21/4.1893 M. Harasimowicz.

olej, tektura, 34 x 48 cm,
sygn. p.d.: M. Harasimowicz (1)924

Pejzaż (1891)

sygn. dat. l.d.
olej, deska
32x41 cm

Para pejzaży z jeziorem, 1919 r.

olej/tektura, 8 x 20 cm (wymiary w świetle ram)
oba sygnowane i datowane na odwrociu: `Marceli Harasimowicz 1919`, na jednym inicjały autorskie l.d.: `MH`

Zmierzch nad rozlewiskami, 1922

olej, tektura, 24,5x34 cm
sygn. l.d. oraz na odwrocie: MHarasimowicz 1922

PEJZAŻ ZE SZCZAWNICY, 1919

Olej, tektura; 24 x 40 cm
Sygnowany l.d.: M.H. Szczawnica | 1919 - 13 - VIII
Na odwrocie napis piórem: Mal. Marceli Harasimowicz | Szczawnica | 1919

MOST NAD GÓRSKĄ RZEKĄ, 1911

olej na płótnie, 28 x 38 cm,
sygnowany i datowany p.d. "MHarasimowicz /1911" (sygnatura lekko zatarta).

Mokradła 1919

olej, płótno; 80,5 x 150 cm
sygn. l.d. M.Harasimowicz 1919

estymacja: 45000 - 60000 zł

Zamek w Cirkvenicy (Chorwacja), 1902 r.

olej, płótno,
45 × 60 cm
sygn. i dat. l. d.: M. Harasimowicz, Cirkvenica, 1902

Estymacja:9 000 - 11 000 zł

Mokradła, 1919

olej, płótno; 80,5 x 150 cm;
sygn. l. d.: M Harasimowicz 1919

GÓRSKI POTOK

Olej, tektura, 24 x 26,5 cm
Sygnowany l.d.: Szczawnica | Harasimowicz

O zachodzie, 1921

olej, tektura, 17 x 25 cm;
sygn. l. d. MH Karwia I IX 921.
na odwrocie stempel z kolekcji Andrzeja Cerlińskiego

ZACHÓD SŁOŃCA NAD ROZLEWISKIEM, 1924 R.

olej/płótno,
81 x 60 cm
sygnowany i datowany p. d.: `M. Harasimowicz 1924`

POTOK W GÓRACH, 1923

olej na tekturze,
24,2 x 35,4 cm,
sygnowany l.d. "Szczawnica /MHarasimowicz" i na odwrocie "MHarasimowicz /1923 /Szczawnica".
Na odwrocie naklejona kartka z "Opinią" L. Ludwikowskiego z Krakowa potwierdzającego autentyczność obrazu, z datą 23 II 1985.

Przełom rzeki (1910)

sygn. dat. p.d. , olej, płótno/tektura, 18x28

Pejzaż z Kłonic

olej, płótno35 x 50 cm;
sygn. l. d.: MHarasimowicz / Kłonice / 10/9 91

ZMIERZCH NAD ROZLEWISKAMI, 1922

Olej, tektura
24,5 x 34, 3 cm
Sygnowany p.d.: Harasimowicz 1922
Na odwrocie napis ołówkiem wykonany przez artystę: M.| Harasimowicz 1922

olej, tektura, 14,5 x 21 cm;
sygn. l. d.: M / Harasimowicz

Pejzaż z rzeką

olej, tektura, 14,5 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: M / Harasimowicz

Weryń nad Dniestrem

Olej, płótno
58 x 86 cm.
sygn. l. d.: M. Harasimowicz 1932 Weryń nad Dniestrem.
Po konserwacji

Karwia. Nad morzem, 1922

Olej, tektura; wym.: 50 x 62 cm;
sygn. l.d.: Karwia, Harasimowicz 1922, tamże tytułowany i datowany; na odwrocie tytuł i sygnatura.

Pejzaż wiosenny z Kłonic

olej/płótno, 34 x 50 cm
sygnowany l. d.: `M Harasimowicz Kłonice | P/2 191 (?)`

Nadrzeczne głazy

olej, tektura, 23,5 x 34 cm;
sygn. p.d.: HM (monogram) / Pieniny / 1905

olej na płótnie, 27 x 36 cm,
sygn. l.d.: Harasimowicz

DUNAJEC W PIENINACH, 1911

olej, płótno
49.5 x 66.5 cm
sygnowany l.d.: - PIENINY - MHarasimowicz (inicjały wiązane) | 1911
Na odwrocie: - na górnej listwie krosna nalepka (druk, rękopis) o treści: Towarzystwo sztuk pięknych we Lwowie | Zakupione do losowania na r. 1911 | Autor Harasimowicz Marceli | ("Pieniny"); ponadto ślad po innej nalepce; na górnej listwie ramy resztki nalepki wystawy w TPSP we Lwowie.

Morze

olej, tektura, 25 x 35 cm;

Dolina Strążyska

olej, płótno, 34 x 44,7 cm;
sygn. l.d.: Zakopane Dolina Strążyska / Harasimowicz

Brzeg morski w Karwi, 1924

olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: MH Karwia 3 IX 24
na odwrocie napisy ołówkiem: 18 Brzeg morski Karwia 1924 | Marceli Harasimowicz

Zakopane, Dolina Strążyska

olej, płótno; 34 x 44 cm;
Sygnowany po lewej stronie u dołu: Zakopane Dolina Strążyska | Harasimowicz

Pejza? nadmorski

olej, tektura,
wym.: 24 x 34 cm
sygn. o?. na odwrocie: M. Harasimowicz, Karwia 1921

PEJZAŻ Z ROZLEWISKAMI

1903 r.
Olej na płótnie 47 x 63,5 cm
Sygnowany p.d. - "M. Harasimowicz / 1903"

Portret gimnazjalisty, 1896 r.

olej/płótno, 78 x 59 cm
sygnowany i datowany u dołu: `M.Harasimowicz 1896.`

Zachód słońca nad jeziorem, 1924

olej, płótno,
80 x 59 cm
sygnowany p.d.: M | Harasimowicz | 1924

Pocałunek

rysunek ołówkiem, 21 x 18 cm
sygn. l.d.: "M.Harasimowicz"

Pejzaż morski

olej, tektura;
9,3 x 21 cm;

Pejzaż z brzozami

olej, tektura;
14 x 21 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: M. Harasimowicz

Zakopane, 1917

olej, tektura;
24,3 x 16 cm;
na odwrocie napisy ołówkiem: Zakopane 13 VIII 1917 | Harasimowicz

Zakopane, 1917

olej, dykta;
24 x 15,5 cm;
na odwrocie napisy ołówkiem: 4 | Zakopane | 15 VIII 917 | Harasimowicz

Olej, tektura, 17 x 24 cm;
Sygn. p.d.- Harasimowicz

Olej, tektura, 17 x 24 cm;
Sygn. p.d.- Harasimowicz

PEJZAŻ Z ROZLEWISKAMI, 1915 r.

Olej na desce 20,5 x 29 cm
Sygnowany p.d. - "M. Harasimowicz / 1915"

Karwia, 1921 rok

olej/tektura, wymiary: 24 x 35 cm;
sygnowany prawy dół: "MH Karwia IX 1921"

"Przełom Dunajca"

olej, płótno
sygn. p.d.: M Harasimowicz 1907
wym.: 89 x 64,5 cm

PEJZAŻ Z ROZLEWISKAMI

1903 r.
Olej na płótnie 44,5 x 63,5 cm

TRZCINY NA JEZIORZE KASZUBSKIM, 1921

olej na tekturze, 15,8 x 23 cm, sygn. na odwrocie "Harasimowicz 1921"

PORTRET DZIEWCZYNKI, 1896

olej na płótnie, 75,5 x 58 cm skomponowany do owalnej ramy,
sygnowany u dołu "M. Harasimowicz 1896"

Wiosna nad stawem

olej, płótno, 58 x 87 cm;
sygn. l.d. - MHarasimowicz / 1931
Na odwrocie nalepka z Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych 1931 (nr 885).

Rozlewisko, 1906

olej na płótnie, 37,5 x 47 cm
sygnowany p.d.: "M/ Harasimowicz 1906"

Pieniny - Sokolica

olej na tekturze, 34 x 24 cm
sygnowany p.d.: "Pieniny Sokolica MH"

Pieniny - Sokolica

olej na tekturze, 34 x 24 cm, sygnowany p.d.: "Pieniny Sokolica MH"
Malarz lwowski, pejzażysta, chętnie posługiwał się niewielkimi tekturami, na których utrwalał przelotne zjawiska natury.

liczba obiektów: 66